Tässä hotellissa on 3 ravintolaa, baari/aulabaari ja itsepalvelupysäköinti. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kokoustila, concierge-palvelut ja kuivapesulapalvelu.
Sapporo Park Hotel tarjoaa 216 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmainen pullovesi ja tohvelit. Televisioissa on maksulliset elokuvat. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, WC-istuin sähköisellä bideellä, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin.
Sapporo Park Hotel on saanut mahtavaa palautetta alueen nähtävyyksistä. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Nakajiman puisto. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä 3 ravintolaa ja baarin.
Ilmainen Wi-Fi
Jos italialainen keittiö on sydäntäsi lähellä, ota suunnaksesi piare, joka on yksi majoituspaikan 3 ravintolasta. Siellä asiakkaat voivat nauttia kaiken lisäksi myös puutarhanäköalasta.
Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja portteri
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja sijainnista
Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Nakajiman puisto ja 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Tanukikojin ostoskatu
Majoituspaikasta löytyy 3 ravintolaa. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Sapporo Park Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, kielitaitoisen henkilökunnan ja lahjatavaraliikkeitä/lehtikioskeja. Hotelli tarjoaa concierge-palvelun ja hääpalvelun. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.
Tämä 4 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.00–10.00.
Piare – ravintola, jonka erikoisuutena on italialainen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan, illallisen ja kevyitä aterioita, ja sieltä on näkymä puutarhaan. Auki joka päivä.
Nadaman Garden – ravintola, jonka erikoisuutena on japanilainen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen, ja sieltä on näkymä puutarhaan. Auki tiettyinä päivinä
Togenkyo – ravintola, jonka erikoisuutena on kiinalainen keittiö. Ravintola tarjoilee lounaan ja illallisen, ja sieltä on näkymä puutarhaan. Auki tiettyinä päivinä
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä kattamaton pysäköinti (JPY 2 500 per yö; sisältää saapumis- ja poistumisoikeuden)
Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.00–10.00; 3 800 JPY per aikuinen ja 3 800 JPY per lapsi
3 ravintolaa
Baari/aulabaari
Paikan päällä olevat ravintolat
Nadaman Garden
piare
Togenkyo
Tekemistä
Shoppailu
Mukavuudet
Kampaamo
Lahjaliike/lehtimyymälä
Matkatavarasäilytys
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Palvelut asiakkaille
Concierge-palvelut
Hääpalvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Laukunkantaja
Siivouspalvelu (päivittäin)
Businesspalvelut
Kokoustila
Ulkotilat
Alueellisessa kansallispuistossa
Puutarha
Terassi
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Ei hissiä
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Luiska pääsisäänkäynnillä
Muuta
1 rakennus
11 kerrosta
Esittelyssä paikallisten taiteilijoiden töitä
Juhlasali
Kaksilasiset ikkunat
Kattava ruokajätettä koskeva käytäntö
Merkityt tupakointialueet (sakkomaksu)
Paikallisten omistamia ja järjestämiä retkiä ja aktiviteetteja
Rakennettu: 1964
Takka aulassa
Vastaanottosali
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Pimennysverhot
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
Tohvelit
Vessapaperi
WC elektronisella bideellä
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
Maksulliset elokuvat
Televisio
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
Ilmainen pullovesi
Muuta
Ilmastointi
Lämmitys
Puhelin
Työpöytä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 1.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 23.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Asiakkaat saavat käyttöönsä 1 pysäköintipaikan per varaus standardiajoneuvolle, jolla on 3-, 5- tai 7-sarjan rekisterikilpi. Jokaisesta ylimääräisestä ajoneuvosta veloitetaan ilmoitettu pysäköintimaksu.
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupunkivero voidaan veloittaa majoituspaikassa, ja sen määrä voi olla 100–10 000 JPY
per henkilö, per yö perustuen yökohtaiseen huonehintaan. Huomaa, että poikkeuksia saatetaan soveltaa. Jos haluat lisätietoja, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 3800 JPY aikuisille ja 3800 JPY lapsille
Kattamaton omatoiminen pysäköinti: 2500 JPY per yö (ilman kulkurajoituksia)
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, mobiilimaksut ja käteisen.
Mobiilimaksuvaihtoehtoihin kuuluvat: Alipay, PayPay, Merpay, R Pay ja WeChat Pay
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin ja turvajärjestelmä
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Klo 23.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Otathan huomioon, että tämä majoituspaikka voi hylätä varaukset, jos ne on tehty ryhmätapahtumiin tai juhliin, kuten polttareihin, osallistumista varten.
