Huoneistohotelli

City Residence Chelles

2.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan City Residence Chelles valokuvagalleria

Studio | Silitysrauta/-lauta, vuodevaatteet
Majoituspaikan sisäänkäynti
Vastaanotto
Studio | Kylpyhuone | Suihkun ja ammeen yhdistelmä, hiustenkuivaaja, pyyhkeet
Päivittäinen buffetaamiainen (9 EUR per henkilö)

Arvostelut

6,4 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Keittiö
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Pyykinpesu
  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
55-59 avenue Francois Mitterrand, Chelles, 77500
  • Place, Chellesin kulttuurikeskus
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Place, Vaires-sur-Marnen järvi
    ‪4 min ajomatka‬
  • Place, Disneyland® Pariisi
    ‪31 min ajomatka‬
  • Airport, Pariisi (CDG-Pariisi-Charles de Gaulle)
    ‪28 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Studio

  • 18 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Standard-huoneisto

  • 29 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Studio

  • 18 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

City Residence Chelles

Tämän savuttoman huoneistohotellin palveluihin kuuluu itsepalvelupysäköinti, pyykinpesutilat ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa. Lisäksi majoituspaikassa on kielitaitoinen henkilökunta. Jokaisessa huoneistossa on työhuoneet ja keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on taulutelevisio, vedenkeitin ja hiustenkuivaaja. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
City Residence Chelles tarjoaa 55 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja. Keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä.

Huoneissa on taulutelevisio. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työhuoneet ja työtuolit.

City Residence Chelles sijaitsee lähellä kohdetta Centrex'n messukeskus. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä aamiaisen (lisämaksusta) ja pyykinpesutilat. Tässä vuonna 2006 rakennetussa 2 tähden huoneistohotellissa on 55 huoneistoa 6 kerroksessa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön esimerkiksi keittonurkkauksen ja taulutelevision.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittonurkkauksen, taulutelevision ja jääkaapin
  • Ilmainen Wi-Fi joissain yleisissä tiloissa
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Omatoiminen pysäköinti ja pitkitetty pysäköinti (maksullinen) saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat, kielitaitoinen henkilökunta ja hissi
  • Sijaitsee 13 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Val d'Europe ja 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Centrex'n messukeskus
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta
City Residence Chelles tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, pyykinpesutilat ja hissin. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.

Tämä huoneistohotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen arkipäivisin klo 7.30–10.00 ja viikonloppuisin klo 8.30–10.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella
  • Paikan päällä pysäköinti (EUR 5 per per päivä)
  • Paikan päällä pitkäaikaispysäköinti (EUR 5 per päivä)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Keittonurkkaus

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta klo 7.30–10.00 arkipäivisin ja 8.30–10.00 viikonloppuisin; 9 EUR per henkilö
  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä

Oleskelutilat

  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Työhuone
  • Työtuoli

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Vain kissat ja koirat tervetulleita
  • Yksi lemmikki yhteensä
  • Maksu: EUR 6 per lemmikki per päivä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hissi
  • Pääsy pyörätuolilla (rajoituksia saattaa olla)
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Ei siivouspalvelua
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä rautatieasemaa

Tekemistä

  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)

Yleistä

  • 1 rakennus
  • 55 majoitustilaa
  • 6 kerrosta
  • Rakennettu: 2006

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Lisämaksu myöhäisestä uloskirjautumisesta: 15 EUR

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna maanantai–lauantai (klo 8.00–12.00) ja maanantai–lauantai (klo 15.00–21.00)
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 16.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Vastaanotto on avoinna maanantaisin kello 7.00–12.00 ja 15.00–21.00, tiistaista perjantaihin kello 7.00–12.00 ja 15.00–16.30, lauantaisin kello 8.00–12.00 ja 15.00–16.30 ja sunnuntaisin kello 8.00–12.00 ja 14.00–16.00.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikit: 6 EUR per lemmikki per päivä
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 1 lemmikkiä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 85 EUR per majoitustila per yöpyminen
  • Kaupungin perimä vero: 3.25 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 9 EUR per henkilö
  • Omatoiminen pysäköinti: 5 EUR per päivä
  • Pitkitetyn pysäköinnin lisämaksu: 5 EUR per päivä
  • Lemmikit: 6 EUR per lemmikki per päivä
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Myöhäinen uloskirjautuminen (riippuu saatavuudesta): 15 EUR

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Spring Breakin aikana majoituspaikka on tarkoitettu vain vähintään 18 vuoden ikäisille asiakkaille
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, ANCV Chèques-Vacances -sekit ja käteisen.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna seuraavina aikoina:
  • Maanantai lauantai: klo 8.00–12.00
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 16.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Joidenkin tilojen käyttöoikeudet voivat olla rajalliset. Saat lisätietoja ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

City Residence Chelles
City Residence Chelles Aparthotel
City Chelles
City Residence Chelles Chelles
City Residence Chelles Aparthotel
City Residence Chelles Aparthotel Chelles

City Residence Chelles – arvostelut

Arvostelut

6,4
Arvosana 10 - Loistava. 88 kautta 698 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 219 kautta 698 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 192 kautta 698 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 102 kautta 698 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 97 kautta 698 arvostelua

6,4/10

Siisteys

6,4/10

Henkilökunta ja palvelu

6,2/10

Palvelut/mukavuudet

5,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

6/10 OK

Romuald

Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

Saad

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Très bon appartement hôtel. Vraiment top. A conseiller.
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2025

10/10 Loistava

stephanie

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Chambre agreable
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

Pascal

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
La chambre est grande et fonctionnelle. La literie est bien aussi. J'avais peur qu'il y ai du bruit mais c'est très calme et bien isolé. Parfait pour le prix !
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

Maimouna

Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

stephanie

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Chambre équipé
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

Paul

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Cest ete bien
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025

2/10 Hirveä

Mathieu

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
La chambre n’était pas du tout comme sur les photos. Les matelas n’avais aucun confort bien au contraire sont sommes sortis de la avec des maux de dos ! Le petit déjeuner aucun choix 1 tout petit morceaux de pain coupé en 4 morceaux !!! Vraiment très déçu je ne conseille pas du tout
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025

8/10 Hyvä

Maimouna

Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Marie-prysca

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
Chambre impeccable. Personnel accueillant.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

6/10 OK

Christina

Matkusti perheen kanssa
Das Frühstück war für den Preis okay. Leider hat immer wieder die Kaffeemaschine nicht funktioniert. Aufschnitt wurden nur selten nachgelegt. Kam aber auch auf die Servicekraft an. Einige waren schneller, einige weniger schnell.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Arnaud, Lyon

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
En transit, ça va
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

8/10 Hyvä

Owolabi

Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

6/10 OK

Brenda

Matkusti perheen kanssa
Durante toda mi estancia, nunca tuve acceso a internet. El desayuno era puro pan y café,
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2025

6/10 OK

GRACE

The bathtub needs to be fixed it’s leaking.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

2/10 Hirveä

Laurent

Liikematkailija
Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus
Pas top
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025

6/10 OK

flora

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025

2/10 Hirveä

Waqas

Matkusti perheen kanssa
0 ability to communicate never will recommend
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Philippe

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Bien
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Philippe

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Bien
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

Rosa Di

Matkusti pienten lasten kanssa
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2025

2/10 Hirveä

Benyahia

Liikematkailija
Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus
Acceuil désagréable pas trop d'information ni collaboration. Jai laisser un acomptes de 85€ le lundi qui devrais etre deja remboursé j'attends toujours et impossible de les joindre par téléphone
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

6/10 OK

Nicolas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Parfait,rien a dire.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Martin

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

Alexandre

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025