Huoneistohotelli

Holidays2malaga Apartments

2.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Holidays2malaga Apartments valokuvagalleria

Parvekkeella on aamiainen katettuna, ja sieltä avautuu näkymä palmupuiden reunustamalle rannalle ja merelle.
Moderni olohuone, jossa on sohva, sohvapöytä ja ruokailutila tuoleineen sekä koristeellinen kattokruunu.
Sisäpiha, jossa on terrakottalaattoja, puinen pöytä tuoleineen sekä ruukuissa olevia kasveja seinillä.
Ulkopuoli
Ylhäältä kuvattu näkymä sisäpihalle, jossa on ruukuissa olevia kasveja, pöytä tuoleineen ja riippuvalainen lyhty.

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Ulkotilat
  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Calle Córdoba 2º planta, Oficina 203, 6, Málaga, Andalusia, 29001
  • Place, Soho
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Málagan satama
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Calle Larios
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Airport, Málaga (AGP)
    ‪13 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Holidays2malaga Apartments

Tämän huoneistohotellin palveluihin kuuluu valet-pysäköinti, concierge-palvelut ja express-uloskirjautuminen. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu ja kielitaitoinen henkilökunta. Jokaisessa huoneistossa on ilmainen Wi-Fi ja keittiö, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on ylelliset vuodevaatteet, untuvapeitto, ruokailualue ja oleskelualue. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Holidays2malaga Apartments tarjoaa 30 ilmastoitua huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Huoneissa on oleskelualue. Vuoteissa on untuvapeitot ja ylelliset vuodevaatteet. Keittiö, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku.

Tämä huoneistohotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Huoneissa on plasmatelevisio. Siivous on saatavilla päivittäin.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Holidays2malaga Apartments sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Málagan satama. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä aamiaisen (lisämaksusta) ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta). Tässä 2,5 tähden huoneistohotellissa on 30 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, olohuoneen ja ruokailualueen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Valet-pysäköinti ja omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee vain 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Málagan satama ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Calle Larios
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Holidays2malaga Apartments tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Holidays2malaga Apartments tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös concierge-palvelut, express-uloskirjautumisen ja hissin. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia mannermaisen aamiaisen joka päivä klo 9.00–9.30.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella; varaus vaaditaan
  • Pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella; varaus vaaditaan; alennuksia saatavilla
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta
  • Paikan päällä pysäköinti (EUR 25 per per yö)
  • Paikan päällä valet-pysäköinti (EUR 15 per päivä)
  • Paikan päällä rajoitetusti valet- ja omatoimisia pysäköintipaikkoja

Perheystävällinen

  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi (katso lisätiedot)

Keittiö

  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Täysikokoinen jääkaappi/pakastin

Ruokailu

  • Päivittäin saatavilla mannermainen aamiainen lisämaksusta klo 9.00–9.30; 6,95 EUR per aikuinen ja 6,95 EUR per lapsi

Makuuhuoneet

  • Untuvapeitto
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen oleskelualue
  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Plasmatelevisio

Ulkotilat

  • Terassi

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi

Palvelut ja mukavuudet

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Päivittäinen siivouspalvelu
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä metroasemaa
  • Lähellä rautatieasemaa

Tekemistä

  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 3 rakennusta
  • 30 majoitustilaa
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 22.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan maksu klo 22.00–0.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Kuljetusten järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan 24 tuntia ennen saapumista. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Avda. Manuel Agustín Heredia nº6, local derecha. CP 29001 Málaga.
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 22.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Lisämaksullinen aamiainen tarjoillaan 1.11.–31.3. vain varaamalla se ennen saapumista.
Ota yhteyttä majoitusliikkeeseen 7 päivää ennen saapumista.

