Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Uusittu ja Persianlahden edessä - upea näköala!

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Uusittu ja Persianlahden edessä - upea näköala! valokuvagalleria

Rannalla
Sisäuima-allas, ulkouima-allas
Näkymä majoituspaikasta
Ulkopuoli
Ulkoporeallas

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone2 kylpyhuonetta6 henkilöä81 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmastointi
  • Kuntosali
  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesukone

Tutustu alueeseen

Map
Destin, FL
  • Big Kahuna's Water and Adventure Park
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Destin Beaches
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Henderson Beach State Park
    ‪6 min ajomatka‬
  • Fort Walton Beach, FL (VPS-Northwest Florida Regional)
    ‪29 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko huoneisto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Uusittu ja Persianlahden edessä - upea näköala!

Rentoudu parvekkeellamme ja nauti suorasta näkymästä rannalle, jonka Southern Living Magazine äänesti Yhdysvaltain ensimmäisellä sijalla! Sijaitsee 18. kerroksessa, katsele delfiinejä leikkimässä Meksikonlahden kauniissa smaragdin vesissä.

Tunne olosi kotoisaksi tässä Condo -luokittelussa Deluxe Plus -arvosana, joka on korkein arvio Condosille tässä rakennuksessa. Viimeaikaiseen laajaan uudistukseen sisältyy uusi 20 tuuman laatta ja uusi berberimato koko alueella, peilikuva seinällä oleskelutilassa, uusitut kylpyhuoneet, raikas maali, uudet sängynpäällysteet ja monet uudet huonekalut, jotka kaikki on sidottu Länsi-Intian teemaan. Lähes 20 000 dollaria käytettiin vierailustasi miellyttävän. Tämä ja toinen huoneisto on ainutlaatuinen kaikille muille Pelican Beachille siinä mielessä, että heillä on avaimeton sisäänpääsy - ei avainta, jota noutaa tai lähettää edestakaisin, ei avainta hätää kadotusta rannalla. Vähemmän vaivaa ja säästää aikaa.

Makuuhuone on sisustettu tyylikkäästi, ja siinä on king-size-vuode mukavuuksillesi sekä oma kylpyhuone. Kaksi kerrossänkyä salissa, uusi queen-size-vuodesohva ja ylimääräinen kylpyhuone, sallivat jopa kuuden ihmisen nukkua mukavasti.

Sijainti on aina avain ja Pelican Beach Resort sijaitsee erittäin kätevällä paikalla. Huoneisto on kadun toisella puolella Big Kahunan vesipuistosta, lähellä ostosmahdollisuuksia ja lukuisia hienoja ravintoloita sekä monia muita lomakohteita. Tämä hiljattain uusittu huoneisto on suuri arvo aivan Destinin sydämessä!

Avainsanat: osakehuoneisto

Ole varovainen PELIKAANIN RANNAN VUOKRAUSTA
TALASÄÄNNÖT
 
 

Olemme iloisia siitä, että olemme vieraina! Alla on "talomääräykset", joita pyydämme kunnioittamaan. Odota hetki lukeaksesi ne; kysy meiltä kysymyksiä, joita et ymmärrä.