Yksi korkeintaan 5 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Sapporo Park
Sapporo Park Hotel
Sapporo Park Hotel Hotel
Sapporo Park Hotel Sapporo
Sapporo Park Hotel Hotel Sapporo
Sapporo Park Hotel – arvostelut
Arvostelut
9,0
Upea
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut vaatimustemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 620 kautta 1006 arvostelua
10–Loistava
620
Arvosana 8 - Hyvä. 285 kautta 1006 arvostelua
8–Hyvä
285
Arvosana 6 - OK. 76 kautta 1006 arvostelua
6–OK
76
Arvosana 4 - Huono. 15 kautta 1006 arvostelua
4–Huono
15
Arvosana 2 - Hirveä. 10 kautta 1006 arvostelua
2–Hirveä
10
9,2/10
Siisteys
9,4/10
Henkilökunta ja palvelu
8,6/10
Palvelut/mukavuudet
8,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Jaime
13.2.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Everything was great and convenient close to Ice Festival. Very beautiful park right next door
Jaime
Yöpyi 6 yötä helmikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
tiffany
16.1.2026
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Friendly staff very clean
tiffany
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Miseon
16.7.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Location, hotel staffs, room, view all are wonderful.
Miseon
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Naoki
27.4.2026
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
good!!
Naoki
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Adrian
15.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wonderful place to stay. There is a beautiful park with awesome autumn colors right in front of the hotel. Great service.
Adrian
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Lin-Fei
14.10.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Good location, nice view
Lin-Fei
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Sasabuchi
19.12.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Everything is perfect.
Sasabuchi
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Linda
17.4.2024
The hotel is excellent in service and breakfast
Linda
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Wiki
25.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is my 2nd time staying in this hotel and I really love the hospitality that the hotel provides. Amenities are all great, breakfast in room, tea break special are all exceptional. Only downside is that Bathtub and shower are together makes showering a little difficult when the shower head is too far.
Wiki
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Yuka
26.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
My favorite place to stay in Sapporo!!
Yuka
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Valerie
1.6.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff were incredibly helpful and friendly
Valerie
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
junfang
31.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nice and clean hotel next to a big park and subway station, breakfast was nice too, will stay again.
junfang
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Juan
20.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location just a few meters from the subway station and minutes away from tons of dining, shopping and fun. Staff was excellent!
Highly recommend!
Juan
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Sehyuk
3.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
A beautiful park locates nearby the hotel.
Sehyuk
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Mario
20.5.2024
Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
This hotel located is the best in the Sapporo area is next to a beautiful park close to the Sapporo stations and plenty dining options
Mario
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
HANYONG
7.6.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
I didn’t have high expectations since it’s an old hotel, but I was pleasantly surprised by the excellent facilities and location. The view of the park from the hotel was stunning, and I really enjoyed being able to take a walk in the park too.
HANYONG
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Anna
3.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Amazing breakfast
Amazing breakfast. Great location. Beautiful park next to it. We enjoyed staying in this hotel.
Anna
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Clarence
16.1.2026
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Renovated old hotel. Sizable comfortable rooms.
Tidy but there was still hair in the bathtub. However, staff quickly changed the room for me.
No amenities such as pool, hot tub or gym
Clarence
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Nicolette
24.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Staff were great
Nicolette
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
LING
23.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location, nice facilities, friendly staffs, and excellent services. Definitely will come back again.
LING
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Lai Wa
12.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Upgrade to Superior
Lai Wa
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025
Tarkistettu arvostelu
4/10 Huono
Gregory
6.4.2026
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Coffee pods restricted to purchase at front desk though 9 day resident, carpet worn to wood in hallway of room, personal contents rifled each room clean; (surprise-no pool), went to view city from top floor, NO, you can't, denied. I believe hotel owned by Chinese (as most leisure hotels in area) and internet security super questionable, my poor choice, sewage smell in room 8th floor, old hotel in decent neighborhood.
Gregory
Yöpyi 9 yötä maaliskuussa 2026
Tarkistettu arvostelu
10/10 Loistava
Chin Ching
10.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Wonder stay at Sapporo Park Hotel
It was a nice experience and the stay as very pleasant, and I really enjoy my stay there.
Given a choice, I will definitely love to go back to this hotel again.
Chin Ching
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
8/10 Hyvä
Hotter
11.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Free parking and also near subway station
Hotter
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024
Tarkistettu arvostelu
6/10 Kohtalainen
Sanjay
9.1.2026
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room was clean. Old decor, carpets, and bathroom reflects age of the hotel. No gym. Only a paid TV looks like system from 90s or 80s. Otherwise service and staff were good. The best part about is the location next to the subway station and the park.