The Haven by JetQuay

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan The Haven by JetQuay valokuvagalleria

Moderni hotellin aula, jossa on pitkä, kiillotettu lattia, oleskelualueita sohvineen sekä vastaanottotiski.
Moderni vastaanottoalue, jossa on kaareva penkki, kaksi pallomaisia riippuvalaisinta ja puinen seinä.
Baaritiski, jonka yläpuolella on puuhylly, jossa on kaksi Apple-näyttöä, sekä kaksi baarijakkaraa ja kiviseinä.
Moderni sisustus, jossa on kiviseinät, kello, televisio ja erilaisia istumapaikkoja.
Buffetpöydässä on tarjolla monenlaista ruokaa, kuten purkkeja, joissa on pähkinöitä, kahvinkeitin ja päällekkäin asetettuja ruoka-astioita.

Arvostelut

7,4 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Businesspalvelut
  • Baari
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
65 Airport Boulevard, Changi Airport Terminal 3, #01-18, Singapore, 819663
  • Place, Jewel Changi Airport
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Slide@T3-liukumäki
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Place, Changin uima-allas
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Airport, Singapore (SIN-Changi)
    ‪17 min kävelymatka‬

Huonevaihtoehdot

1 Bed Nap Room, Arrival Hall

  • 43 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Double Nap Room (2 Connecting 1 Bed Nap Rooms), Arrival Hall

  • 8 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

1 Bed Nap Room, Arrival Hall, 0800 to 2200

  • 43 m²
  • 1 makuuhuone
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Double Nap Room (2 Connecting 1 Bed Nap Rooms), Arrival Hall, 0800 to 2200

  • 8 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

The Haven by JetQuay

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu välipalabaari/deli, ympäri vuorokauden auki oleva business center ja kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on concierge-palvelut, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja tietokonepiste. Kylpyhuoneet eivät ole huoneiden yhteydessä.
The Haven by JetQuay tarjoaa 18 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmainen pullovesi ja tohvelit. LED-televisio, kaapelikanavat.

Huoneissa on erilliset yksityiset kylpyhuoneet. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous on saatavilla päivittäin.

The Haven by JetQuay sijaitsee lentokentän yhteydessä ja kävelymatkan päässä kohteesta Jewel Changi Airport. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, välipalabaari/deli ja ympäri vuorokauden auki oleva business center.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat ilmaiset sanomalehdet aulassa, ympäri vuorokauden auki oleva business center ja kokoushuoneita
  • Sijaitsee vain 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Jewel Changi Airport ja 8 minuutin ajomatkan päässä kohteesta East Coast Park
Majoituspaikasta löytyy välipalabaari/deli. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Business-palveluihin kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva business center ja kokoushuoneita. The Haven by JetQuay tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa, concierge-palvelut ja ilmaiset sanomalehdet aulassa.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Olohuone
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Kokoushuoneita
  • Tietokonepiste
  • Ympäri vuorokauden avoinna oleva business center

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ei hissiä
  • Pyörätuolille soveltuva lounge
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • Rakennettu: 2014
  • Tupakointi ei sallittu

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Erillinen yksityinen kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Sadesuihku
  • Suihku
  • Tohvelit

Viihdetarjonta

  • LED-televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi

Muuta

  • Ilmastointi
  • Olohuone

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Tämä majoitusliike sijaitsee terminaalin 3 saapuvien lentojen aulassa tasolla 1. Jos lennät saapuvalla lennolla tai sinulla on jatkolento, nouda matkatavarat ja mene maahantulotarkastukseen ennen loungeen saapumista. Päästäksesi terminaalista 1 tai 2 majoitusliikkeeseen ota ilmainen lentokenttäjuna lähtöselvitysaulasta terminaaliin 3, tai voit kävellä terminaalista 2 terminaaliin 3 MRT-aseman ylikulkusiltaa (välikerros).

