Hotellit Soprana
Vertaa 897 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 77 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Soprana: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Soprana

Castello Dal Pozzo Resort Lago Maggiore - Preferred Hotels & Resorts

Hotel San Rocco

Agorà Palace Hotel

Hotel L'Approdo

Hotel Astoria

Hotel Giardino

Hotel Concorde

Hotel Bel Sit

Sirio Hotel

Hotel Villa Paradiso

Hotel Bocciolo

Croce Bianca

Alagna Mountain Resort & SPA

Hotel Le Palme Lago Maggiore Bike Friendly

Augustus Hotel
Kohteeseen Soprana tutustuminen
Soprana tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Soprana ja sen lähellä kuuluu:
- Ricetto di Candelon keskiaikainen kylä
- Biellan katedraali
- Alpe di Mera Ski
- Oropan pyhäkkö
- Sacro Monte di Oropa
- Oropan köysirata
- Maggiora Offroad Arena - Autodromo Pragiarolon kilparata
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Soprana, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Malpensan kansainvälinen lentokenttä (MXP). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Soprana?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Soprana, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Soprana, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja toukokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 256 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 24 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 508 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 26 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 318 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 16 °C ja -1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 487 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Soprana on 1570 cm.
Soprana: Hotellitiedot
Majoitukset | 897 |
|---|---|
Halvin hinta | 77 € |
Korkein hinta | 257 € |
Suositut hotellit | Castello Dal Pozzo Resort Lago Maggiore - Preferred Hotels & Resorts , Hotel San Rocco, Agorà Palace Hotel, Hotel L'Approdo, Hotel Astoria, Hotel Giardino, Hotel Concorde, Hotel Bel Sit, Sirio Hotel, Hotel Villa Paradiso, Hotel Bocciolo, Croce Bianca, Alagna Mountain Resort & SPA, Hotel Le Palme Lago Maggiore Bike Friendly, Augustus Hotel |
Viimeksi varatut hotellit Sopranaebookersn tarkistamat arvostelut

Hotel Giardino
"Wonderful hotel , a nice room with a lake view and balcony."

Hotel L'Approdo
"The staff at the reception, restaurant, and housekeeping were exceptionally friendly and professional. The hotel’s pool area and restaurant were absolutely stunning! The room was a little dated, but clean and air-conditioned. We definitely recommend it!"
