Yamamoto Ryokan

2.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Yamamoto Ryokan valokuvagalleria

1 makuuhuone, ilmainen Wi-Fi
Vastaanotto
Ulkopuoli
Aamiaisateria
1 makuuhuone, ilmainen Wi-Fi

Arvostelut

7,0 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Pesulapalvelut
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola

Tutustu alueeseen

Map
3-6 Reisenmachi, Hakata-ku, Fukuoka, Fukuoka-ken, 812-0039
  • Hakatan kanaalikaupunki
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Hakatazan teatteri
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Marine Messe Fukuokan konferenssikeskus
    ‪2 min ajomatka‬
  • Fukuoka (FUK)
    ‪4 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Tavanomainen huone (Japanese-Style 10Tatami)

  • 18 m²
  • 8 henkilöä
  • 8 futonia (74–100 cm leveää)

Tavanomainen huone (Japanese-Style 4.5Tatami)

  • 8 m²
  • 1 henkilö
  • 1 futon (74–100 cm leveä)

Tavanomainen huone (Japanese-Style 4.5Tatami)

  • 8 m²
  • 3 henkilöä
  • 2 futonia (74–100 cm leveää)

Tavanomainen huone (Japanese-Style 6Tatami)

  • 10 m²
  • 5 henkilöä
  • 3 futonia (74–100 cm leveää)

Tavanomainen huone (Japanese-Style 8Tatami)

  • 14 m²
  • 7 henkilöä
  • 4 futonia (74–100 cm leveää)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Yamamoto Ryokan

Majatalo, jossa on ravintola, kohteen Dazaifu Tenmangun pyhättö lähistöllä
Tämän savuttoman majatalon palveluihin kuuluu ravintola, itsepalvelupysäköinti ja kuivapesulapalvelu. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on pyykinpesutilat, ilmaiset sanomalehdet ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Jaetut kylpyhuoneet ja siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Yamamoto Ryokan tarjoaa 16 huonetta, joissa on tohvelit. Huoneissa on taulutelevisio.

Asiakkaat voivat käyttää jaettuja kylpyhuoneita. Kylpyhuoneista löytyy erillinen kylpyamme ja suihku ja syvä kylpyamme. Tämä majatalo tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden.

Yamamoto Ryokan sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Hakatan kanaalikaupunki. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja kuivapesulapalvelun.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 16,9 km:n päässä kohteesta Dazaifu Tenmangun pyhättö ja 17,4 km:n päässä kohteesta Marine World Uminonakamichi
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Yamamoto Ryokan tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja ilmaiset sanomalehdet aulassa. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.

Tämä majatalo on savuton.

Majoituspaikan ravintola – ravintola, jonka erikoisuutena on japanilainen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen.

Puhutut kielet

Japani

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti (JPY 1 100 per per päivä)
  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Ravintola

Perheystävällinen

  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Pyykinpesutilat

Asiakaspalvelut

  • Ei siivouspalvelua
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Kylpyhuone

  • Erillinen kylpyamme ja suihku
  • Jaettu kylpyhuone
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Syvä kylpyamme
  • Tohvelit

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Muuta

  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Lämmitys (säädettävä)
  • Puhelin
  • Tatamilattiat (mattolattiat)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
5-vuotiaiden ja sitä nuorempien lasten ateriat eivät sisälly aamiaishintoihin. Maksut veloitetaan majoitusliikkeessä.
5-vuotiaiden ja sitä nuorempien lasten yöpyminen sisältyy hintaan vain, jos he jakavat vuoteen aikuisen kanssa käyttäen huoneessa jo olevia vuoteita.

Sisäänpääsy

Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 8 korkeintaan 5 vuotta vanhaa lasta voi yöpyä ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Majoituspaikka perii kaupunkiveron. Kaupunkivero on 200–500 JPY per henkilö per yö huoneen yökohtaisesta hinnasta riippuen. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Omatoiminen pysäköinti: 1100 JPY per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Japanilaisia futoneita on tarjolla varauksessa olevien aikuisten lukumäärän mukaisesti.

Lisämaininnat

  • Enintään 8 korkeintaan 5 vuotta vanhaa lasta voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Yamamoto Fukuoka
Yamamoto Ryokan
Yamamoto Ryokan Fukuoka

Yamamoto Ryokan – arvostelut

Arvostelut

7,0

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 34 kautta 211 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 82 kautta 211 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 61 kautta 211 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 21 kautta 211 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 13 kautta 211 arvostelua

7,2/10

Siisteys

7,0/10

Henkilökunta ja palvelu

6,6/10

Palvelut/mukavuudet

6,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

7,6/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Youko

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2025

8/10 Hyvä

MIHYE

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
화장실은 1층과 2층 각 화장실과 세면실이 있어서 불편함이 없었는데, 목욕시설은 1층 2개여서 시간에 따라 사람이 몰리면 기다려야 하는 아쉬움은 있었습니다. 그거 말고는 모두 만족했어요. 특히 위치가 매우 좋습니다.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Kaya

Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

10/10 Loistava

Yuya

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

4/10 Huono

Jisang

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

그다지 좋지는 않음

이 숙소의 장점은 저렴한 가격에 역 근처의 숙소를 이용할 수 있다는 것이고 그 외에는 전부 단점이라고 볼 수 있다. 방에 들어갔을 때도 머리카락이 떨어져 있어서 청결도 면에서는 불합격이라고 볼 수 있고 공용 목욕탕도 1970년대의 느낌을 연상케하는 시설이다. 다만 여관 주인이나 스태프는 친절한 편이고 일찍 와서도 짐을 맡기고 돌아다닐 수는 있다. 참고로 가을에만 와도 밤에 잘 때 추워서 얼어죽을 수 있으니 추운 시기에는 피하는 것이 좋다. 실질적으로 그다지 추천하지는 않으나 정말 역 근처에 저렴한 숙소를 원한다면 하루정도는 머물만하다.
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

6/10 OK

Ryan

Very old. Mediocre cleanliness. Awkward trying to communicate with the owner/host. It was our least favorite place we stayed with in Japan. Should have been much cheaper considering the quality of the accomodations.
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

6/10 OK

???

Liikematkailija
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
如何にも昭和の旅館という感じです。神経質な人には向きませんが、レトロな旅館の雰囲気が嫌いでない人には、ホテルに比べて安いので良いかと思います。
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

SHINJIRO

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
立地条件が最高
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

Shinjiro

Liikematkailija
立地条件が最高でした。
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

10/10 Loistava

kim

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

대만족

매번 후쿠오카 올때마다 이용합니다. 가격 좋고 위치가 너무 좋아서 후쿠오카 타워도 한번에 가는버스도 있고 택시타고 콜비 포함 2300엔이면 공항까지도 갈 수 있어서 좋습니자. 다만 샤워시설이 적어서 불편하실 수 있는 점 참고하시면 좋겠습니다.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

6/10 OK

tomoko

Hyvää: Siisteys
スタッフの説明が、聞き取りにくい
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

2/10 Hirveä

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

好みがわかれる!ツッコミ気質の楽しい人向け。

飲み歩きメインの旅行で駅からも近く、寝るだけで良いと思い安いこちらを利用しました。 老舗でレトロな雰囲気を楽しむには良いですが 部屋は傾いており勾配が強く感じました。 窓も傾いており鍵がかからず隙間があるため風がしっかりはいってきます。 部屋の施錠もして外出したのですが帰ってくると扉はあいていました。荷物などは無事でした。検証してみると強くひっぱると開くようです。 そのためかなのか、隙間風のせいか勾配のせいなのか、就寝時に何度も扉が開いては閉じて落ち着かなかったです。 シャワーも弱く、ドライヤーは吐息のようなそよ風しかでませんでした。備え付けの物で乾かすことはできないと思っていいです。 ある意味、楽しい思い出にはなりました。 ユニークな旅を求めていたり、「寝れたらよい」と割り切っていればぜひ。 小さなお子様がいる家族旅行や女性の旅には不満がでるとおもいます。 またセレモニーな旅行には向かないかなと。 星評価は低くさせていただきましたが あくまでクオリティとしての評価で、 旅のネタにはなるし、何事も楽しめる人におすすめです!私たちは色んなことにツッコミながらすごせたので楽しかったです。
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Joseph

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Easy to find and the room a nice size
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

8/10 Hyvä

SYUN CING

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
由於是雅房還以為會很小,但是實際上裡面空間很大阿,不過日式旅館走到有點小要注意,另外吹風機風力很弱阿
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

6/10 OK

bass

値段を考えれば問題はない。
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024

4/10 Huono

Toshihide

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

6/10 OK

Desmond, London

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys
The main problem I had was the toilets and the washing areas, due to me being 6ft I had problem using them. If you are around 5ft 5 it will ok.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Vivien

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus

Dépaysant et sympathique

« Ryokan » dans son jus, les propriétaires sont sympathiques et avenant, les chambres plutôt grande vu le standard japonais. Dormir sur un futon est une expérience en soit, ni inconfortable ni confortable chacune fixera sa décision. J’ai vraiment apprécié la salle de bain typique japonaise, côté douche puis baignoire avec eau à 40 degré qui fait un bien fou. Par contre à mettre au goût du jour.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

SAKAE

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

6/10 OK

Miyuki

Matkusti pienten lasten kanssa
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
施設の古さはあるけど、安さと周辺の利便性は抜群です。
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

HIROSHI

Matkusti ryhmän kanssa
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

YASUTAMI

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

6/10 OK

CHIA HUA

Matkusti perheen kanssa
這應該是我住過最老的旅館,在福岡市區有這樣的老旅館覺得很特別.進門後要按鈴,老闆才會出現,房間在2樓,樓梯有點陡.行李要扛上和下樓,廁所在走廊上,浴室是共用,只有兩間,要登記使用時間, 覺得最棒的是 旅館的日式早餐 .住宿交通和吃東西都很方便. 入住日遇到日本假期,4大1小 睡1間6人和式 房間, 超過5個大人會覺得房間小.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu

傳統日式旅館

是一家傳統的日式旅館,我喜愛大浴場跟附送的傳統日式早餐。日式早餐含納豆,可能不是人人喜歡。房間燈光的開關在房外,有點奇怪
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

6/10 OK

???

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
交通の便が良く、観光にはいい宿です。 宿泊費も安くお風呂、トイレの共有を気にされないかたにはオススメです。
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024