
Lennot kohteesta Vuorela
Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen
Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi
Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa
Halpoja menopaluulentoja kohteesta Vuorela
Halvimmat 7 päivän aikana löydetyt hinnat määritetylle ajanjaksolle kohteeseen ovat meno-paluulennoille 131 € ja yhdensuuntaisille lennoille 66 €. Sivustomme avulla löydät lisäksi kohteen lentotarjoukset vuodelle 2026. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Lisäehtoja sovelletaan.
Lähtölentokentän IATA-koodi | KUO |
|---|---|
Menopaluumatkan hinta | 130 € |
Perillä Turussa
Lennot Vuorela – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.
Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.
Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Vuorela – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!
Viihtyisimmät hotellit kohteen Vuorela lähellä

Lapland Hotels Kuopio
"Viihtyisä huone ja erinomainen aamiainen. Rakennus hieman ikääntynyt eikä kylpyhuonekaan ollut modernein mahdollinen, mutta kaikki toimi moitteettomasti ja henkilökunta (erityisesti siivoojat) oli ystävällistä ja avuliasta."
Arvosteltu 6.7.2026

Scandic Atlas
"Siisti mukava ja tilava huone aivan keskustassa torin vieressä. Kylpyamme plussaa! Aamupala oli kolmannesaa kerroksessa pienessä tilassa ja hieman tuntui ahtaalta. Aamupala perus hyvä ei mitään erikoista mitä olisin kaivannut. Tulemme varmaati uudelleen sillä huone oli siisti ja tilava ja rauhallinen ..."
Arvosteltu 7.7.2026

Scandic Kuopio
"Olen yöpynyt hotelissa aikaisemminkin. Tykkään kovasti Hyvällä paikalla."
Arvosteltu 2.7.2026

Spa Hotel Kunnonpaikka
"hyvä sijainti,koirien kanssa matkustaville loistava paikka,hyvä aamiainenkylpylässä ei käyty"
Arvosteltu 11.7.2026

Spa Hotel Rauhalahti
"Paikka oli lemmikkiystävällinen ,mutta aivan räjähtänyt miljöö . Kun saavuimme ,huoneistossa oli valmiina lattialla edellisten vieraiden tyhjät keksipaketit ja karkkipussit ,sekä vaatekaapissa käytetty laastari . Ilmastointi ei toiminut ."
Arvosteltu 5.7.2026

