Altstadt Hotel Magic Luzern

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Altstadt Hotel Magic Luzern valokuvagalleria

1 makuuhuone, minibaari, tallelokero huoneessa
King Suite | Huoneen varustelu
1 makuuhuone, minibaari, tallelokero huoneessa
1 makuuhuone, minibaari, tallelokero huoneessa
1 makuuhuone, minibaari, tallelokero huoneessa

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla
  • Pesulapalvelut
  • Siivous
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
Brandgässli 1, Lucerne, LU, CH-6004
  • Lucernen kaupungintalo
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Kappelisilta
    ‪2 min kävelymatka‬
  • KKL Lucerne
    ‪6 min kävelymatka‬
  • Zürich (ZRH)
    ‪52 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Swiss Chalet

9,0 kautta 10
Upea
(8 arvostelua)
  • 25 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Häämatkasviitti

9,6 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(4 arvostelua)
  • 99 m²
  • 6 henkilöä
  • 3 suurta parisänkyä

Mystic Room

  • 21 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Pirate Room

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(2 arvostelua)
  • 21 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Lotus Room

7,8 kautta 10
Hyvä
(6 arvostelua)
  • 21 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Angel Room

  • 28 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Aladin Room

7,6 kautta 10
Hyvä
(4 arvostelua)
  • 36 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Symphony Room

  • 21 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Egypt Room

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 30 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Barock Suite

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 24 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

King Suite

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 30 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Lionheart Suite

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 30 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Farmer Room

  • 21 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Altstadt Hotel Magic Luzern

Vain aikuisille tarkoitettu hotelli
Valet-pysäköinti, concierge-palvelut ja kuivapesulapalvelu kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on pyykinpesutilat, kiertoajelu-/lippupalvelu ja tallelokero vastaanotossa.
Altstadt Hotel Magic Luzern tarjoaa 13 huonetta, joissa on minibaari ja espressokoneet. Näissä yksilöllisesti sisustetuissa ja kalustetuissa huoneissa on oleskelualue. Kaapelikanavat takaavat viihteen.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Lisäksi huoneissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Altstadt Hotel Magic Luzern on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Kappelisilta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä aamiaisen (lisämaksusta) ja kuivapesulapalvelun.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Valet-pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan sijainnista ja avuliaasta henkilökunnasta
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Kappelisilta ja 7 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Sveitsin kuljetusmuseo
Altstadt Hotel Magic Luzern tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja concierge-palvelut. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Altstadt Hotel Magic Luzern tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös pyykinpesutilat, kuivapesulan/pesulapalvelut ja ostosmahdollisuuksia paikan päällä. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.00–12.00.

Puhutut kielet

Englanti ja saksa

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä valet-pysäköinti (CHF 32 per päivä)

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.00–12.00; 23 CHF per henkilö

Tekemistä

  • Shoppailu

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Kaiteet portaikoissa

Muuta

  • 1 rakennus
  • 4 kerrosta
  • Rakennettu vuonna 1500
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 26–tuumainen televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Espressokeitin
  • Minibaari

Muuta

  • Erillinen oleskelualue
  • Lämmitys
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Tuuletin
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 25

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Lisämaksu myöhäisestä uloskirjautumisesta: 50.00 CHF

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 6.30–23.00
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Altstadt Hotel Krone Luzern, Weinmarkt 12, Lucerne.
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Jos saavut majoituspaikkaan aukioloaikojen jälkeen, sinun tulee kirjautua sisään eri paikassa: Hotel des Balances, Weinmarkt, Lucerne
Majoitusliike sijaitsee kävelykadulla. Voit kuitenkin pysäköidä hotellin eteen sisään- ja uloskirjautumisen ajaksi.
Majoitusliikkeeseen kirjaudutaan sisään ja aamiainen tarjoillaan osoitteessa Hotel Krone, Weinmarkt 12, Luzern 6004, joka sijaitsee 130 metrin päässä Altstadt Hotel Magic Luzernista. Kirjaudu sisään kello 23.00–6.30 kadun toisella puolella sijaitsevassa Hotel des Balancesissa.

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Altstadt Hotel Magic Luzern ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Alle 18-vuotiaita ei sallita tässä vain aikuisille tarkoitetussa majoituspaikassa. Kaikki vähintään 18-vuotiaat ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 2.00 CHF per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Matkailumaksu: 2.50 CHF per henkilö per yö

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 23 CHF per henkilö
  • Valet-pysäköinti: 32 CHF per päivä
  • Myöhäinen uloskirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 50.00 CHF

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palovaroitin
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 6.30–23.00.
Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Altstadt Hotel Krone Luzern, Weinmarkt 12, Lucerne
Vastaanoton aukioloajan jälkeen saapuvien asiakkaiden tulee kirjautua sisään seuraavassa paikassa: Hotel des Balances, Weinmarkt, Lucerne
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.
  • Tämä on vain aikuisille tarkoitettu majoituspaikka, eikä alle 18 vuoden ikäisiä lapsia sallita.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Magic Hotel
Magic Hotel Lucerne
Magic Lucerne
Altstadt Hotel Magic Lucerne
Altstadt Hotel Magic
Altstadt Magic Lucerne
Altstadt Magic
Altstadt Hotel Magic Luzern Lucerne
Altstadt Hotel Magic Luzern
Altstadt Magic Luzern Lucerne
Altstadt Magic Luzern
Altstadt Magic Luzern Lucerne
Altstadt Hotel Magic Luzern Hotel
Altstadt Hotel Magic Luzern Lucerne
Altstadt Hotel Magic Luzern Hotel Lucerne

Altstadt Hotel Magic Luzern – arvostelut

Arvostelut

7,8

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 293 kautta 912 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 364 kautta 912 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 153 kautta 912 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 57 kautta 912 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 45 kautta 912 arvostelua

