
Lennot kohteesta Pietarsaari
Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen
Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi
Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa
Lähtölentokentän IATA-koodi | KOK |
|---|
Perillä Turussa
Lennot Pietarsaari – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.
Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.
Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Pietarsaari – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!
Viihtyisimmät hotellit kohteen Pietarsaari lähellä

FirstHome GuestHouse
"Ystävällinen palvelu, ihana huone."
Arvosteltu 3.7.2026

Hotel Epoque
"Mukava, rauhallinen majoituspaikka. Siisti huone, ystävällinen asiakaspalvelu ja perus hyvä aamupala 😊"
Arvosteltu 22.6.2026

Comfort Guesthouse
"Vanha hotelli ihan siisti, henkilökunta ystävällistä,aamiainen loistava. Yö oli karmea,kadulta tuli hirveä meteli, nuoriso juhli aamuneljään. Respasta sai korvatulppia mutta ei ne auttanut.Autojen äänet kuului hyvin ja jatkuva musiikin jytke.Ei siinä paljon nukuttu."
Arvosteltu 5.6.2026

Jugend Boutique Hotel
"Det var ett litet rum med gammal standard. Det var nog ändå det största på den våningen av utrymningsplanen att döma. Behöver fräschas upp. Och ventilationen var svag. Ändå ok för en eller två nätter."
Arvosteltu 27.6.2026

Pietarsaaren Kaupunginhotelli