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 12 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämä majoituspaikka sijaitsee lentokentän sisällä, ja sitä voivat käyttää vain lentokentän kautta matkustavat; lennon tarkastuskortti ja passi tulee esittää sisäänkirjautumisen yhteydessä
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Korkeintaan 12 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Asiakkaat voivat kokea läheiseltä työmaalta kantautuvaa meluhäiriötä.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Haven JetQuay Hotel Singapore
Haven JetQuay Hotel
Haven JetQuay Singapore
Haven JetQuay
The Haven By JetQuay Singapore
The Haven by JetQuay Hotel
The Haven by JetQuay Singapore
The Haven by JetQuay Hotel Singapore

The Haven by JetQuay – arvostelut

Arvostelut

7,4

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 38 kautta 163 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 63 kautta 163 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 36 kautta 163 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 18 kautta 163 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 8 kautta 163 arvostelua

8,4/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

7,6/10

Palvelut/mukavuudet

7,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

JB

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
エアポートホテルなので狭いのは仕方がないとして、シャワー(共有)の時間にもいろいろ制限があり、快適とは言い難かった
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
I never checked in the hotel because I traveled from Malaysia and was not allowed to enter the Cory, but either Orbitz (Expedia) or the hotel was willing to help me with the cancellation. The hotel stated that I booked through the agent and should contact the agent to contact them, then when I contact the agent, the agent stated that it’s up to the hotel to issue a refund or not, they don’t talk to each other, they just keep telling me (customer) to talk to the other party. As ridiculous as this sounds, do NOT book with Orbitz going forward, because while they are charging you a booking fee, they are NOT your agent, therefore not going to act on your behalf...
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Stephen

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Quick pitstop

Great little resting place and very convenient to everything you need..Will be sure to use again.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Located in Terminal 3 which makes it super convenient for early morning flights. Staff are friendly and helpful.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Elizabeth

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Got some good rest. Bed comfy enough even if only a twin size. They had white noise machines in the hallways which helped to keep it quiet. If you are a light sleeper and get a bad neighbour could be dodgy, as I could hear my neighbour clearly as she coughed (not an issue as I was already awake). Doubt it would be an issue as these aren’t really rooms for partying so much as sleeping. But there are TVs. The staff were friendly and made me at ease and were super helpful. There were morning snacks: cereal, toast, fruit, coffee, tea. Lounge was quiet and comfy. Overall quite clean. It’s not easy to find and you do have to go through customs, show your passport. Wasn’t a big deal as there was no line and security was at individual gates anyway. Overall, not bad value for a decent rest! Cheaper than a hotel and you don’t have to go outside.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Kubo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Thank you for your help.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tom

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Rejuvenated

Ideal stopover accommodation if transiting through Singapore Airport. Felt nicely rejuvenated after a shower & a few hours sleep for my onward flight.
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

JC

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It's small to stay overnight, but might be good for couple hours. The room is too small for the money spent, like a jail chamber. More than $110 per 12 hours stay, but its convenient to catch next morning flight.
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Takoyaki

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Very small room and a bit pricey but it's just for sleeping and having a rest between two flights (transit) so it was OK to me. The shower was great! :)
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

MILLY

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
1泊寝るためだけに利用しました。大満足です。 こちらは、正確にはホテルではなく、ラウンジの睡眠スペースです。(空港のインフォメーションの人に聞いたら、ホテルじゃないよと言われました。)そのため、部屋にはベッドと簡単な机のみです。日本のカプセルホテルが個室になったようなものです。 シャワー・トイレは男女関係なく他の方々と共用です。シャワーは、混みあうと受付にお願いし、順番待ちリストに入れてもらいます。順番が来たら部屋に電話がかかってきます。アメニティについては、バスタオル・フェイスタオルが1枚ずつ無料で使えます。シャンプー類が簡単にですが付いてます。 ラウンジスペースはドリンク(アルコールは有料)、カップ麺、食パンが置かれており、24時間好きに無料で飲食できます。電源もあります。出入りも自由で空港の他のところで食事してくることも可能です。 簡素な作りですが非常に清潔ですので、寝るだけ!休むだけ!と決めて使うならオススメです。スタッフは人によりけりですが、親切な方だったと思います。
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Sarah

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Just awful

Awful. Aircon freezing and couldn't adjust. Wall paper held up with tape. Hair in sheets including pubic hair. Bathroom not attached to room which I have never seen in a transit room before. Food awful. Unfortunately I can't find one positive thing to say. Truely awful.
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Worst place I ever stayed at.

