Lennot kohteesta Barcia

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Barcia – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
OVD
Perillä Turussa

Lennot Barcia – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Barcia – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Barcia lähellä

Palacio Arias & Hotel y Apartamentos Arias

Palacio Arias & Hotel y Apartamentos Arias

3 out of 5
EMIGRANTES,11 Navia Asturias
Palacio Arias & Hotel y Apartamentos Arias sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Biskajanlahti. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ulkotenniskenttä.
8,6/10 Erinomainen! (169 arvostelua)
"La habitación limpia y silenciosa, el baño amplio y muy limpio. El desayuno está bien."

Arvosteltu 21.6.2026

Avautuu uuteen ikkunaanPalacio Arias & Hotel y Apartamentos Arias
Hotel Alvaro

Hotel Alvaro

1 out of 5
Avenida Selgas 590 Cudillero Asturias
Hinta on 80 € per yö ajalle 8.7. viiva 9.7.
80 €
8.7.–9.7.
sisältää verot ja maksut
Hotel Alvaro sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Palacio la Quinta de Selgasin museo. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä kuivapesulapalvelun ja omatoimisen pysäköinnin (lisämaksusta).
8,4/10 Erittäin hyvä! (68 arvostelua)
"Estabamos de paso con nuestra perrita. Al llegar a la habitacion había una "cuna" para ella,todo un detalle. Estaba muy limpio todo, se nota que el Hotel tiene sus años pero lo tienen muy bien cuidado. No me gustó la luz del baño es por sensor, cuando nos estabamos duchando se apagaba y tenias que ..."

Arvosteltu 24.6.2026

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Alvaro
Hotel Capellan

Hotel Capellan

3 out of 5
Barqueiros Coana
Hinta on 58 € per yö ajalle 12.7. viiva 13.7.
58 €
12.7.–13.7.
sisältää verot ja maksut
Hotel Capellan sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Biskajanlahti. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ravintola.
8,2/10 Erittäin hyvä! (25 arvostelua)
"La estancia fue de paso de un viaje y fue perfecta, unas vistas preciosas y el personal muy agradable. El desayuno que tomamos fue casero y muy rico. Gracias"

Arvosteltu 28.6.2026

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Capellan
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Casona de la Paca

Casona de la Paca

3 out of 5
El Pitu, s/n Cudillero Asturias
Hinta on 145 € per yö ajalle 10.7. viiva 11.7.
145 €
10.7.–11.7.
sisältää verot ja maksut
Casona de la Paca sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Palacio la Quinta de Selgasin museo. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja baarin.
Avautuu uuteen ikkunaanCasona de la Paca
Hotel Peña Pintada

Hotel Peña Pintada

3 out of 5
N-634 1474 Valdes Asturias
Hotel Peña Pintada sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Biskajanlahti. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen.
Avautuu uuteen ikkunaanHotel Peña Pintada
Hotel El Rosal de Cudillero

Hotel El Rosal de Cudillero

3 out of 5
Avenida Selgas Cudillero Asturias
Hinta on 130 € per yö ajalle 9.7. viiva 10.7.
130 €
9.7.–10.7.
sisältää verot ja maksut
Hotel El Rosal de Cudillero sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Palacio la Quinta de Selgasin museo. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja välipalabaari/deli.
Avautuu uuteen ikkunaanHotel El Rosal de Cudillero
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Barcia
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.