
Lennot kohteesta Veruda
Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen
Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi
Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa
Halpoja menopaluulentoja kohteesta Veruda
Halvimmat 7 päivän aikana löydetyt hinnat määritetylle ajanjaksolle kohteeseen ovat meno-paluulennoille ja yhdensuuntaisille lennoille 244 €. Sivustomme avulla löydät lisäksi kohteen lentotarjoukset vuodelle 2026. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Lisäehtoja sovelletaan.
Lähtölentokentän IATA-koodi | PUY |
|---|
Perillä Turussa
Lennot Veruda – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.
Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.
Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Veruda – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!
Viihtyisimmät hotellit kohteen Veruda lähellä

Lone Hotel by Maistra Collection
Nice hotel and very friendly staff. Location is excellent.
Arvosteltu 10.8.2017

Park Plaza Histria Pula
Didn’t got a room we booked. Cleaning is poor. No WiFi in the room!!!
Arvosteltu 19.7.2023

Family Resort del Mar
Lähellä Pula- kaupunkia ja silti hyvin rauhallinen paikka.
Arvosteltu 27.9.2025

Hotel Pula
Hotelli oli hyvässä paikassa noin 100m portaita alas merenrantaan ja noin 2 km keskustaan,,parvekkeellisessa huoneesta (4 kerros) oli hienot meri näkymät.
Arvosteltu 7.8.2019

Park Plaza Verudela Pula
