Hotellit El Peñón
Vertaa 202 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 25 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
El Peñón: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset El Peñón

Hotel Boutique Las Isabelinas

Glamping Magic Love

Villeta Resort Hotel

Villeta Getaway Pool Balcony Relax Vibes

Central Suites by H&R

Santuario Luxury Ecohotel

Lombok Hotel Spa

* Lepohuone * - La MariaCa

Natubri Ecohotel

Magma Ecohotel

ECO HOTEL VERANO AZUL

Descubre tu regalo

Eco hotel primavera

Alto de Pajas Boutique
Kohteeseen El Peñón tutustuminen
El Peñón tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa El Peñón ja sen lähellä kuuluu:
- El Chupalin vesiputous
- El Tabacalin laguuni
- Ferrerían uuni
- Pachon kirkko
- Kunnallinen stadion
- Jumalallisen Lapsen seurakunta Pacho Cundinamarca
- Toliman yliopisto
Milloin on paras aika vierailla kohteessa El Peñón?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa El Peñón, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Syyskuu ja tammikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa El Peñón, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä elokuu ja syyskuu. Huhtikuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 18 °C ja öisin 9 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 549 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 17 °C päivisin ja 9 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 685 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 19 °C ja öisin 9 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 266 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 18 °C ja 9 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 743 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa El Peñón on 2244 cm.
El Peñón: Hotellitiedot
Majoitukset | 202 |
|---|---|
Halvin hinta | 25 € |
Korkein hinta | 198 € |
Suositut hotellit | Hotel Boutique Las Isabelinas, Glamping Magic Love, Villeta Resort Hotel, Villeta Getaway Pool Balcony Relax Vibes, Central Suites by H&R, Santuario Luxury Ecohotel, Lombok Hotel Spa, * Lepohuone * - La MariaCa, Natubri Ecohotel, Magma Ecohotel, ECO HOTEL VERANO AZUL, Descubre tu regalo, Eco hotel primavera, Alto de Pajas Boutique, Ananda Boutique La Vega |

