Relais & Châteaux Heritage Madrid

5.0 tähden majoituspaikka
VIP Access

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Relais & Châteaux Heritage Madrid valokuvagalleria

Baari (majoituspaikassa)
Aula
Designer-hygieniatuotteet, hiustenkuivaaja, kylpytakit, tohvelit
Baari (majoituspaikassa)
Junior-sviitti | 1 makuuhuone, minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen saatavilla
  • Baari
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Pesulapalvelut

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Calle Diego de León, 43, Madrid, 28006
  • Place, Bernabéun stadion
    ‪3 min ajomatka‬
  • Place, Prado-museo
    ‪4 min ajomatka‬
  • Place, Buen Retiron puisto
    ‪5 min ajomatka‬
  • Airport, Adolfo Suárezin Madrid-Barajasin kansainvälinen lentoasema (MAD)
    ‪11 min ajomatka‬
VIP Access
Tarjoamansa laadun ja palvelun vuoksi valitut VIP Access -majoituspaikat saavat toistuvasti parhaat asiakasarvostelut.
  • Saat poikkeuksellista palvelua
  • Lisäsäästöjä ja etuja BONUS+ -jäsenille

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen deluxe-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(6 arvostelua)
  • 30 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen huone, esteetön liikuntarajoitteisille (Interior)

  • 22 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Perhehuone, yhdistettäviä huoneita (Deluxe)

  • 65 m²
  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)

Junior-sviitti

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 32 m²
  • 1 makuuhuone
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Perhehuone, yhdistettäviä huoneita

8,0 kautta 10
Erittäin hyvä
(1 arvostelu)
  • 49 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen classic-huone (Interior)

9,4 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(16 arvostelua)
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen classic-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(4 arvostelua)
  • 22 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kahden hengen superior-huone

9,0 kautta 10
Upea
(4 arvostelua)
  • 24 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky TAI 2 yhden hengen sänkyä

Kolmen hengen deluxe-huone

10,0 kautta 10
Poikkeuksellisen hyvä
(1 arvostelu)
  • 30 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä) TAI 2 yhden hengen sänkyä ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Relais & Châteaux Heritage Madrid

Luksusluokan hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kahvila
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja kahvila. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on concierge-palvelut, kuivapesulapalvelu ja pyykinpesutilat.
Relais & Châteaux Heritage Madrid tarjoaa 46 huonetta, joissa on iPod-telakointiasema ja minibaari. Huoneissa on taulutelevisio. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, kylpytakit, tohvelit ja designer-hygieniatuotteet.

Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja tallelokerot. Lisäksi huoneissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. Turndown-palvelu joka ilta. Siivouspalvelu saatavilla päivittäin.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Relais & Châteaux Heritage Madrid on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Paseo de la Castellana. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos kaipaat syötävää tai juotavaa, majoituspaikasta löytyy kahvila, ravintola ja baari/lounge
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Museo Lazaro Galdiano (museo) ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Bernabéun stadion
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta. Relais & Châteaux Heritage Madrid tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun.

Tämä 5 tähden hotelli on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen joka päivä klo 7.30–11.30.
Majoituspaikan ravintola – ravintola, jonka erikoisuutena on kansainvälinen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen.

Palkinnot ja jäsenyydet

Majoituspaikka on järjestön Relais & Chateaux jäsen.

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Painoraja: 7 kg per lemmikki

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 35 EUR per henkilö
  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 170 EUR per ajoneuvo (menopaluu, korkeintaan 3 henkilöä)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Ryhmävarauksia (yli 8 huonetta samassa majoituspaikassa / samoina päivinä) saattavat koskea erityiset peruutusehdot tai -maksut
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille ennen asiakkaan saapumista.
Relais & Châteaux Heritage Madrid tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Lisämaininnat

  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Heritage Madrid Hotel
Relais & Châteaux Heritage Madrid Hotel
Relais & Châteaux Heritage Madrid Madrid
Relais & Châteaux Heritage Madrid Hotel Madrid
Relais Châteaux Heritage Madrid
Relais & Châteaux Heritage Madrid Hotel
Relais & Châteaux Heritage Madrid Madrid
Relais & Châteaux Heritage Madrid Hotel Madrid

Relais & Châteaux Heritage Madrid – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 469 kautta 548 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 61 kautta 548 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 12 kautta 548 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 3 kautta 548 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 548 arvostelua

10/10

Siisteys

9,8/10

Henkilökunta ja palvelu

9,4/10

Palvelut/mukavuudet

9,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

9,4/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Olli

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Lovely hotel a bit further away from Centro

