Hotel Antigo Trovatore

3.0 tähden majoituspaikka
VIP Access

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Antigo Trovatore valokuvagalleria

Sisäpiha
Aula
Majoituspaikan julkisivu
Päivittäinen mannermainen aamiainen (12 EUR per henkilö)
Romanttinen huone | Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä, pimennysverhot

Arvostelut

8,6 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmastointi
  • Aamiainen saatavilla
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Calle Delle Rasse 4534, Castello, Venice, VE, 30122
  • Place, Pyhän Markuksen tori
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Dogen palatsi
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Pyhän Markuksen basilika
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Airport, Venetsia (VCE-Marco Polo)
    ‪48 min ajomatka‬
VIP Access
Tarjoamansa laadun ja palvelun vuoksi valitut VIP Access -majoituspaikat saavat toistuvasti parhaat asiakasarvostelut.
  • Saat poikkeuksellista palvelua
  • Lisäsäästöjä ja etuja BONUS+ -jäsenille

Huonevaihtoehdot

Standard-huone

8,8 kautta 10
Loistava
(5 arvostelua)
  • 17 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kolmen hengen huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 22 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 yhden hengen sänky TAI 3 yhden hengen sänkyä

Yhden hengen huone

8,4 kautta 10
Erittäin hyvä
(5 arvostelua)
  • 17 m²
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen comfort-huone

9,0 kautta 10
Upea
(8 arvostelua)
  • 22 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Romanttinen huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(2 arvostelua)
  • 20 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Exclusive-huone

  • 25 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen perushuone, 1 parisänky

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen deluxe-huone

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Antigo Trovatore

Hotelli, jonka tarjotaan kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja joka sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Huokausten silta
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu concierge-palvelut, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on tallelokero vastaanotossa, kielitaitoinen henkilökunta ja myyntiautomaatti.
Hotel Antigo Trovatore tarjoaa 25 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Huoneissa on taulutelevisio. Käytössäsi on jääkaappi ja kahvin-/teenkeitin. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Tämä hotelli tarjoaa huonehintaan sisältyvän kiinteän ja langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin.

Hotel Antigo Trovatore on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Pyhän Markuksen tori. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä aamiaisen (lisämaksusta) ja concierge-palvelut.
  • Ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteista Huokausten silta ja Dogen palatsi
Hotel Antigo Trovatore tarjoaa asiakkaiden käyttöön myyntiautomaatin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys. Hotel Antigo Trovatore tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös concierge-palvelut, tallelokeron vastaanotossa ja hissin.

Tämä 3 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia mannermaisen aamiaisen joka päivä klo 7.30–10.00.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta

Ruoka ja juoma

  • Päivittäin saatavilla mannermainen aamiainen lisämaksusta klo 7.30–10.00; 12 EUR per henkilö

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa

Mukavuudet

  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Minibaari
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi
  • Lämmitys
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Jos varaat yöpymisen Venetsiassa, ole hyvä ja käy #EnjoyRespectVenezia-sivulla saadaksesi tärkeää tietoa muun muassa kaupungin säännöistä.
Venetsiaan päästäkseen vierailijoiden on maksettava joinakin päivinä vuodesta pääsymaksu 5–10 EUR per henkilö per päivä. Venetsiassa yöpyviltä ei maksua veloiteta. Asiakkaiden tulee pyytää maksusta vapautumiseen oikeuttava voucher etukäteen ja esitettävä se henkilöllisyystodistuksen kanssa saavuttaessa. Voit tarkistaa päivämäärät, joita maksu koskee, ja anoa maksusta vapautusta osoitteessa cda.ve.it/en/.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii majoituspaikassa maksettavan veron. Tätä veroa ei peritä Venetsian asukkailta eikä alle 10 vuotta vanhoista lapsista. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoituspaikassa. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 prosenttia vähemmän.
  • Kaupungin perimä vero: 1.1.–31.1. välisenä aikana 2.40 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.20 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.2.–31.12. välisenä aikana 3.50 EUR per henkilö per yö aikuisilta ja 1.70 EUR per yö 10–16 vuotta vanhoilta asiakkailta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu mannermaisesta aamiaisesta: noin 12 EUR per henkilö

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, palovaroitin ja ensiapupakkaus
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT027042A1AI5S6V6H
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Kansallinen luokitus