Turvallisuutesi ja nautintojesi sekä kollegoidesi turvallisuuden ja nautinnon vuoksi pyydämme teitä:
Rekisteröimättömillä vierailijoilla ei ole pääsyä kiinteistöihin milloin tahansa kevätloman aikana
Älä heitä esineitä parvekkeen kaiteiden yli
Älä jätä alaikäisiä lapsiasi ilman valvontaa yksiköissä tai kiinteistön yleisissä tiloissa.
Nuku samassa yksikössä kuin lapsesi varmistaaksesi, että heitä valvotaan kunnolla koko loman ajan.
Muista, että vain rekisteröidyt vieraat (korkeintaan 6 yhden tai kahden makuuhuoneen yksikössä tai 8 kolmen makuuhuoneen yksikössä) saavat yöpyä vuokrayksiköissä. Yksi vanhempi / huoltaja jokaista 3 lasta kohden!
Älä anna alle 15-vuotiaiden lasten käyttää kuntolaitteita. 15–18-vuotiaat voivat käyttää tiloja vanhemman tai huoltajan mukana.
Käytä roskakoria milloin tahansa paitsi klo 22.00–7.00. Vain pussiin roskakoriin!
Älä ota matkalaukkuja yksiköihin. Palauta kärryt aulaan, kun olet valmis
Älä ripusta pyyhkeitä ja vaatteita parvekkeen kaiteisiin.
Älä missään tapauksessa ruoki lintuja parvekkeiltasi!
Muista, että liiallinen melu klo 22.00 jälkeen voi johtaa häätöön ja talletusten menettämiseen.
Muista, että alkoholijuomien juoksuaika Floridassa on 21 vuotta.
Muista, että alaikäisille alkoholia toimittavat aikuiset voidaan pidättää (sakottaa ja / tai vankilaan) ja heidät voidaan häätää talosta.
Muista näyttää pysäköintikortti kojelaudassa aina - vain 2 ajoneuvoa yksikköä kohden.
Muista, että vuokrayksikkösi on jonkun toisen toinen koti! Olet vastuussa vaurioista, jotka aiheutuvat vuokraamalla yksikköä. Pidä huolta siitä kuin omista kotisi!
Kadonneista rannekkeista veloitetaan 25 dollaria.
Tupakointi kielletty rakennuksessa, parvekkeilla tai kävelyteillä. Tupakointi näillä alueilla johtaa häätöön ja 250 dollaria. 00 hieno.

Meillä on täysi turvallisuus tänä vuonna 1. maaliskuuta - 1. lokakuuta. He ovat sisäänkäynnin portilla, uima-altaan ympärillä, rannalla ja kävelevät kiinteistöä.
KAIKKI vieraat joutuvat menemään aulaan saadakseen rannekkeet.
KAIKKI vieraat omistajat mukaan lukien käyttävät rannekkeita 1. maaliskuuta - 1. lokakuuta.
Omistajalle annetaan neonsininen silikoni rannekkeet säilyttää. Vieraat käyttävät erilaisia väribändejä, jotka koskevat viikkoa, jolloin he ovat siellä. Nämä nauhat ovat muovista heitettäviä nauhoja. Samat, joita olemme käyttäneet vuosia.
Pakollisilla rannekkeilla Vieras myönnetään vain 6 nauhaa 1 ja 2 makuuhuoneen yksiköille. Terassin 3 makuuhuoneen yksiköitä annetaan jopa 8 rannekkeita. Tämä on myös palomarhaalin rajoitus.
MUISTA -
PELICAN RANNALLA EI VUOKRAA VAKAA
OPISKELIJAT TAI YKSIKKÖINEN 25-vuotiaana ikäisenä
Vanhempien tai aikuisten vartijoiden hyväksymä.

PELICAN BEACH -SÄÄNNÖT 2018
Nämä säännöt pannaan täytäntöön.

Rantasäännöt eivät ole muuttuneet viime vuodesta.
Sääntöjä noudatetaan tänä vuonna kolmella ensimmäisellä rivillä vesilinjaa pitkin.
Ensimmäiset 3 riviä varataan rantapalvelulle, ja EI yksityisiä tuoleja, sateenvarjoja ja jäähdyttimiä ole sallittu Rantapalvelun asetusten edessä.
Vanhempien sallitaan tarkkailla lapsiaan ja ottaa tuolia ja pyyhkeitä "20 jalan säännön" piirissä palvelun eteen tietyn ajanjakson ajan.
Ilmoitathan vieraillesi ennen heidän saapumistaan, mitä sääntöillämme on, joten he eivät ole yllättyneitä saapuessaan sinne. Jos vieraasi ei ole tietoinen rantasäännöistä, se yksin aiheuttaa hämmennystä, ongelmia ja vieraasi tyytymättömyyttä.