Lovely venue slightly away from the city center and other hot spots, so expect a lot of metro or taxi rides to get to where you want to go. The flipside is, our room that was directly facing the intersection in front of the hotel, was lovely and quiet with the exception of the occasional heavy accelerations. The hotel itself was in perfect condition, and the staff were very friendly and accommodating throughout our one-week stay. The rooftop terrace was a really nice little oasis of calm, and rooms were kept clean by the twice-a-day cleaning service, who were also very efficient in their work! Special thanks to Sara and Jaime for a lovely check-in service.
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2022

8/10 Hyvä

Pekka J

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Excellent service. The room decor needed some fixes.
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2022

10/10 Loistava

Margarita

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Servicio excepcional
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Nancy Maria

Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Edith Silvana

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This was an awesome experience! The staff went above and beyond to make our stay the best. The front desk staff ensured we knew our way around Marid, they made dining reservations for us, they called the rental car company for us, they let us know where to stop on the way to San Sabastian, really anything we asked! The restaurant staff was extremely friendly and helpful and very attentive. Highly recommend staying here.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Ann-Katrin

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Jeffrey

Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Margot

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Wonderful rooms and extremely helpful staff.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2025

10/10 Loistava

Lorenzo

Had a lovely experience at the Heritage hotel
Yöpyi 5 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Olivia

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Mother and Daughter Trip - The hotel was truly wonderful and we had a lovely experience. The only minor issue was that when we arrive late on the first evening (due to flights changes) our room hadn’t been prepared for two single beds. They were willing to give us a second room for the evening but as we were sharing a case it didn’t make much sense. They sorted the beds out first thing and gave us complimentary breakfast so thank you for all the help! The was a fantastic waiter from Peru who made our experience even more special. Looking forward to heading back to the hotel in the future!
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Jessica

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was amazing the service the people everything was really incredible. One of the best hotels in Europe that I’ve stayed . I recommend it a 100%
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Houda, alexandria

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff is very pleasant, professional, helpful, and roll the red carpet at all time of stay. Room service serviced the room daily kept up and refreshed the room thru out the day! Loved my room, balcony and stay!
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

David

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hôtel à la hauteur des étoiles et du relais et châteaux. Manque qu’une piscine pour être parfait
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Gamal, Aventura

Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Sabrina

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent service
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Guillermo

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
Old but stylish; staff went out of their way to satisfy us under trying conditions…
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Lynn

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Exquisite, first class boutique hotel, with wonderful facilities & exceptionally attentive staff. Reception & concierge greeted us the moment we entered the hotel. Helpful personalised debrief on the local area, attractions and restaurants. Concierge very attentive - almost getting us a taxi before we knew we wanted one. Room spotlessly clean, turn down service. The discreet coloured tassels that you use for ‘do not disturb’ are a sign that this hotel is for the discerning visitor. Breakfast buffet had a good choice, fruit was so tasty. Our waiter initially seemed aloof, but by the 3rd morning I looked forward to watching his super efficient speed & quirky service. My favourite place was the 7th floor terrace bar, beautiful, quiet haven to recuperate with a Cava after a tiring day walking around the art galleries. To my shame, I didn’t ask his name, our barman was a true credit to the hotel. On our second evening there, he recognised us & welcomed us like long last friends, stopped to chat about where we’d been. He knew what we’d drank the previous evening, a rare quality. I adored all the staff, such a credit to their profession. I felt very sad to leave. I hope other Relais hotels in Europe are as exceptional, as they are going to be my hotel of choice after this stay.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Sudina

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 6 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Rafael

Matkusti perheen kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I will stay here again
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Fatima

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Superb location and friendly staff

Hotel location is good, rooms are slightly small and the only thing that was not good about it was that the shower area did not have a door to isolate it from the room. It happened that we were there at the time of the power blackout, the staff did everything thing to insure that our stay is not interrupted although it was a nation wide thing, they were extremely helpful and accommodating.
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2025

10/10 Loistava

Michael

Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Miriam

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
lovely boutique hotel in a quiet neighborhood. Safe for walking at night. Great breakfast included. Excellent service, I felt personally attended to. Beautiful decor, Recommended
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2025

8/10 Hyvä

Sofia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2025

10/10 Loistava

Eduardo

Yöpyi 4 yötä maaliskuussa 2025

10/10 Loistava

Michael

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great staff and awesome breakfast
Yöpyi 5 yötä toukokuussa 2025