Tämä majoituspaikka on saanut virallisen tähtiluokituksensa taholta the local rating authority.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Antigo Trovatore
Antigo Trovatore Hotel
Antigo Trovatore Venice
Hotel Antigo Trovatore
Hotel Antigo Trovatore Venice
Hotel Antigo Trovatore Hotel
Hotel Antigo Trovatore Venice
Hotel Antigo Trovatore Hotel Venice

Hotel Antigo Trovatore – arvostelut

Arvostelut

8,6

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 242 kautta 510 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 186 kautta 510 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 55 kautta 510 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 16 kautta 510 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 11 kautta 510 arvostelua

9,0/10

Siisteys

8,6/10

Henkilökunta ja palvelu

8,2/10

Palvelut/mukavuudet

8,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,8/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

6/10 OK

Tuomo

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

8/10 Hyvä

Minttu

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2018

8/10 Hyvä

Caldwell

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

2/10 Hirveä

Tasnim

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
bed bugs
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Hans

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

6/10 OK

Atalay

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Its location is superb! 5 min walking distance to Clock Tower and Dodge Pallace. The surrounding are has many good local dining options, too. The room and linen was clean. The room was not spacy, but was acceptable for us, as a small family and for short stay. Spent most of our time outside.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

Sara

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Esperienza più che positiva +++

Prenotato in promo con la notte gratis di hotels.com è stata un'ottima esperienza. Camera spaziosa, pulitissima e confortevole. Servizio ottimo. I receptionist sono stati tutti molto gentili e disponibili. La location è ottima a due passi da piazza S. Marco raggiungibile con varie linee di vaporetto. Consigliatissimo.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

10/10 Loistava

Elisa

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Très belle expérience

Accueil chaleureux et possibilité de déposer les bagages avant le Check in appréciable. Hôtel à deux pas de la place saint marc situation parfaite. Chambre confortable et fonctionnelle.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

10/10 Loistava

Stein

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2025

4/10 Huono

Li-Yang, Olorin

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja palvelut/mukavuudet
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Although this hotel has air conditioning, it can only be set to 19 degrees Celsius, and after asking, we were told it could not be adjusted. You are forced to choose between enduring the scorching summer heat or the freezing air conditioning, which is a very uncomfortable experience, especially since they only provide one very thin comforter (and even when we asked for an extra blanket, we were refused). Furthermore, if you leave the hotel during the day, you must return the key and pick it up again when you return, which makes no sense and is somehow inconvenient.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Andrea, Noble

Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

助かりました♪

初めて宿泊しました。受付の方は明るく親切で、リラックスして滞在出来ました。列車のストが予定され、翌日向かうフィレンチェ行きの列車が問題なく運行されるか不安でしたが、サイトを確認してくださったり、超重いスーツケースを出口まで運んで頂いたり、何かと助けて頂きました。ありがとうございました。
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Ron Davis

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Natalia

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Loved my stay!
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Josslyn, Springfield

Great location a few min walk from St. Mark's piazza
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Tanja

Sehr schönes, ruhiges und sauberes zentrales Hotel
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Daniel

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Great Stay

Great stay, location was perfect. Hotel staff are such a credit to the hotel, very friendly and welcoming. Room was great, plenty of space and the air con was amazing!
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Jose

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

Alexandra

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Juan Carlos

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

8/10 Hyvä

michael

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Loved the location, perfect. Staff very friendly. We had a balcony room which was lovely to sit out in the evenings. Very clean. Would highly recommend this hotel.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Byron

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
What a great little property! The room was quite roomy and very conveniently located near St Marks Square and the Vaparetto stop at San Zaccaria. Lots of shopping and dining options nearby. A great place for our four-night stay in Venice.
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Dejligt hotel. Ligger central.

Dejligt værelse. Vi havde en rimelig stor terasse med solvogn og udsigt til Markus kirken (bagsiden).
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

4/10 Huono

James

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
We went to Venice in May and this hotel was right in the middle of the action. Conveniently close to water bus station and St. Mark's square. Staff was friendly and attended to all our needs. However, it was lacking in a lot of room amenities. No water or coffee was provided. Drinking cups were plastic and barely stood up when filled. Airconditioning was not turned on and room was too hot. It's a good thing the staff provided us with an electric fan. I would find a different hotel if I were to return to Venice in the future.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Scott

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Perfect stay!

Staff was absolutely wonderful! Great location to San Marcos and the boat buses. Just wished there was an elevator or a lift from the street floor to the lobby.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025