LA DOLCE VITA BEACH -PALVELU
(Vero ei sisälly hintaan)

2 tuolia ja 1 sateenvarjo 35 dollaria päivässä
                                                                  175 dollaria viikossa
 
                                      Puolen päivän hinta 25 dollaria
                                     (9–14) tai (13–17)
 
Yksi tuoli 10 dollaria päivässä
 
Yksi sateenvarjo 20 dollaria päivässä
 
5 tuolia ja 1 jättiläinen sateenvarjo setti 100 dollaria päivässä
                                                                    500 dollaria viikossa
 
Yksi jättiläinen sateenvarjo 60 dollaria päivässä
                                                                   200 dollaria viikossa
 
Kajakit / seiso melontalaudat 35 dollaria tunnissa
                                                                     75 dollaria puolipäivä
                                                                     100 dollaria koko päivä


Tämä huoneistohotelli on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Destin Beaches. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi sisäuima-altaan, kuntosalin ja porealtaan. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan sisäuima-altaassa ja ulkouima-altaassa tai rentoutumassa sen porealtaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat ja hissi
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla tenniskenttiä, kuntosali ja sauna
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Destin Beaches ja Big Kahuna's Water and Adventure Park
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaidensa käyttöön sisäuima-altaan, ulkouima-altaan, porealtaan ja saunan. Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kuntokeskuksen, grillejä ja pyykinpesutilat.

Tämä huoneisto on savuton.

Majoittaja

Greg Gulick

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla

Uima-altaat/kylpylä

  • Poreallas
  • Sauna
  • Sisäuima-allas
  • Ulkouima-allas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Jääkone
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Tehosekoitin
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Stereot
  • Älytelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesutilat

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta

Tekemistä

  • Kuntosali
  • Tennis
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Iintimahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Nousuvarjoilumahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä
  • Vesihiihtomahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • Yksikön koko: 81 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita
  • Majoittajan kommentti: The resort does not allow pets, including ESAs.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Remodeled Gulf Front Great View Condo Destin
Remodeled Gulf Front Great View Condo
Remodeled Gulf Front Great View Destin
Remodeled Gulf Front Great View
Remoled Gulf Front Great
Remodeled Gulf Front Great View!

GULF FRONT.. with Amazing views! Beach Tiki Bar! Zero entry pool Great Location – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 225 kautta 272 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 38 kautta 272 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 6 kautta 272 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 272 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 1 kautta 272 arvostelua

9,4/10

Siisteys

10/10

Palvelut/mukavuudet

10/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

10/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Josie M.

Hyvää: Siisteys

DESTIN Home away from home

We had three families in three different condos. We all had an amazing time defiantly will come back. Communication with the owners was always easy and they were so accomadating. Highly recommend.
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Chad M.

Hyvää: Siisteys

Wonderful family resort.

We enjoyed our stay at the pelican. The resort was clean. Security was very diligent about checking arm bands. Which is appreciated to keep the facility limited to people staying in the resort. Tiki bar staff and waitress Whitney was very helpful, friendly and attentive. The poolWas clean and checked daily. Ivar from dolce vita did an amazing job taking care of beach service was awesome and well worth every penny. The view from our room was amazing. We had everything we could have possibly needed in our condo. We so enjoyed our stay!
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2025

6/10 OK

Leah P., Owatonna

Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Wendy B.

Hyvää: Siisteys

Great spot!

Ocean view from the balcony was stunning. Property was lovely. Place was very neat and clean. Bed was great! Beach was beautiful.
Yöpyi 8 yötä helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

Tyrel Rustand

Hyvää: Siisteys

Winter Family Getaway

Views and location were great. Slower time of year in February,so a few things closed that we would have enjoyed but it was great to not have crowds. Would stay again!
Yöpyi 7 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Mary C.

Hyvää: Siisteys

Perfect view of Emerald beach!!

Absolutely perfect location on the beautiful white sand beach! Unit was very comfortable and clean! Elevators were under repair so that was slow due to being there in off season I’m sure! Loved our stay here!!
Yöpyi 6 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Darlene A.

Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Donna N.

Hyvää: Siisteys

44 years

It was our anniversary so we were looking for a cozy unit with a great ocean view.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Katlin C.

Hyvää: Siisteys

Beautiful resort, great host!

