Hotellit Polgárdi
Vertaa 433 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 46 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Polgárdi: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Polgárdi

Danubius Hotel Annabella

Hotel Vinifera Wine & Spa

Best Western Plus Lakeside Hotel

REED Luxury Hotel by Balaton

Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel

Aura Hotel - Adults Only

BJ81 Suite Hotel

Galerius Golden Beach Apartment

Castrum Hotel Székesfehérvár

Hotel Yacht Wellness & Business

Oliva Hotel

Hunguest BÁL Resort

Hotel Kentaur

Plage Hotel Siófok

Residence Hotel Balaton
Kohteeseen Polgárdi tutustuminen
Polgárdi tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Polgárdi ja sen lähellä kuuluu:
- Pyhän Tapanin katedraali
- Balatonalmádin ranta
- Suuri ranta
- Siófokin protestanttinen kirkko
- Sió Plazan ostoskeskus
- Siófokin vesitorni
- Siófokin lauttaterminaali
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Polgárdi?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Polgárdi, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Polgárdi, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Toukokuu ja kesäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas maaliskuu ja huhtikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 135 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 25 °C päivisin ja 7 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 204 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 28 °C ja öisin 13 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 204 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 171 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Polgárdi on 714 cm.
Polgárdi: Hotellitiedot
Majoitukset | 433 |
---|---|
Halvin hinta | 46 € |
Korkein hinta | 206 € |
Suositut hotellit | Danubius Hotel Annabella, Hotel Vinifera Wine & Spa, Best Western Plus Lakeside Hotel, REED Luxury Hotel by Balaton, Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel, Aura Hotel - Adults Only, BJ81 Suite Hotel, Galerius Golden Beach Apartment, Castrum Hotel Székesfehérvár, Hotel Yacht Wellness & Business, Oliva Hotel, Hunguest BÁL Resort, Hotel Kentaur, Plage Hotel Siófok, Residence Hotel Balaton |