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Vauvansänky on saatavilla 5.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 150 EUR per yöpyminen
  • Siivousmaksu: 25 EUR per majoitustila per yöpyminen

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 6.95 EUR aikuisille ja 6.95 EUR lapsille
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 26 EUR per ajoneuvo menopaluu
  • Omatoiminen pysäköinti: 25.00 EUR per yö
  • Valet-pysäköinti: 15 EUR per päivä
  • Sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu klo 22.00–0.00
  • Siivous on saatavilla lisämaksusta, joka vaihtelee yksikön koon mukaan.
  • Vauvansänky: 5.0 EUR per yö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Holidays2malaga Apartments tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon 24 tuntia ennen saapumista antaaksesi saapumistietosi. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Avda. Manuel Agustín Heredia nº6, local derecha. CP 29001 Málaga
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 22.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Matkatavarasäilytys on saatavilla lisämaksusta.
Majoituspaikan rekisteröintinumero A/MA/01375, VFT/MA/17987, VFT/MA/14255
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Yksi korkeintaan 2 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Holidays 2 Malaga Apartments Apartment
Holidays 2 Malaga Apartments
Holidays 2 Apartments
Holidays 2 Malaga Apartments
Holidays2Malaga Terrace Center Apartments Málaga
Holidays2Malaga Terrace Center Apartments Apartment
Holidays2Malaga Terrace Center Apartments Apartment Málaga
Holidays2Malaga Terrace Center Apartments Málaga
Holidays2Malaga Terrace Center Apartments Aparthotel
Holidays2Malaga Terrace Center Apartments Aparthotel Málaga

Holidays2malaga Apartments – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 57 kautta 158 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 60 kautta 158 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 27 kautta 158 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 6 kautta 158 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 8 kautta 158 arvostelua

8,4/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

7,2/10

Palvelut/mukavuudet

8,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Netta

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Erittäin viihtyisästi sisustettu, ja hyvässä sijainnissa.
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tapio

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Whole place is a lie!

Don’t expect too much for this place. We had problems with venetian blinds, those were somehow broken. The place is not there where they say they are, either google maps cant find the apartment only the office. The worst thing were car parking which they did not have at all...felt like fooled. We needed to pay 90€ for parking 3 nights. Also a bit frustrating was that office crew were all the time sending some WhatsApp messages even tough I didn’t want! Only good thing were location at the end, main square in Malaga old town.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Jussi

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Hyvä sijainti. Pienehkö huone, mutta siisti.

Siisti n. 25 m2 yksiö. Huoneessa mikroaaltouuni ja oikea kahvinkeitin. Vedenkeitintä ei ollut. Huoneessa valmiina teetä ja jonkin verran kahvia. Poreallas löytyy, mutta lämminvesivaraaja on sen verran pieni, että ammeen saa vain noin puoliväliin lämmintä vettä. Sängyn leveys on vain 140 cm, mutta sohva löytyy, jonka saa jotenkuten taiteltua sängyksiä. Vähän kitisevä, mutta menettelee. Tyynyt ja peitot todella hyvät. Hiljainen huone ja kivalla sisäpihalla. Paikka oli hyvällä sijainnilla vanhassa kaupungissa. Hieman työläs oli löytyy, mutta onneksi puhelimen mapsilla löysi perille. Ilmalämpöpumpun tehot eivät oikein riitä, mutta onneksi huoneessa oli lämmin ilmapuhallin. Sillä sai huoneen yöksi lämpimäksi. Yön ajaksi se pitää sulkea äänen takia. Huoneen lämmöt kyllä riittävät hyvin nukkumiseen. Aamulla lämpöpuhallin päälle. Televisiosta näkyi yksi kanava ja wifiä en löytänyt.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The apartment was in a good location within a 15 minutes walk to the old town and 5 minutes to the harbor with some nice restaurants. The place was clean and modern, with a large fridge and some kitchen utilities. Something that should be noted is that the apartment is on the ground floor. There's bars on the windows and they are frosted glass so you can't really see outside, although there wouldn't be much of a view anyways. We had two main issues during our stay. The first one was unfortunate, but the bed sheets had a large yellow stain right in the middle. Not quite sure how this hadn't been noticed, but we got new sheets after we made a complaint so everything was OK. The bigger issue was that despite what is claimed on the Holidays2Malaga website, we're convinced the apartment has no heating whatsoever. We stayed here during January, and the room temperature must've been well below 20 degrees celsius. It's hard to say exactly how cold it was because there was no thermometer, but it felt almost as cold as outside and we resorted to wearing jackets inside so we wouldn't freeze. This was not something we're used to in Finland where the apartments are well insulated and warm despite well below freezing temperatures. This is the main reason I'm giving this place a lower score, they claimed to have heating despite obviously not having it. There was an air conditioning unit that blew cold air so if you're staying here during warmer seasons you should be fine.
Yöpyi 5 yötä tammikuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Thomas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great place and location
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sijainti, sijainti, sijainti. Tilat erittäin toimivat. Ainoastaan kaksi miinusta. Toinen oli se ettei pyykinpesukone toiminut. Siellä oli vedetkin jääneet joltain sisälle koneeseen. Toinen miinus oli ettei vessan pytyn kansi pysynyt auki.
Yöpyi 6 yötä marraskuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Irina

