Hotel La Flambée

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel La Flambée valokuvagalleria

Majoituspaikan julkisivu
Puisesta pöydästä, lampusta, tuolista ja kuvioidusta seinästä koostuva kokonaisuus.
Suorakulmainen uima-allas, jonka reunalla on puinen terassi. Allasta ympäröi aidattu puutarha, jossa on puita, ja taustalla näkyy rakennus.
Puutarhapolku johtaa rakennukseen, jonka yläpuolella on kyltti, jossa lukee: »Huoneet 16–22» ja »Kokoushuone».
Terassi/patio

Arvostelut

8,2 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Aamiainen saatavilla

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
49 Avenue Marceau-Feyry, Bergerac, 24100
  • Place, Châtaeu Corbiac Pécharmant -viinitila
    ‪4 min ajomatka‬
  • Place, Château les Farcies du Pèch'
    ‪4 min ajomatka‬
  • Place, Alliance Aquitaine Winery
    ‪5 min ajomatka‬
  • Airport, Bergerac (EGC-Bergerac - Perigord - Dordogne)
    ‪13 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen standard-huone

9,0 kautta 10
Upea
(15 arvostelua)
  • 15 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel La Flambée

Tässä savuttomassa hotellissa on viinitila, ravintola ja kauden mukainen ulkouima-allas. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on ilmaiset sanomalehdet, puutarha ja tallelokero vastaanotossa.
Hotel La Flambée tarjoaa 20 huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Taulutelevisio, kaapelikanavat.

Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Tässä hotellissa käytössäsi on kauden mukainen ulkouima-allas.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Hotel La Flambée sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Château les Farcies du Pèch'. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ravintola.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan kauden mukaisessa ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat ilmaiset sanomalehdet aulassa, tallelokero vastaanotossa ja kokoushuoneita
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Alliance Aquitaine Winery ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Château les Farcies du Pèch'
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin ilmaiseksi
Majoituspaikan alueelta löytyy viinitila. Majoituspaikasta löytyy ravintola. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Hotel La Flambée tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kauden mukaisen ulkouima-altaan, terassin ja puutarhan. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia mannermaisen aamiaisen arkipäivisin klo 7.00–10.00 ja viikonloppuisin klo 8.00–10.00.
Majoituspaikassa on ravintola.
Isännöity illallinen on saatavilla lisämaksusta maanantaisin, tiistaisin, keskiviikkoisin, torstaisin ja perjantaisin.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
  • Esteetön pysäköinti saatavilla

Ruoka ja juoma

  • Mannermainen aamiainen saatavilla lisämaksusta klo 7.00–10.00 arkipäivisin ja 8.00–10.00 viikonloppuisin; 9 EUR per henkilö
  • Isännöity illallinen on saatavilla maanantaisin, tiistaisin ja keskiviikkoisin 23 EUR:n suuruisesta lisämaksusta
  • Ravintola

Tekemistä

  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Viinitila

Perheystävällinen

  • Kauden mukainen ulkouima-allas
  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Palvelut asiakkaille

  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuoneita

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ei hissiä
  • Korotettu WC-istuin
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
  • Pääsy pyörätuolilla

Muuta

  • Juhlasali
  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lisävuode (lisämaksusta)
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Muuta

  • Lämmitys
  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 20.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 14.00–22.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Remontit ja kiinniolokaudet

Seuraavat tilat on suljettu lauantaisin ja sunnuntaisin:
  • Ruokailupaikka/-paikat

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 4 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 10.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.
  • Vauvansänky on saatavilla 10 EUR:n suuruista maksua vastaan per yö.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 1.14 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 18 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 9.00 EUR per henkilö
  • Vauvansänky: 10 EUR per yö
  • Lisävuode: 10.0 EUR per yö
  • Illallistapahtuma: 23 EUR

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 14.00–22.00.
Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä heinäkuusta elokuuhun.
  • Yksi korkeintaan 4 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
  • Joidenkin tilojen käyttöoikeudet voivat olla rajalliset. Saat lisätietoja ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.

Majoituspaikan taso

Tämän majoituspaikan virallisen tähtiluokituksen on myöntänyt Ranskan turismin kehitysjärjestö ATOUT.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel 3 étoiles Restaurant Flambée Bergerac
Hotel 3 étoiles Restaurant Flambée
3 étoiles Restaurant Flambée Bergerac
3 étoiles Restaurant Flambée
Hotel La Flambée Hotel
Hotel La Flambée Bergerac
Hotel La Flambée Hotel Bergerac
Hotel 3 étoiles Restaurant La Flambée

Hotel La Flambée – arvostelut

Arvostelut

8,2

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 43 kautta 102 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 34 kautta 102 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 13 kautta 102 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 7 kautta 102 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 5 kautta 102 arvostelua

8,4/10

Siisteys

8,4/10

Henkilökunta ja palvelu

7,6/10

Palvelut/mukavuudet

7,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Mark

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wonderful place to stay
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

julie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Quite location on the outskirts of town, lovely old buildings with rural outlook. Plenty of parking and great pool. Breakfast was good value.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Jane

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Lovely Hotel
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2023
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Neil

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Friendly helpful staff, fantastic food. Will definitely visit again. Thank you
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Michael

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

General information

Choose this hotel for the parking, rooms were clean but a little dated and general tied overall, breakfast was poor with little choice although the evening meal was good.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Trevor