8,4/10

Siisteys

8,0/10

Henkilökunta ja palvelu

7,2/10

Palvelut/mukavuudet

7,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

7,8/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

4/10 Huono

Lisa

Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Stefan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

4/10 Huono

Terry

Matkusti ryhmän kanssa
Hard to find the hotel that we were staying in. Check in was at another hotel.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Benigno

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

María de los Ángeles A

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Bonito pero incómodo

Nos tocó un cuarto lindo PERO IMPOSIBLE para descansar, el reloj suena toda la noche, borrachos gritando y el lunes a las 04.30 hrs coches de servicio descargando comida, basura etc etc con gran ruido
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

6/10 OK

Stanley

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2025

8/10 Hyvä

Vincent

Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Ana Carolina

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2025

6/10 OK

XiaoMing

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Check in was bad, gust have to go to different hotel to check in and checkout. Not water pot in the room, shower is very slow
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Thomas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2025

6/10 OK

Jemmel

Hyvää: Siisteys

Great location

Absolutely great location Only downfall is that you have to checkin and out 120 metres away at the Krone hotel.no phone to call reception you have to communicate through WhatsApp. Room got very hot but you can’t even control temperature, as it’s regulated. Also no English subtitles on tv , that’s regulated too . Otherwise great location .Every room has a theme which is a great idea. Staff were friendly
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Theresa

Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

8/10 Hyvä

Anna-Mengia

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sehr extravagante Zimmer. Mir hat es gut gefallen.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2025

6/10 OK

Alexander, chula vista

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
Great location
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

6/10 OK

NATHALIE

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Décoration du salon d'un autre temps, canapé taché, Très bruyant dès 5h30, bruits dans les escaliers et à l'extérieur
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Leif Arne

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Hyggelig sted

Luzern er flott, hotellet her er veldig sentralt. 10 min til fots fra jernbane stasjon og i gamlebyen. Resepsjon ligger i annet hotel 2 min å gå fra leilighetene. Stille område og sikkert.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

10/10 Loistava

ANA

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Un poco reducida pero cómodo
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Jirawat

Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus
Litt dårlig vær denne dagen. og vannskelig å innkjekking. Dårlig meg inngang og liten gamle heis til rom. eller helt ok
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Shafik

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Area is excellent, however driving car is not advisable.
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2025

6/10 OK

Tsungte

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

沒有暖氣的老舊歷史感房間

房間沒有暖氣機或空調出風口,遙控,早上高個女櫃台態度不佳,說老舊大樓沒有跟房客保證暖氣多熱,木製窗戶,4度的風跟鐵門對流,睡二個時就發抖醒來,房間沒有電話,需要走五分鐘到另一家飯店,晚上嬌小的女櫃台服務五星級,親自送暖氣機來,可惜50分鐘就插頭過熱斷電,跟白天高個子女櫃台好辯論不理顧客完全不同,床板是小木板釘的,翻身就發出木頭聲,浴缸跟熱水很讚,房間二台沒有什麼風的電扇可能是夏天用的,距離車站10分鐘,但是拖行李在石頭路上可能需要更久,外面的門很難開。
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

4/10 Huono

Jeannette

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Beim nächsten Mal ein anderes Hotel

Zuerst das Positive: Der Empfang beim Check-in war sehr freundlich und professionell. Dass man dafür ein paar Schritte entfernt in ein anderes Hotel gehen muss, ist nun wirklich kein Problem und wird kommuniziert. Die Lage des Magic Hotel ist so zentral, besser gehts nicht, Preis sehr fair. Nun das nicht so Positive: Wir waren im Alladin-Zimmer. Die Einrichtung ist in die Jahre gekommen, Behaglichkeit ist da nicht zu finden. Das Zimmer war zu kühl, Zusatzdecken waren keine vorhanden. Heizkörper zum regulieren gibts nicht. Abends auf der Couch vor dem Fernseher mussten wir uns mit unseren Bettdecken zudecken, um nicht zu frieren. Was gar nicht geht: Bis im die Nacht und am Morgen in aller Frühe ein riesen Lärm vom darunterliegenden Restaurant (Personal?), dass man kaum einschlafen resp. aus dem Schlaf gerissen wird. Leider war bei unserem Feedback beim Check-out auch die lapidare Aussage 'das Restaurant gehört nicht zum Hotel' nicht wirklich befriedigend (anderer Receptionist). Nach Luzern kommen wir bald wieder, würde aber sicher nicht mehr das Magic Hotel buchen!
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Novelty isn't always enjoyable

First the good - reliable warm shower a god send in winter, mattress is the firmer and harder kind (a delight for me but not for all), breakfast at Krone Hotel is an absolute highlight with a humble but hearty spread that's affordable and comes with amazingly warm service. BUT, room is in proximity to a super loud clock tower that chimes every 15 minutes ALL THROUGH the night. There is no air conditioning in the room, relying purely on the windows to let in cool air during winter and a heating panel below the window but it is not temperature adjustable. And the theme of the room all depends on luck, we got ourselves the Swiss Chalet which we thought those red curtains are super error to begin with and decors with eerie smiles leaves little to be desired.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2025

6/10 OK

Manuela

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Nie wieder

Das Zimmer war abgenutzt, Matratze sehr unbequem, Sofa und Vorhänge wiesen Fecken auf. Fühlte sich unsauber an, obwohl die Laken und Kissenbezüge sauber waren. Man sollte mit Sicherheit noch Oropax mitnehmen, da sehr hellhörig/laut ist. Der Glockenturm schläge alle 30min/1Std, auch durch die Nacht, insgesamt kein toller Aufenthalt.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Vincent

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Melinda

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Lovely outlook from the room and great location
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2025