Lennot kohteesta Iwakiri

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Iwakiri – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
GAJ
Perillä Turussa

Lennot Iwakiri – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Iwakiri – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Iwakiri lähellä

Hotel Metropolitan Sendai East

Hotel Metropolitan Sendai East

4 out of 5
1-1-1 Chuo, Aoba-ku Sendai Miyagi-ken
Hinta on 117 € per yö ajalle 28.11. viiva 29.11.
117 €
28.11.–29.11.
Hotel Metropolitan Sendai East on saanut loistavaa palautetta alueen ostosmahdollisuuksista. Majoituspaikka sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä, ja Aoba-dorin katu on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin.
9,4/10 Exceptional! (1 004 arvostelua)
スタッフの方は皆さん感じ良かったです。

Arvosteltu 23.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Metropolitan Sendai East
Hotel Monte Hermana Sendai

Hotel Monte Hermana Sendai

3 out of 5
1-2-15 Kakyoin, Aoba-ku Sendai Miyagi-ken
Hotel Monte Hermana Sendai on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta AER-näköalaterassi. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja aamiainen (lisämaksusta).
8,8/10 Excellent! (1 016 arvostelua)
立地が良く、スタッフの方々の対応が良かったです。 大浴場の排水がつまっており、水が流れず溜まっていました。洗い場の床がプールのようになっており、お風呂に入らず、帰られた方もいました。定期的にお風呂の温度だけでなく、排水のチェックが必要かと思います。

Arvosteltu 21.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Monte Hermana Sendai
The OneFive Sendai

The OneFive Sendai

3 out of 5
4-6-28 Tsutsujigaoka, Miyagino-ku Sendai Miyagi
Hinta on 23 € per yö ajalle 30.11. viiva 1.12.
23 €
30.11.–1.12.
The OneFive Sendai sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Zendoji-temppeli. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja aamiainen (lisämaksusta).
8,6/10 Excellent! (555 arvostelua)
部屋がとても綺麗でした。

Arvosteltu 19.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanThe OneFive Sendai
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Hotel Monterey Sendai

Hotel Monterey Sendai

3.5 out of 5
4-1-8 Chuo, Aoba-ku Sendai Miyagi-ken
Hotel Monterey Sendai on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Asaichin aamumarkkinat. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 3 ravintolaa ja täyden palvelun kylpylän.
8,6/10 Excellent! (1 438 arvostelua)
酒店公共溫泉良好,提供飲料和冰棍,房間舒適,設備齊全,裝潢豪華,有古典風格,交通方便,價錢合理。

Arvosteltu 22.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Monterey Sendai
Sendai Kokusai Hotel

Sendai Kokusai Hotel

3.5 out of 5
4-6-1 Chuo Sendai Miyagi
Hinta on 34 € per yö ajalle 8.12. viiva 9.12.
34 €
8.12.–9.12.
Sendai Kokusai Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Sendain Ginza-katu. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, 3 ravintolaa ja baari.
8,6/10 Excellent! (1 692 arvostelua)
Beautiful place in need of tidying
While it could have been an excellent visit, the place was a bit too untidy for my liking. I’ll spare the details, but while there’s still a lot of potential, the gem has lost it’s shine.

Arvosteltu 19.12.2024

Avautuu uuteen ikkunaanSendai Kokusai Hotel
APA Hotel TKP Sendai-Ekikita

APA Hotel TKP Sendai-Ekikita

3 out of 5
201-1 Nakakecho, Miyagino-ku Sendai Miyagi
Hinta on 45 € per yö ajalle 30.11. viiva 1.12.
45 €
30.11.–1.12.
APA Hotel TKP Sendai-Ekikita on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta AER-näköalaterassi. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja aamiaisen (lisämaksusta).
8,6/10 Excellent! (1 014 arvostelua)
깨끗함

Arvosteltu 19.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanAPA Hotel TKP Sendai-Ekikita
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Iwakiri
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.