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu

Only for budget traveling - beware of 300e deposit

- We had been travelling from 3 am , and arrived to the office where you pick up the keys around 1 pm ; check in time was officially at 3pm, but since we had let them know over a week before arrival date of our very early wake-up call etc., thought they could have cleaned our booked apartment by 1pm. Apparently not -- NOR did we get the keys then, EVEN THOUGH we had to pay 300 EUROS as a deposit. (This was btw double the amount it says on hotels.com deposit amount.) So we had to drag our 20kg each suitcases to some nearby park's bench and wait for 2 hours more just to get the keys. -Drainage at bathroom didn't work properly when showering -Refrigerator freezes the food if placed even somewhat close to the back wall -Downstairs' (aka one floor down) place had a remodelling of apartment into a shoppe going on, of which there was zero mention anywhere , nor any discount on apartment price offered. Constant drilling and/or banging from 9am to 5pm daily basis. -The so called 'patio' was actually a windowless walled 2 m x 2 m inner courtyard, where looking up you saw upstairs neighbours' hanged laundry. -Overall cleaning wasn't very well done -Air conditioning machine leaked water Overall disappointed, especially since that 300euros deposit had to be PAID, not just a copy of your payment card or balance taken, but actually paid to a bank account at the office where you pick up the keys -- but you still don't necessarily GET the keys. Like- what's the point of paying extra?
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Matka oli mukava ja ihmiset ystävällisiä. Taidemuseot paras anti.
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2017
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Kari

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Rauhallinen

Erittäin rauhallinen sijainti. Kerrankin hyvä sänky. Kaksimetrinenkin nukkui melko mukavasti. Kaikki tarpeellinen mukavasti lähettyvillä. Tosin pienille lapsilli olisi vaarallinen rappusten ja osittaisten kaiteiden puuttumisen takia.
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Esa

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

city family holidays

Easy location for visiting in historical centre and use rental car for visiting out side Malaga like on Cordoba Granada and Nerja. Parking places Are free at this area but Not easy to find. Hotel was small silent and ok for small family city holidays.
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

lee

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
The apartment location was good. But the cleaning and bedding bathrooms were not good. The heater was dusty. Compared to the size of the apartment, there was only one bathroom and hot water could not be used for a long time. Especially when you take a shower and use a heater while cooking in the evening, the power goes off. Maybe if you use a lot of electricity, it turns off. I was scared and could not use electricity. have used many hotels, but this was the first time. There were many other things. I do not want to recreate this experience.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Check in procedures

Check in at one place and a flat at another makes the check in time consuming. Excellent location of flat though. Not overly clean and dishwasher broken. But as said great location
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Mats

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Utmärkt och centralt läge. Nära till allt i Malaga.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Eliane

