Lennot kohteesta Cugnasco

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Cugnasco – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
LUG
Perillä Turussa

Lennot Cugnasco – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Cugnasco – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Cugnasco lähellä

LUGANODANTE Boutique & Lifestyle Hotel

LUGANODANTE Boutique & Lifestyle Hotel

4.5 out of 5
Piazza Cioccaro 5 Lugano TI
Hinta on 251 € per yö ajalle 14.12. viiva 15.12.
251 €
14.12.–15.12.
sisältää verot ja maksut
LUGANODANTE Boutique & Lifestyle Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Via Nassa. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluvat ruoka- ja vesikulhot, lemmikkivahtipalvelut ja lemmikin trimmauspalvelut.
9,6/10 Exceptional! (1 004 arvostelua)
Great stay
Luxurious breakfast, clean beautiful room. We were upgraded into a better room with 2 bedrooms. Awesome.

Arvosteltu 18.7.2023

Avautuu uuteen ikkunaanLUGANODANTE Boutique & Lifestyle Hotel
Hotel Splendide Royal

Hotel Splendide Royal

5 out of 5
Riva Antonio Caccia, 7 Lugano TI
Hinta on 274 € per yö ajalle 15.12. viiva 16.12.
274 €
15.12.–16.12.
sisältää verot ja maksut
Hotel Splendide Royal on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Gabriele ja Anna Braglian säätiö. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmaiset lentokenttäkuljetukset ja 2 ravintolaa. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9,4/10 Exceptional! (456 arvostelua)
Kaikintavoin hyvä ja laadukas hotelli keskustassa, parvekenäköala järvelle upea. Huone hieman vanhanaikaisesti sisustettu, sänky erinomainen! Minibaari pettymys, vain limonadia ja vettä, hieman outoa, aina pieni kynnys alkaa tilata huonepalvelusta. Kaikissa muissa ruokailupaikoissa hyvä ruoka paitsi ...

Arvosteltu 3.9.2021

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Splendide Royal
Dorint Resort & Spa Locarno Riazzino

Dorint Resort & Spa Locarno Riazzino

4 out of 5
Via Campagna n. 9 Locarno
Hinta on 201 € per yö ajalle 9.12. viiva 10.12.
201 €
9.12.–10.12.
sisältää verot ja maksut
Dorint Resort & Spa Locarno Riazzino sijaitsee rautatie-/metroaseman yhteydessä ja kävelymatkan päässä kohteesta Go kart Locarno Magadino. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja 2 baaria. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9,2/10 Wonderful! (120 arvostelua)
Sehr freundliches Personal und perfektes Hotelzimmer.

Arvosteltu 25.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanDorint Resort & Spa Locarno Riazzino
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Villa Principe Leopoldo

Villa Principe Leopoldo

5 out of 5
Via Montalbano 5 Lugano TI
Villa Principe Leopoldo sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Via Nassa. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaiset kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan ja täyden palvelun kylpylän. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluvat ruoka- ja vesikulhot ja lemmikkivahtipalvelut.
9/10 Wonderful! (341 arvostelua)
Great views
Nice old building. Great service. Privat Spa was good experiment. Breakfast was superior

Arvosteltu 18.10.2024

Avautuu uuteen ikkunaanVilla Principe Leopoldo
Villa Sassa

Villa Sassa

4 out of 5
Via Tesserete 10 Lugano TI
Hinta on 166 € per yö ajalle 11.12. viiva 12.12.
166 €
11.12.–12.12.
sisältää verot ja maksut
Villa Sassa on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Luganojärvi. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaiset kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan ja täyden palvelun kylpylän. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,6/10 Excellent! (986 arvostelua)
Huone oli todella iso, näkymä hotellilta upea ja uima-allasalue oli viihtyisä. Hotelli ja erityisesti huoneet kaipaavat kunnostusta.

Arvosteltu 31.7.2024

Avautuu uuteen ikkunaanVilla Sassa
Hotel Admiral

Hotel Admiral

4 out of 5
Via Geretta 15 Paradiso TI
Hinta on 255 € per yö ajalle 13.12. viiva 14.12.
255 €
13.12.–14.12.
sisältää verot ja maksut
Hotel Admiral on saanut loistavaa palautetta majoituspaikan yleiskunnosta. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Gabriele ja Anna Braglian säätiö. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä allasbaarin ja kattoterassin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
7,8/10 Good! (646 arvostelua)
Great staff from check in through to breakfast. Room always well serviced.

Arvosteltu 19.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Admiral
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Cugnasco
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.