Old Town Sunrise Apartments

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Old Town Sunrise Apartments valokuvagalleria

Ranta lähistöllä, maksullisia cabañoita, aurinkotuoleja, aurinkovarjoja
Kaupunkihuoneisto, merinäköala, meren rannalla | Ylelliset vuodevaatteet, työpöytä, pimennysverhot, silitysrauta/-lauta
Kaupunkihuoneisto, 2 makuuhuonetta, merinäköala, meren rannalla | Ylelliset vuodevaatteet, työpöytä, pimennysverhot, silitysrauta/-lauta
Kaupunkihuoneisto, merinäköala, meren rannalla | Oleskelualue | Taulutelevisio
Kaupunkihuoneisto, 2 makuuhuonetta, merinäköala, meren rannalla | Ylelliset vuodevaatteet, työpöytä, pimennysverhot, silitysrauta/-lauta

Arvostelut

8,0 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Baari
  • Keittiö

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Frana Supila 6, Dubrovnik, 20000
  • Place, Vanhan kaupungin satama
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Place, Dubrovnikin muurit
    ‪2 min kävelymatka‬
  • Place, Pilen portti
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Airport, Dubrovnik (DBV)
    ‪24 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kaupunkihuoneisto, merinäköala, meren rannalla

  • Näkymä kaupungille
  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 1 suuri parisänky, 1 vuodesohva (150–180 cm leveä) ja 1 yhden hengen sänky
  • Ilmainen Wi-Fi

Kaupunkihuoneisto, 2 makuuhuonetta, merinäköala, meren rannalla

  • Näkymä kaupungille
  • 40 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 5 henkilöä
  • 1 suuri parisänky, 1 yhden hengen suuri sänky ja 1 keskisuuri parisänky
  • Ilmainen Wi-Fi

City Condo, Sea View, Sea Facing

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • Näkymä kaupungille
  • 35 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 1 vuodesohva (150–180 cm leveä)
  • Ilmainen Wi-Fi

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Old Town Sunrise Apartments

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu rantabaari, kiertoajelu-/lippupalvelu ja elintarvikemyymälä. Lisäksi majoituspaikassa on pankkiautomaatti/pankkipalvelut ja kielitaitoinen henkilökunta. Siivouspalvelu on saatavilla tiettyinä aikoina.
Old Town Sunrise Apartments tarjoaa 3 ilmastoitua huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Tämän 3 tähden hotellin huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Huoneissa on taulutelevisio. Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja pimennysverhot. Siivous rajoitettuina aikoina ja mikroaaltouuni on saatavilla pyynnöstä.

Old Town Sunrise Apartments sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Vanhan kaupungin satama. Majoituspaikassa on saatavilla rantabaari ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Tilaa itsellesi virkistävä juoma majoituspaikan rantabaarista
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat elintarvikemyymälä, kielitaitoinen henkilökunta ja pankkiautomaatti
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Vanhan kaupungin satama ja 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Dubrovnikin muurit
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Old Town Sunrise Apartments tarjoaa asiakkaiden käyttöön kielitaitoisen henkilökunnan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja elintarvikemyymälän. Majoituspaikan rantabaari kutsuu nauttimaan drinkeistä. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Old Town Sunrise Apartments tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös pankkiautomaatin/pankkipalvelut ja juomavesiautomaatin.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.


Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Pysäköinti kadulla saatavilla
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä pysäköinti sisältää autotallin

Ruoka ja juoma

  • Rantabaari

Tekemistä

  • Designer-myymälöitä
  • Ilmainen rantaklubi
  • Ostoskeskus
  • Taidegalleria

Perheystävällinen

  • Elintarvikemyymälä
  • Jääkaappi huoneessa
  • Keittonurkkaus huoneessa
  • Mikroaaltouuni (pyynnöstä)
  • Vauvansänky huoneessa

Mukavuudet

  • Elintarvikemyymälä
  • Juomavesiautomaatti
  • Matkatavarasäilytys
  • Pankkiautomaatti

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (rajoitettu saatavuus)

Ulkotilat

  • Rantacabañoita (lisämaksusta)
  • Rantapyyhkeitä
  • Rantatuoleja
  • Rantavarjoja
  • Veden äärellä

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Ilmainen vauvansänky
  • Pimennysverhot
  • Ylelliset vuodevaatteet

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Keittonurkkaus
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni (pyynnöstä)
  • Pakastin
  • Paperipyyhkeet

Muuta

  • Ilmastointi
  • Lämmitys
  • Pistokeadapterit
  • Silitysrauta/-lauta
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse korkeintaan 24 tuntia ennen saapumista. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 20.00 jälkeen
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Ilmaiset vauvansängyt!

