Sarasa Hotel Namba

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Sarasa Hotel Namba valokuvagalleria

Huone, tupakointi kielletty (Japanese Western Style) | Tallelokero huoneessa, äänieristys, ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet
Vastaanotto
Majoituspaikan sisäänkäynti
Aula
Vastaanottosali

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen saatavilla
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Pesulapalvelut
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
3-6-6, Nipponbashi, Naniwa-ku, Osaka, 556-0005
  • Place, Dotonbori
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Place, Tsūtenkakun torni
    ‪13 min kävelymatka‬
  • Place, Osakan linna
    ‪9 min ajomatka‬
  • Airport, Osaka (KIX-Kansain kansainvälinen lentoasema)
    ‪46 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Huone, tupakointi kielletty (Japanese Western Style)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 47 m²
  • 6 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä ja 4 futonia (74–100 cm leveää)

Kahden hengen superior-huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(3 arvostelua)
  • 25 m²
  • 3 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty (Ninja Room)

9,0 kautta 10
Upea
(2 arvostelua)
  • 26 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen suurta sänkyä

Kahden hengen perushuone, tupakointi kielletty (Single Use)

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(2 arvostelua)
  • 12 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen suuri sänky

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty

  • 21 m²
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Yhden hengen standard-huone, tupakointi kielletty

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(19 arvostelua)
  • 12 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen economy-huone, tupakointi kielletty

7,0 kautta 10
Hyvä
(4 arvostelua)
  • 12 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 yhden hengen suuri sänky

Huone, tupakointi kielletty (Run of House, Breakfast from 8:00)

  • 13 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 yhden hengen suuri sänky TAI 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä), tupakointi kielletty (Single Use)

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 21 m²
  • 1 henkilö
  • 2 yhden hengen sänkyä

Universal Twin Room

  • 2 henkilöä

Superior Twin Room

  • 3 henkilöä

Twin Non-Smoking

  • 2 henkilöä

Deluxe Japanese Room And Western Style Room

  • 6 henkilöä

Semi Double Room

  • 2 henkilöä

Triple Room

  • 3 henkilöä

Single Room

  • 1 henkilö

Ninja Room

  • 2 henkilöä

Run Of House

  • 2 henkilöä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Sarasa Hotel Namba

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ravintola ja joka sijaitsee kohteen Tsūtenkakun torni lähellä
Ravintola, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, express-uloskirjautuminen ja tallelokero vastaanotossa. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
Sarasa Hotel Namba tarjoaa 143 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja tohvelit. Huoneissa on taulutelevisio.

Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, syvä kylpyamme, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous viikottain ja pyyhkeiden vaihto on saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Sarasa Hotel Namba on saanut hyvää palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Nipponbashin ostosalue. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja aamiaisen (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Mukaan otettava saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, pyykinpesutilat ja kielitaitoinen henkilökunta
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Asiakkaat ovat antaneet hyvää palautetta majoituspaikan yleiskunnosta ja avuliaasta henkilökunnasta
  • Sijaitsee 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Tsūtenkakun torni ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Shitennojin temppeli
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Sarasa Hotel Namba tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, kielitaitoisen henkilökunnan ja pyykinpesutilat.

Tämä 3 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia mukaan otettavan aamiaisen joka päivä klo 6.30–10.00.
Majoituspaikan ravintola – Tämä ravintola tarjoilee vain aamiaisen.

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Majoituspaikka saattaa periä kaupunkiveron. Kaupunkivero on on 100–500 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen. Veroa ei peritä niistä yökohtaisista hinnoista, jotka ovat alle 5 000 JPY. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu mukaan otettavasta aamiaisesta: noin 1800 JPY per henkilö
  • Aikainen sisäänkirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palovaroitin ja ikkunakalterit
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Siivous 4 päivän välein sisältyy hintaan vähintään 4 yötä kestävissä yöpymisissä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
  • Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

SARASA HOTEL Nipponbashi Osaka
SARASA Nipponbashi Osaka
SARASA Nipponbashi
SARASA HOTEL
SARASA NAMBA
SARASA HOTEL Nipponbashi
SARASA HOTEL NAMBA Hotel
SARASA HOTEL NAMBA Osaka
SARASA HOTEL NAMBA Hotel Osaka