Ravintola, baari/aulabaari ja kahvila kuuluvat tämän savuttoman hostellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on mikroaaltouuni yleisissä tiloissa, jääkaappi julkisissa tiloissa ja pyykinpesutilat. Siivouspalvelu on saatavilla tiettyinä aikoina.
Wake Up! Sydney - Hostel tarjoaa 451 huonetta, joissa on ilmastointi. Tämä hostelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle). Siivous on saatavilla rajoitettuina aikoina.
Wake Up! Sydney - Hostel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Capitol Theatre. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin.
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle))
Jos haluat käydä nauttimassa jotain syötävää tai tilata virkistävän juoman, majoituspaikasta löytyy kahvila, ravintola ja baari/lounge
Tilauksen mukaan valmistettu aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat, kielitaitoinen henkilökunta ja hissi
Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Capitol Theatre ja International Convention Centre Sydney
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Wake Up! Sydney - Hostel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun.
Tämä hostelli on savuton.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia tilauksen mukaan valmistetun aamiaisen joka päivä klo 6.00–13.00.
Roy's Cafe – tämä kahvila tarjoilee aamiaisen, brunssin, lounaan ja illallisen. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista.
Side Bar – baari, jonka erikoisuutena on kansainvälinen keittiö. Ravintola tarjoilee illallisen ja kevyitä aterioita. Auki joka päivä
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle)
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Pysäköintipaikkoja saatavilla majoituspaikan alueen ulkopuolella (AUD 30 per yö)
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla tilauksen mukaan valmistettava aamiainen lisämaksusta klo 6.00–13.00; 7–25 AUD per henkilö
Baari/aulabaari
Kahvila
Ravintola
Paikan päällä olevat ravintolat
Roy's Cafe
Side Bar
Mukavuudet
Jaettu jääkaappi
Jaettu mikroaaltouuni
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Pankkiautomaatti
Pyykinpesutilat
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Kielitaitoinen henkilökunta
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (rajoitettu saatavuus)
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Majoituspaikka veloittaa 2 prosenttia luottokorttimaksuista
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Alle 18-vuotiaita ei sallita tässä vain aikuisille tarkoitetussa majoituspaikassa. Kaikki vähintään 18-vuotiaat ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu tilauksen mukaan valmistetusta aamiaisesta: noin 7–25 AUD per henkilö
Pysäköintimaksu lähellä sijaitsevalla pysäköintialueella: 30 AUD per yö (250 metrin päässä)
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja palovaroitin
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Kortinhaltijan on esitettävä varauksen tekemiseen käytetty luottokortti ja sitä vastaava kuvallinen henkilöllisyystodistus sisäänkirjautumisen yhteydessä. Muut järjestelyt on tehtävä majoituspaikan kanssa ennen saapumista.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.
Tämä on vain aikuisille tarkoitettu majoituspaikka, eikä alle 18 vuoden ikäisiä lapsia sallita.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Wake Up Sydney Hostel Haymarket
Wake Up Sydney Haymarket
Wake Up! Sydney - Hostel – arvostelut
Arvostelut
8,8
Loistava
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 236 kautta 445 arvostelua
10–Loistava
236
Arvosana 8 - Hyvä. 150 kautta 445 arvostelua
8–Hyvä
150
Arvosana 6 - OK. 41 kautta 445 arvostelua
6–OK
41
Arvosana 4 - Huono. 15 kautta 445 arvostelua
4–Huono
15
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 445 arvostelua
2–Hirveä
3
8,8/10
Siisteys
9,2/10
Henkilökunta ja palvelu
8,8/10
Palvelut/mukavuudet
8,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
10/10 Loistava
Santeri
7.9.2025
Santeri
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
29.4.2017
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Siisti hostelli Sydneyn keskustassa
Majoituin hostellissa kolme yötä. Ehdottomasti siistein hostelli, mitä olen Sydneyssä nähnyt. Mukava henkilökunta, kivoja ilmaisia iltamia hostellilla.
Tarkistettu asiakas
6/10 OK
CHRISTINE
26.1.2026
CHRISTINE
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
10/10 Loistava
Jeanette
23.1.2026
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Great hostel. Very clean in the kitchen and bathrooms. Lots going on if you want it. Super friendly vibe. Great staff. No complaints.
Jeanette
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2026
10/10 Loistava
U-Yin Thomas
4.1.2026
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Cclean room, friendly staff, clean toilet
U-Yin Thomas
Yöpyi 8 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Catherine
2.1.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Stayed in a 6 bed female dorm, bed was comfortable and lockers available.
Easy to walk to shops/bars/restaurants.
Lots of events put on my staff and bar downstairs is always busy.
Bathrooms and kitchen clean.
Catherine
Yöpyi 14 yötä joulukuussa 2025
6/10 OK
Annie
2.1.2026
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
The door slamming, all day all night, is unbearable. The hotel should do something about it. Housekeepers shows they're vacuuming but the is a pile of dust behind the bedroom door. In slite of that, the staff is very professional and courteous. Bus, tram and trains are just steps away.
Annie
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2025
8/10 Hyvä
Clement
30.12.2025
Clement
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Sikander
21.12.2025
Sikander
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025
8/10 Hyvä
Akshay
17.12.2025
Akshay
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
8/10 Hyvä
Tomohiro
15.12.2025
Tomohiro
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
6/10 OK
Mingzhen
Matkusti kumppanin kanssa
15.12.2025
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
We stayed in long narrow room with an entire wall of west facing windows. The temperature outside was 96 F. The room heats up pretty badly. The furniture wasn’t comfortable either.
Mingzhen
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
6/10 OK
Gary
Matkusti ryhmän kanssa
13.12.2025
Unfortunately Wake Up at all their hostels have elected to discriminate against all over 40s- males and females.
Ageism just like racism and sexism is a scourge in our Australian society.
My mature age friends have travelled to many coubaround the