We traveled from WV to Destin for the first time and couldn’t be happier with the resort as a whole and the host of this unit specifically. We paid the complete amount all at once due to our travel plans being sort of spur of the moment. Unit/view = PERFECT! The host(s) were great providing all of the necessary information shortly after booking. Everything was very detailed down to the card shack being manned and how to enter etc. Some notes about little things we learned during our stay… The front zero entry pool and large hot tub are great however, in the off season the hot tub there and pool are closed at 5pm for some reason and security will walk around and make sure everyone is out exactly at 5. That pool is heated btw. The side pool was not heated and traveling in November did not provide the weather to swim in that cold water so it was not useful to us. There is a second very small like 4-5 person hot tub under the wooden thing by the tiki bar but it was usually packed once the big one was closed and only open until 10. There is also an indoor/outdoor smaller pool that is heated more towards the back by the grilling area and it was actually pretty warm even in the 50-60 degree nighttime weather. The kids enjoyed it. The tiki bar is not open after October and neither is the indoor cafe at the hotel which sorta sucked but it wasn’t a huge deal. Also don’t bring bottles by the pool at the beach as security will make you get rid of them which is understood.
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2024

6/10 OK

Amy T.

Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Jennifer S., Sugar Land, Texas

Hyvää: Siisteys

Anniversary trip

The condo was beautiful and in a perfect location really enjoyed the balcony and the view was spectacular. The host was great and answered any questions promptly. Very much enjoyed our stay. Will stay again
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Bob S.

Hyvää: Siisteys

Perfect!

18 floors up amazing views. Just amazing! We will come back to this place for sure
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Shauna H.

Hyvää: Siisteys

Relaxing trip

Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Miste S.

Hyvää: Siisteys

Beach Wedding

The property was easy to access, near everything. We came down with other family and everyone was able to be located near each other.The condo was clean and had a great view. Rigght on the beach, we had plenty of pools to choose from. Hope to stay again soon
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys

Great location

This is our second time staying in this building and we couldn't be happier. The unit was everything they promised, and the location is perfect. We went to a different restaurant every night , and the farthest we drove was about 7 miles. This is our new go to when we head to Destin!
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Virginia C., Kernersville

Hyvää: Siisteys

Beautiful view from 18th floor

We saw dolphins two days from our condo. View was wonderful. Restful and easy access to all things. I have copd, so walking on the beach is limited for me. I would like to suggest that maybe a roll walkway going out to firmer sand would be good. Could be done in the mornings like when the workers put out the chairs and umbrellas and rolled back at night. Just a suggestion.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Annette B.

Hyvää: Siisteys

Vacation getaway to the beach

A beautiful ocean front view of an amazing beach. A perfect place to vacation on a beach beautiful white sand !!!! Very well maintained
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Kylie K.

Hyvää: Siisteys

Great week

Perfect location!!! Close to everything.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Timothy T.

Hyvää: Siisteys

Great

Everything went well
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Keturah H.

Hyvää: Siisteys

Short Sister Trip

My sisters and I went to our nieces’ graduation in Hattiesburg and decided to drive on down to Destin. I’ve never stayed at Pelican Beach Resort but it did not disappoint. We were very pleased with our condo, the beach area, and the tiki bar food and drinks.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024

10/10 Loistava

Lori S.

Hyvää: Siisteys

Amazing view!

Very clean, with a great kitchen, and comfortable bed. We brought binoculars and loved watching all the stingrays early in the a.m.. The only negative of our trip was getting a text from security accusing my husband and I of smoking on the deck outside. Neither of us smoke, so I didn’t bother responding, but we didn’t appreciate being asked to stop something that we weren’t doing. The leather couch was not the most relaxing. I bought some really nice pillows and left behind a comfortable touch.
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Wendy W., Palm Harbor, FL

Hyvää: Siisteys

Beautiful View!

Great location for a long weekend. Views were stunning and condo was very nice. We had no issues and check in was seamless.

10/10 Loistava

Jeff T.

Hyvää: Siisteys

Great location

Condo is right in the middle of everything. Short Uber rides. Great hot tubs and cocktails. Snack bar and tiki bar could be open a little longer but great atmosphere.
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2024

10/10 Loistava

Teresa b.

Hyvää: Siisteys

Florida in January

This place was very nice and clean. Staff were pleasant and helpful. We were right on the beach and just 2 miles from the pier. Completely enjoyed the stay and would stay here again!
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2023

10/10 Loistava

Maria R.

Hyvää: Siisteys

Amazing view

Property was very clean and the view was amazing. Beautiful sunsets and sunrises over the Gulf
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2023