
Lennot kohteesta San Cristóbal
Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen
Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi
Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa
Lähtölentokentän IATA-koodi | SCY |
|---|
Perillä Turussa
Lennot San Cristóbal – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.
Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.
Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien San Cristóbal – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!
Viihtyisimmät hotellit kohteen San Cristóbal lähellä

A beautiful apartment surrounded by peace and nature.
"Our stay was great! The host met us on arrival and was friendly and informative. The place feels like a tree house on a little farm. It was easy to get in and out of town. It's misty with the bit of elevation, and it made it feel more remote."
Arvosteltu 27.10.2025

Galapagos Eco Friendly
"Generous with food and great breakfast! Staff was very helpful and packed breakfast boxes for our early excursions, but you have to contact them on WhatsApp and not through hotels.com! Tv service may not work in the room"
Arvosteltu 22.7.2026

Hotel Indigo Galapagos by IHG
"This location is ideal at the fire pit and pool overlook the ocean. It’s truly beautiful."
Arvosteltu 10.8.2026

Hotel Islas Galapagos
"Lo unico que no me gustó es que rechinaba demasiado el piso de la habitación"
Arvosteltu 10.8.2026

Hotel y Restaurante Miconia
"Leuk hotel, vriendelijke mensen. Eten in het restaurant is prima en het zwembad ook fijn. Maar het leukste is de locatie aan de boulevard"
Arvosteltu 12.8.2026

Galapagos Sunset Hotel
Tutustu kohteeseen San Cristóbal
Muut suositut lähtöpaikat
: Suositut reitit kohteesta null
: Suositut reitit kohteesta
Suositut
Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.
Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.
Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.