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Initially unprepossessing as you drive in, but a lot of style in a classic converted farmhouse type vibe. Room was quite cramped but adequate. Food was excellent,
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Alexander

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We had a terrible start to our vacation due to a late flight, we had to catch a late train and we were unsure if we could even check in. Owner was able to help us. We’re very appreciative, this trip could’ve been awful but the owner turned it around into a good trip. Thank you.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Julie

Hyvää: Siisteys
Decent rooms. Breakfast is minimal. Owner doesn’t speak English and not very friendly or helpful!
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Kevin

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Dishevelled property, dishevelled manager, limited drinks at the bar, no food (what food was available came in glass jars to be heated in the microwave!), no pool, not a three star as advertised. If you want a good bed for the night then that is all it has to offer really. We will never go back again, cannot recommend. We were very disappointed.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Robert

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This place is terrible. It has not had a penny spent on it in years. The room was disgusting. Mould on the mattress. Behind the room was a ramshackle dirty mess with broken bits of equipment. The pictures on the web promotion are not that of the hotel. Now taken down as a result of our complaint. The manager was rude and didn’t care. He promised through Expedia a refund if we left so we did and he tried to go back on it. Avoid call costs
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Suzanne

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Ignore any bad reviews!!!!! It’s LOVELY :-)

Ignore comments about the manager; he is nice and friendly and his dog is super friendly so don’t be scared of a bigger dog. He clearly loves animals and loves when you have time for them. The room was clean and comfortable with shutters on the windows for peace and darkness. The bar was a bonus and we only had a starter in the restaurant because we had already eaten but wanted to sit outside.it would be nice if residents could sit anywhere but it was busy so we wouldn’t want the hotel to turn away business. All in all, we can’t fault this place surrounded by countryside and the added bonus of a swimming pool (not that we used it). Only a short drive to Bergerac which is an incredible city when you wander through the old town. Sorry we didn’t get to cuddle the dog before we left. Thank you for your hospitality.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Brigitte

Clean and basic.

It was decent. There are safes in the rooms but ours didn’t work. When I told the owner , he said that nobody were using them anyway. I said that people probably didn’t because they were not working, although they looked brand new. He responded that they needed batteries, but they didn’t need any since nobody was using them. This is definitely the wrong answer to qualify for being customer oriented. Some staff lacked grooming.
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Chris

Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I am not sure what has happened to this hotel! The photos are from some time ago and show a well kept and stylish establishment . We had to double check on arrival that we were in the right place. The grounds are overgrown and there are posted signs saying that this is to aid the bees. The general lack of upkeep to the buildings however suggests that this may be the result of general indolence on the part of the staff. Our room was damp with mould on the walls, not properly ventilated, and contained insects on our arrival. To be fair this was cleaned the next day. The room was very hot at night and there is no air-con. Again, to be fair we were at a time of warm weather, but probably not unique over a Dordogne summer. We have re-checked the reviews since checking in and note that some had the same experience as us. They have received a sharpish response from the hotel and so look forward to the same!
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Vanill'soa

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Nous avons été très bien accueillis par le propriétaire (et le chien!) cependant il semble que les aérations de la cuisine donnent sur notre chambre, l'odeur de bisque de homard n'a pas quitté la salle de bains de la soirée. Le personnel au petit déjeuner gagnerait à être plus chaleureux
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

BERNADETTE

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Cette étape est un havre de paix chaque fois que nous nous y rendons. L'accueil, l'écoute et le professionnalisme de chacun d'entre eux nous permet de nous sentir " comme à la maison". Merci à Ilona, Hugo et Rémi qui ont été aux petits soins avec nous. La qualité des produits, le raffinement des menus et l'ambiance feutrée nous ont permis de nous détendre totalement en fin de journée côté restaurant. Étape incontournable et encouragements aux propriétaires, jeunes, dynamiques et déjà terriblement professionnels. Un havre de paix, c'est vrai
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

J-NICOLAS

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
chambre propre, personnel accueillant
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Paul-Philippe

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
une seule nuitée. Personnel accueillant. Servide de table impecable
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Didier

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Petit déjeuner français authentique excellent
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

PIERRE

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bien

Grande chambre avec un bon comfort. Les chaines Canal sont un vrai plus. Magnifique environnement. Le restaurant est très bon. Seul le petit déjeuner est vraiment pas terrible et demandera à être amélioré. Croissant et pain réchauffé, pas bon
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Carole

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Accueil agréable, chambre très correct, mais petit déjeuner très décevant surtout pour le prix. Au vue de bâtisse on s’attend à un petit déjeuner plus qualitatif.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

florence

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
L'hotel est un peu désuet. Notre chambre était petite, les sanitaires correctes. Nous avons été particulièrement déçu par les petits déjeuners, il n'était pas possible d'avoir plus de pain que celui servi dans la corbeille, et le café sans saveur. Pour résumer un hotel moyen mais pas désagréable.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Sylvain

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Le seul point négatif etait le manque de climatisation, meme avec le ventilateur j'ai souffert de la chaleur
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Anne

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Malheureusement rien à raconter
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Nathalie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Week end tres agréable. Hôtel calme, personnel du restaurant très sympathique et repas délicieux !
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Maher

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Pas ouf
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025