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.10.–31.3. välisenä aikana 1.85 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 0.93 EUR per yö 12–17 vuotta vanhoilta asiakkailta. Tätä veroa ei veloiteta alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.4.–30.9. välisenä aikana 2.65 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.33 EUR per yö 12–17 vuotta vanhoilta asiakkailta. Tätä veroa ei peritä alle 12 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 39.00 EUR per ajoneuvo (menopaluu, korkeintaan 7 henkilöä)
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Spring Breakin aikana majoituspaikka on tarkoitettu vain vähintään 15 vuoden ikäisille asiakkaille
Old Town Sunrise Apartments tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 20.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse 24 tuntia ennen saapumista. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Old Town Sunrise Apartments Apartment Dubrovnik
Old Town Sunrise Apartments Apartment
Old Town Sunrise Apartments Dubrovnik
Old Town Sunrise s
Old Town Sunrise Apartments Hotel
Old Town Sunrise Apartments Dubrovnik
Old Town Sunrise Apartments Hotel Dubrovnik

Old Town Sunrise Apartments – arvostelut

Arvostelut

8,0

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 24 kautta 66 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 25 kautta 66 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 11 kautta 66 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 3 kautta 66 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 66 arvostelua

8,4/10

Siisteys

8,2/10

Henkilökunta ja palvelu

6,6/10

Palvelut/mukavuudet

7,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Paul

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Perfect location for shuttle and taxi access and just outside the gate to Old town and beach access.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2022
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Samuel

Location was great.

Location was key for us, and this little spot provided exactly that. Basic, clean, and right next to the Dubrovnik wall entrance.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

David

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Best view of old town Dubrovnik!

We spent two nights at another property inside old town, but loved it so much we chose to stay an extra night. We were so lucky to find this place, which is right outside of the walls to old town but has an absolutely incredible view of old town Dubrovnik and the harbor. It is a quaint loft with all the basic needs and a very large bed, but the view is what truly stands out! Would absolutely stay here again!
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2018
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Steven

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
You cannot beat the location relative to the old town. Close, easy to get to and from south gate, a great view, awesome really. Our issues with the stay could have been mitigated with better research beforehand. There is no parking nearby. We rented a car and that proved challenging. Also in the evening there is a nightclub right next door on the water that is loud. If we didn't need the sleep we'd have enjoyed the club but sleeping with the noise was challenging.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Terry

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Great location right next to Old Town. Lovely view of harbour and Sea through a small window. Excellent hot water, Lots of narrow steps up to the apartment made it very difficult with luggage. Interesting internal space though not practical. I contacted the day before re my ETA as requested, but no reply.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2024
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Jean-Marc

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu

Dommage… car près du centre

Emplacement idéal au cœur de la ville. Bon accueil et instructions. Grande chambre avec vue sur le port. Tout est assez simple, sans goût et dépareiller. Vieille vaisselle. Seulement un savon pour lavabo et la douche, sans shampoo! Que deux serviettes de douche mais pas de serviettes pour les mains. Grand lit mais odeur persistante dans le matelas ce qui était désagréable pour dormir. En face d’arrêt de bus et route, traffic des 6 h du matin. Donc en conclusion pour une nuit ça va, mais c’est pas du tout romantique ou décoré avec goût! Dommage
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Andrzej

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Polecenie

Polecamy 👍
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2021
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

hooka

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
great view, great location.. was in an attic room.. which ended up being terribly annoying getting in/out of bed, we kept bumping out heads on the ceiling. kitchenette not well stocked, the shower was awful, and there is barely any hot water. also the cable kept cutting out, so the small tv wasn’t even usable.. glad i wasn’t there for longer than one night honestly..
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Olivier

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Great location, great view from the room, however the street behind the hotel is extremely noisy due to the taxi stand right below the windows, and this even at 4am...
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great staff hospitality and perfect location

Great staff hospitality and perfect location.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great hospitality and location

I’m totally satisfied with hotel’s hospitality. Great location just in front of old city.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2020
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This apartment was super close to the old town and all amenities we were looking for to visit. The owner was always available to help and guide us. The only negative side was the curtains in the shower as they did not kept water inside and we were flooding the bathroom floor every day. Apart of that we really enjoyed our stay.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
Location is excellent. Sleeping four meant very little room to sit except on beds, also meant little privacy other than the bathroom.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Donna

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

A very lovely place to stay

This garret apartment is adorable! It is newly refurbished, bright, sunny and airy. It is just outside Old Town, so you don't have to fight the crowds, but the windows look out onto the harbor and the City Walls. We were very happy here during our 3 night stay.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Gustavo

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Excelente localização.

