
Lennot kohteesta Red Wing
Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen
Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi
Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa
Halpoja menopaluulentoja kohteesta Red Wing
Halvimmat 7 päivän aikana löydetyt hinnat määritetylle ajanjaksolle kohteeseen ovat meno-paluulennoille 435 € ja yhdensuuntaisille lennoille 227 €. Sivustomme avulla löydät lisäksi kohteen lentotarjoukset vuodelle 2025. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Lisäehtoja sovelletaan.
Lähtölentokentän IATA-koodi | MSP |
|---|---|
Menopaluumatkan hinta | 645 € |
Perillä Turussa
Lennot Red Wing – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.
Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.
Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Red Wing – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!
Viihtyisimmät hotellit kohteen Red Wing lähellä

St James Hotel, a Historic Hotel of America
Historical artifacts in various hotel rooms!
Arvosteltu 19.11.2025

Nichols Inn of Red Wing
The place is clean, comfortable, and in excellent shape. The decor is higher-end neutral. The staff is welcoming and efficient. The toiletries, while not bath & bodyworks as advertised, were very nicely scented. The breakfast was delightful.
Arvosteltu 22.11.2025

AmericInn by Wyndham Red Wing
Complimentary breakfast in addition to a great stay
Arvosteltu 10.11.2025

Country Inn & Suites by Radisson, Red Wing, MN
Staff was very friendly. Room was clean except the bathroom was a little dirty and very slow shower drain.
Arvosteltu 19.11.2025

Kahler Grand Hotel
Yes
Arvosteltu 22.11.2025

Kahler Inn and Suites - Mayo Clinic Area
Clean room. Friendly and helpful staff. Fantastic location for the Mayo clinic.
Arvosteltu 21.11.2025
Tutustu kohteeseen Red Wing
Lentoja kohteen Red Wing lähellä sijaitsevista kaupungeista
Muut suositut lähtöpaikat
Red Wing – Lentokentät
Lentoja muista kaupungeista
: Suositut reitit kohteesta null
: Suositut reitit kohteesta
Suositut
- Esko – lomat
- Saint Helena Island – lomat
- St. Helena – lomat
- Olympia – lomat
- Duluth – lomat
- Edinburg – lomat
- Booker – lomat
- Puola – lomat
- Loma – lomat
- Finland – lomat
- Grand Canyon – lomat
- Lissabon – lomat
- Apollo – lomat
- Damaskos – lomat
- Lake Worth – lomat
- Yellowstone National Park – lomat
- Berlin – lomat
- Columbia – lomat
- Honolulu – lomat
- Pariisi – lomat
- Omak – lomat
- Berliini – lomat
Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.
Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.
Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.