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Mittelmässiges Appartement

Das Appartement ist sehr zentral gelegen. Dies ist praktisch, aber es ist abends (vorallem FR und SA) eher laut. Das Appartement selbst ist sehr ringhörig. Das Schlafzimmer wie auch das Wohnzimmer und Küche waren ganz ok, sauber und bietet das nötigste. Das Badzimmer ist aber wirklich klein und für mehrere Tage sehr unangenehm. Die Klimaanlage konnte erst nur kühlen und nicht wärmen, was aber umgehend gelöst wurde. Da es sich um ein älteres Gebäude handelt, ist es auch nicht so gut isoliert und im Nov. bei den kühlen Abenden ist eine Heizung von Vorteil. Alles in allem ok für wenige Nächte.
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Rita

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Fin leilighet i sentrum. Deilig stor terasse . Kort vei til det meste . Måtte betale ekstra for vask av leiligheten, det var overraskende .
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Maksymilian

Hyvää: Huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

SKoda ze .....

Podłogi popsute po poprzednikach . Nie mogliśmy zamknąć drzwi ani do toalety ani prysznica ani sypialni . To nas bardzo stresowało a obietnica ze przeprowadza nas do następnego apartamentu spełzły na niczym .
Yöpyi 10 yötä elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Anders

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Fantastik ferie

Vi havde 10 dejlige dage i Malaga , vi skulle nok havde tænk over ikke at leje bil fra lufthavnen og de 10 dage, da det er dyrt at parkere i p hus i 10 dage . Dejlig lejlighed på god udsigt 😊
Yöpyi 9 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
En koselig, moderne leilighet som ligger veldig sentralt i gamle byen. Kan anbefales. (Minus er den skitne, oppbrukte fellesterrassen på taket. Ikke bra. Vi ville ikke være der)! Må nevne at jeg er veldig skuffet fordi vi ikke fikk penthouse leiligheten med privat takterrasse som vi egentlig bestilte. Da jeg ikke hadde hørt noe tre uker før, kontaktet jeg utleieren for å få vite at det var "vann lekkasje" i leiligheten. På så kort varsel måtte vi ta det vi ble tilbudt. Vi ble lovet en kompensasjon på 10%. Expedia, ser dere til at dette ordner seg! Jeg er ikke fornøyd i hele tatt. Men Malaga er en nydelig by, vi hadde en flott ferie tross alt.
Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Matthew

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Good location

Good location. Check in is separate from the place you stay so if you're driving it can be a bit of a hassle. Car parking is not free either you'll need to park in a paid car park at approx. 25 euro a day.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Markus

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Top Appartement

Tolles Appartement in guter Lage
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Avoid avoid avoid!!!!!

Worst experience i've ever had. The property was completely mis-sold on the website. The actual property looks nothing like the pictures to begin with. Secondly the address given on hotels.com is for their offices not the actual apartments. The property is advertised with parking - when i got to the offices i was told it was not included and i would have to pay €25 a day at a local car park to park my car, which by the way was circled on a map for me and i was told by the very unprofessional gentleman at their offices to find it myself (same goes for the actual apartment which was a 15 min walk away from their offices). Can you imagine landing in a country you have never been to and told to find your accommodation yourself? The apartment: 1) smelt like fresh paint 2) the balcony was the size of a 1/8th of the size advertised (also couldn't see the beach which was the main selling point) 3) bathroom 1 - door wouldn't lock and shower curtain was a makeshift umbrella. 4) bathroom 2 - smelt like sewage 5) sofa bed was broken. We left within a couple of hours of being there and the company had the cheek to charge us for a night after they clearly mis-sold the property and we did not even stay for half a day! Disgraceful to think they can get away with false advertising like this!
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Comodo per chi sta in centro Malaga , per andare in spiaggia saranno 2 km Comunque in un palazzo curato molto fine Appartamante non precisamente dalle vostre foto ma vabene
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

louise

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great location/ great service

Lovely apartment, office guys great
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Alt i lejligheden fungerede, omend lidt slidt, heldigvis var der en stor balkon der gjorde underværker, trods der ikke var nogen særlig udsigt. Beliggenheden var super central.
Yöpyi 6 yötä huhtikuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Hyggeligt og meget centralt beliggende, lidt slidt men okay
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2019