Trata-se de uma residência familiar, com apartamentos independentes no último andar. O pessoal foi simpático e prestativo. Boa cama, lugar muito limpo e silencioso. A localização é o ponto alto, está a 2 minutos da melhor praia da cidade, e a 1 minuto da porta para a cidade velha. Realmente é a melhor localização em Dubrovnick. A melhorar, as instalações do banheiro, pois o box é muito pequeno, não tem prateleiras e conta com uma cortina velha que não segura a água, molhando tudo.
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Zenral. Kein Parkplatz. Zu teuer für den Zustand und Ausattung des Appartments
Yöpyi 1 yön elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

CEDRIC

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Huoneen mukavuus

Great views, ok room.

The view was really incredible, the apartment was big with lot of Windows. The shower was horrible and the bed not very confortable. The price was too high for the amenities, although the location was perfect.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Wir waren für 2 Tage in Dubrovnik und nur zum Schlafen und kurz duschen in dem Appartement. Dafür ist es auf jeden Fall OK. Für einen ein wöchigen Aufenthalt würde wir etwas mehr Komfort buchen. Das Mobiliar ist sehe sehr einfach und teilweise schon sehr alt. Die Küchenzeile haben wir nicht benutzt, aber es gab dort kein Wasser. Töpfe gab es auch keine. Insgesamt liegt der Vorteil dieses Appartements eindeutig in der Lage. Man ist zu Fuß in 3 min mitten in der Altstadt. Wer mit dem Auto anreist, sollte kurz an der Bushaltestelle gegenüber des Appartements halten, das Gepäck ausladen und dann das Auto auf dem Parkdeck vom Hotel Atlanta abstellen. Da kostet der Tag 120 Kuna, das sind ca. 17 Euro. Das ist im Gegensatz zu den anderen Parkhäusern sehr günstig. Insgesamt war uns diese Lage auf jeden Fall die Abstriche beim Komfort des Appartements wert.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Robert

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat

Quality doesn't match the price.

The location is perfect, but the apartment is somewhat rundown. The quality doesn't match the price.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Very nice atmosphere in the house with lovely art and plants in the room. It wasn't clear that all of the beds were together in one room.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Sadiq

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great location for the Price

Location was outstanding. It was hard to find the place as there was no name. Only a green door with No. 6 on the top. It took us time to find it. But it was just outside the main gate of the old city of Dubrovnik. The hotel is in a very crowded place but nice walk to the old city or the beach. Keep in mind be prepared to dish out money as everyone in Dubrovnik is out to make a buck. Paid US$150 for parking over night. $130 to get a bed by the beach. The free beach does not have access to sand, only large rocks and boulders.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The location can’t be beat. This is an old historic building but is lovingly cared for by a family that is on site.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Absolutely loved this cool little apartment. We stayed here with our two boys, which was nice to find a place so close to the Ploce gate that sleeps four people.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

10/10 Loistava

Emina

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Best views in Dubrovnik

Fabulous location and views unbelievable! Host was very friendly and helpful! Highly recommend
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2019
Tarkistettu arvostelu

6/10 Kohtalainen

Thomas

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is an old apartment just outside the old city. We stayed in a room on the top floor with low roof(attic). You can hear creaking sound as you walk up the stairs(many steps) and in the rooms. Very basic accommodation with minimum and run-down facilities. Very tiny kitchen with gas stove but without cooking pots. However, a small microwave oven was provided. The bathroom with attached toilet is just tiny and old… An aircon is mounted in an obscure corner in the kitchen. The sleeping rooms can be warm without aircon in summer. The rooms were not well maintained, and they were quite dusty. Our major disappointment was the infestation of cockroaches(big). The pests were crawling all over the place including our beds and we managed to catch a few on our first night there. One of our rooms was facing the busy street and it was noisy till early in the morning. The view from the other room was just amazing – views of the sea, harbour and the city wall. The apartment is next to a mini supermarket and close to many restaurants. It is only a short walk to the entrance of the Old City.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2019