A 6ft by 6 ft room with Steiner chair. Not allowed to check in lungage earlier; no visitors into the room; air conditioning not adjustable Charging close to us$120 a night without private bathroom and shower room All the above were never mentioned in the ad. I demand a refund
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

JUNYONGDAE

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
사진에는 방에 욕실 화장실이 있는 것으로 알았는데 밖에 위치해서 불편했습니다 그리고 추웠습니다
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Damian

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

Short stopover

The rooms don't have any toilet or shower in the room. I just needed a short stopover room as i was flight with Singapore airlines but I came in at Terminal 2 had to get over to Terminal 3 for the hotel and then back to Terminal 1 for my next flight ?? not very well planed out for Singapore Airport.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Sharon

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat

Sleep only; Room doesn't have toilet or shower

If in need of bed to sleep only - OK. But showers and toilet are separate, accessed via hallway and separate key for shower. Wallpaper on walls is peeling off and stuck together with pieces of sticky tape. Room was quiet with good airconditioning. Toilets communal. Showers separate and required getting separate key. Had a good sleep, which was all that mattered. It is not the Crowne Plaza! Which I totally loved.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Josefine

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Bra för transfer!

Bodde i ett nappen en natt. Lite missvisande bilder kan jag tycka, då rummet är väldigt litet och duschrummet ligger en bit bort. Men annars är jag nöjd med vistelsen, det är rent och fräscht samt mörkt och tyst. Så bra sover man!
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Taka

Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Convenience, very clean. a little cold in snap room. It cannot be adjusted.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

個室は狭い

日本のネットカフェの豪華版な感じですかね。ちょっとしたホテルのようなラウンジ。部屋に通されてびっくり。狭い。22時頃シンガポール着、初めてのシンガポールで夜1人で移動するのが不安で空港のホテルにしました。ラウンジでの滞在で十分だと思います。今回は疲れていたので個室を選択して良かったけれど、エアコンの調整不可で寒くてブランケット2枚もらい使いました。ただし、膝掛けのよう大きさのブランケットです。空港内で、新しいのでそこそこ清潔とういう点が重視であれば、おすすめです。前にはマクドナルドがありました。スナックバーや飲み物がフリーです。シンガポールではホテル代が高いのはあたりまえでしょうが、ここも含めて全般的に価格の割には、、、、。
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
やや冷房が効いてましたが特に問題ありません
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

ビジネスマン

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
寝る目的のみなら可レベルです。
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Unique-bathrooms. Dry clean and modern Room - dry small Food average
Yöpyi 1 yön elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
狭い。本当に寝るだけなら使える
Yöpyi 1 yön elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Ursula

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excellent location and quality

It's the second stay at this airport lounge/hotel. The customer service, cleanliness, and location are outstanding. Room price is fair for location. Bring an adaptor because the Singaporean wall outlet won't let you plug in the US devices. Wifi was fast. TV in room only 2 working channels.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

TAN

Hyvää: Siisteys
Location quiet good , clean but no vegetarian food provide .
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

True Haven

The Haven by Jetquay is a ‘must’ and part of my trip costs to Spore. My plane arrived late and it is a relief to just check in and rest till the next day before heading downtown, The staff led by Zaleha is pleasant and service oriented: Haryani, Ann, others who worked behind the scenes eg. Housekeeping. Great service and value for tired travelers.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2019