Lennot kohteesta Jazirat Al Awamiyyah

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Halpoja menopaluulentoja kohteesta Jazirat Al Awamiyyah

Halvimmat 7 päivän aikana löydetyt hinnat määritetylle ajanjaksolle kohteeseen ovat meno-paluulennoille ja yhdensuuntaisille lennoille 128 €. Sivustomme avulla löydät lisäksi kohteen lentotarjoukset vuodelle 2026. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Lisäehtoja sovelletaan.

Jazirat Al Awamiyyah – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
LXR
Perillä Turussa

Lennot Jazirat Al Awamiyyah – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Jazirat Al Awamiyyah – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Jazirat Al Awamiyyah lähellä

Hilton Luxor Resort & Spa

Hilton Luxor Resort & Spa

5 out of 5
New Karnak Luxor
Hinta on 287 € per yö ajalle 13.2. viiva 14.2.
287 €
per yö
13.2.–14.2.
Hilton Luxor Resort & Spa on saanut loistavaa palautetta uima-altaastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Niili. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja 2 ulkouima-allasta. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9,2/10 Wonderful! (1 000 arvostelua)
Didn’t get the room I paid for
We had a reservation of an 56 size room with king bed and a Nile view. As we did our check in, we were placed to a room with a partial Nile view, no king bed and size of only 28. As I asked about it, the response was that this is the room I booked. Next day after I wrote an first impression review, ...

Arvosteltu 1.1.2021

Avautuu uuteen ikkunaanHilton Luxor Resort & Spa
Steigenberger Nile Palace

Steigenberger Nile Palace

5 out of 5
Khaled Ben El Walid Street Luxor
Hinta on 148 € per yö ajalle 22.2. viiva 23.2.
148 €
per yö
22.2.–23.2.
Steigenberger Nile Palace on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Niili. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, 2 ulkouima-allasta ja 5 ravintolaa.
9/10 Wonderful! (871 arvostelua)
Ok

Arvosteltu 16.3.2025

Avautuu uuteen ikkunaanSteigenberger Nile Palace
Sonesta St George Hotel Luxor

Sonesta St George Hotel Luxor

5 out of 5
Corniche El Nile Street Luxor
Hinta on 171 € per yö ajalle 13.2. viiva 14.2.
171 €
per yö
13.2.–14.2.
Sonesta St George Hotel Luxor on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Niili. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 3 ravintolaa ja 3 baaria.
9/10 Wonderful! (744 arvostelua)
Ylellinen hotelli hyvällä sijainnilla
Erittäin siisti ja ylellinen hotelli, italialaisen ravintolan ruoan laadussa olisi parantamisen varaa. Japanilainen keittiö oli parempi.

Arvosteltu 20.2.2025

Avautuu uuteen ikkunaanSonesta St George Hotel Luxor
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Jolie Ville Hotel & Spa Kings Island Luxor

Jolie Ville Hotel & Spa Kings Island Luxor

5 out of 5
Aswan Road - Kings Island Luxor
Jolie Ville Hotel & Spa Kings Island Luxor on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä, ja Niili on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ilmaiset alueelliset kuljetukset.
8,8/10 Excellent! (650 arvostelua)
日本基準だとあれですが、エジプトの中ではかなりきれいなホテルです。敷地がとても広いので、ゴルフカートで移動しますが、呼んでから部屋へ迎えに来るまで少し時間かかります。あとここに泊まるってタクシーに言うと、ぼったくられる確率大ですので、注意です

Arvosteltu 5.1.2026

Avautuu uuteen ikkunaanJolie Ville Hotel & Spa Kings Island Luxor
Steigenberger Resort Achti

Steigenberger Resort Achti

5 out of 5
Khaled Ben Walid St, East Bank Luxor
Hinta on 127 € per yö ajalle 15.2. viiva 16.2.
127 €
per yö
15.2.–16.2.
Steigenberger Resort Achti on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Niili. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja 2 ulkouima-allasta.
8,6/10 Excellent! (516 arvostelua)
Täydellinen, ystävällinen ja poikkeuksellisen mukava henkilökunta . Mahtava aamiainen, laadukas! Vanhempi mutta todella siisti ja tyylikäs hotelli. Kauniit pihat , alkas ja Niilin varrella! Pieni mutta Huvä kuntosali , lämmitetty allas.

Arvosteltu 6.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanSteigenberger Resort Achti
Aracan Eatabe Luxor Hotel

Aracan Eatabe Luxor Hotel

4 out of 5
Cornish El Nile Street Luxor
Hinta on 93 € per yö ajalle 4.2. viiva 5.2.
93 €
per yö
4.2.–5.2.
Aracan Eatabe Luxor Hotel on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Luxorin Corniche. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 4 ravintolaa ja täyden palvelun kylpylän.
8,2/10 Very Good! (619 arvostelua)
Lovely hotel with great service. Only minus that in our room water pressure were quaite poor, so shower wasnt very pleasing. Otherwise very happy and breakfast was very good!

Arvosteltu 21.12.2024

Avautuu uuteen ikkunaanAracan Eatabe Luxor Hotel
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Jazirat Al Awamiyyah
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.