Ravintola, baari/aulabaari ja välipalabaari/deli kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut. Lisäksi majoituspaikassa on kokoushuone, kuivapesulapalvelu ja pyykinpesutilat.
Argyll Hotel tarjoaa 38 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.
Argyll Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä, ja Glasgow’n yliopisto on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmaiset hotellinjohtajan kutsut ja ravintola.
Ilmainen Wi-Fi
Jos brittiläinen keittiö on sydäntäsi lähellä, sinun kannattaa ottaa suunnaksesi Soul Food Kitchen
Täysi aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, matkatavarasäilytys ja hääpalvelut
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan siisteistä huoneista ja avuliaasta henkilökunnasta
Sijaitsee vain 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Glasgow Art Gallery and Museum ja 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Clyde Auditorium (areena)
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja välipalabaari/deli. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Hotellinjohtajan kutsut järjestetään päivittäin. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.
Argyll Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös pyykinpesutilat, kuivapesulan/pesulapalvelut ja huonepalvelun (rajoitettuina aikoina).
Tämä 3 tähden hotelli on savuton.
Tämä hotelli järjestää hotellinjohtajan kutsut joka päivä.
Soul Food Kitchen – ravintola, jonka erikoisuutena on brittiläinen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen ja illallisen. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella; alennuksia saatavilla
Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla täysi aamiainen lisämaksusta klo 7.00–9.30; 20 GBP per henkilö
Baari/aulabaari
Ilmaiset tervetuliaiskutsut joka päivä
Ravintola
Välipalabaari/herkkukauppa
Paikan päällä olevat ravintolat
Soul Food Kitchen
Perheystävällinen
Pyykinpesutilat
Välipalabaari/herkkukauppa
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Opaskirjoja
Pyykinpesutilat
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Hääpalvelut
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
Kokoushuone
Esteettömyys
Hissi
Muuta
1 rakennus
4 kerrosta
Savuton majoituspaikka
Vastaanottosali
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Kylpyamme tai suihku
Pyyhkeet saatavilla
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
Televisio
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
Kahvin-/teenkeitin
Ravintolaoppaita
Muuta
Lämmitys
Puhelin
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Vauvansänky on saatavilla 10.0 GBP:n suuruista maksua vastaan per yöpyminen.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu täydestä aamiaisesta: noin 20 GBP per henkilö
Vauvansänky: 10.0 GBP per yöpyminen
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu häkävaroitin, palosammutin, palovaroitin, turvajärjestelmä, ensiapupakkaus ja ikkunakalterit
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Kansallinen luokitus
Tämän majoituspaikan virallinen tähtiluokitus on Skotlannin kansallisen matkailujohtokunnan VisiScotlandin myöntämä.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Argyll Glasgow
Argyll Hotel
Argyll Hotel Glasgow
Hotel Argyll
Argyll Hotel Glasgow, Scotland
Argyll Hotel Hotel
Argyll Hotel Glasgow
Argyll Hotel Hotel Glasgow
Argyll Hotel – arvostelut
Arvostelut
8,4
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 403 kautta 1002 arvostelua
10–Loistava
403
Arvosana 8 - Hyvä. 434 kautta 1002 arvostelua
8–Hyvä
434
Arvosana 6 - OK. 110 kautta 1002 arvostelua
6–OK
110
Arvosana 4 - Huono. 32 kautta 1002 arvostelua
4–Huono
32
Arvosana 2 - Hirveä. 23 kautta 1002 arvostelua
2–Hirveä
23
9,0/10
Siisteys
8,8/10
Henkilökunta ja palvelu
8,0/10
Palvelut/mukavuudet
8,0/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
Matkusti perheen kanssa
4.2.2020
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The hotel was very well located and staff was very friendly and helpful.
The rooms were clean and felt fresh, however the bathrooms did not include accessories such as shampoo, conditioner or toothbrushes. The smaller rooms had showers while the larger rooms had bathtubs as well.
The breakfast was good and very accessible on the base floor, however it was a bit on the simpler side with no vegetables or fresh fruits available.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2020
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
17.8.2014
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Clan-themed rooms
The hotel was comfortable, and we thought the clan-themed rooms were a nice touch. There was very limited parking available, but it was possible to get a visitor parking permit from the reception for the night.
Tarkistettu asiakas
10/10 Loistava
Kate
Liikematkailija
26.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Clean, comfortable bed
Kate
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Keith
Matkusti kumppanin kanssa
26.11.2025
Hyvää: Siisteys
Our ‘goto’ hotel in Glasgow Finnieston when available. Always impressed by the breakfast team led by same lady for ages. The new lad is excellent as well. Another great stay.
Keith
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
taran
25.11.2025
taran
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025
8/10 Hyvä
Isobel
25.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The location is excellent with good bus links to city centre and Braehead shopping centre. It is 5 mins walk to the Kelvingrove Museum and 15mins walk to OVO Hydro.
The single room was clean but small and a little dimly lit.
I liked that the reception area is staffed overnight.
Overall ideal for a short stay.
Isobel
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
6/10 OK
Meghan
24.11.2025
Meghan
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
majka
24.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Everything was good and clean
majka
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Dominic
23.11.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tremendous value, welcoming staff, great breakfast with lots of options, quite comfortable room, excellent location!
Jonathan
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Andy
21.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Small room but perfect for a single night stay. Very friendly staff and great location for SWG3 or the Hydro
Andy
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
stuart
21.11.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great service
stuart
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Sharvari
Matkusti ryhmän kanssa
20.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Nice big room
Sharvari
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Rebecca
Matkusti perheen kanssa
19.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Room was clean and spacious. Staff very friendly and informative. Bathroom was clean but basic. Shower over bath. Toilet roll and toiletries in shower in dispensers like you would find in McDonalds. Decor was dated and needed updating
Rebecca
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
6/10 OK
Neil
Matkusti ryhmän kanssa
19.11.2025
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Room was clean and tidy, shower was pretty small.Bed was very firm so I didn’t have a great sleep. Staff at check in and out were friendly. The hotel is a bit dated decor wise. Overall, it was average.
Neil
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Ian
19.11.2025
Ian
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Rashmi
Matkusti ryhmän kanssa
16.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Amazing hotel! The location is perfect - on such a safe & quiet street! The staff were so kind and helpful and the room was so spacious and beautiful. I really appreciated the effort into being eco-friendly and I loved the beautiful park across the street and the local bars a block away. Seriously one of the best places I’ve stayed!
Rashmi
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2025
8/10 Hyvä
Sheela
Liikematkailija
12.11.2025
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
The room was functional and clean. The bed was a little small but enough for one person or two very small people. It could do with an overall refresh it was like coming to stay at your Granny's house as the furniture is dated and worn but still functional. The bathroom clean but the temperture of water in the shower fluctuated a little to very hot and then cold.
Sheela
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Madeline
10.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Madeline
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Simon
Matkusti kumppanin kanssa
7.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
a gem of a place to stay for a couple of nights on the edge of the city but having plenty to do and see on the doorstep
Simon
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Scott
7.11.2025
Scott
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2025
6/10 OK
Christopher
3.11.2025
Christopher
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
10/10 Loistava
Brian, ..
31.10.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent value for money
Brian
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2025
6/10 OK
Shona
Matkusti kumppanin kanssa
29.10.2025
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room was tiny and bathroom was tired and bad odour coming from drains no staff to bee seen except check in staff who was the hotels saving grace Callum was so welcoming and friendly and informative 🙂and the biggest disappointment was it’s on the hotels website that they have a restaurant and bar but it’s been closed for months was very disappointed that this was the case won’t be back 😐