Lennot kohteesta Fort William ja Lochaber

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Fort William ja Lochaber – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
INV
Perillä Turussa

Lennot Fort William ja Lochaber – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Fort William ja Lochaber – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Fort William ja Lochaber lähellä

Inverlochy Castle

Inverlochy Castle

5 out of 5
Torlundy Fort William Scotland
Hinta on 508 € per yö ajalle 5.2. viiva 6.2.
508 €
5.2.–6.2.
sisältää verot ja maksut
Inverlochy Castle on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Ben Nevis Distillery (tislaamo). Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaiset kuljetukset rautatieasemalta majoituspaikkaan ja ravintolan. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu lemmikkivahtipalvelut.
9,2/10 Wonderful! (266 arvostelua)
Yes

Arvosteltu 16.1.2026

Avautuu uuteen ikkunaanInverlochy Castle
The Garrison

The Garrison

4 out of 5
High Street Fort William Scotland
Hinta on 110 € per yö ajalle 16.2. viiva 17.2.
110 €
16.2.–17.2.
sisältää verot ja maksut
The Garrison on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Loch Linnhe. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä baarin ja kahvilan.
8,8/10 Excellent! (931 arvostelua)
A mediocre hotel at the other end of the main street, so location wise good, the suite room was ok.

Arvosteltu 7.7.2025

Avautuu uuteen ikkunaanThe Garrison
Isles Of Glencoe Hotel

Isles Of Glencoe Hotel

3 out of 5
Glencoe Ballachulish Scotland
Hinta on 137 € per yö ajalle 3.3. viiva 4.3.
137 €
3.3.–4.3.
sisältää verot ja maksut
Isles Of Glencoe Hotel on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Loch Leven. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,4/10 Very Good! (999 arvostelua)
Good stay in this location.
This location is really an excellent one and the hotel is a bit old, but fills the purpose.

Arvosteltu 6.4.2018

Avautuu uuteen ikkunaanIsles Of Glencoe Hotel
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Onich Hotel

Onich Hotel

4 out of 5
Onich Hotel Fort William Scotland
Hinta on 111 € per yö ajalle 24.2. viiva 25.2.
111 €
24.2.–25.2.
sisältää verot ja maksut
Onich Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Loch Linnhe. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan.
7,6/10 Good! (386 arvostelua)
Nice pass-thru accommodation for one night with amazing views. The room was very small for 2 adults 2 small kids but we managed to fit - also the road was surprisingly close and created some noise & shaking during the night.

Arvosteltu 24.7.2023

Avautuu uuteen ikkunaanOnich Hotel
The Caledonian Hotel

The Caledonian Hotel

3 out of 5
Achintoe Road Fort William Scotland
Hinta on 56 € per yö ajalle 8.2. viiva 9.2.
56 €
8.2.–9.2.
sisältää verot ja maksut
The Caledonian Hotel on saanut mahtavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Loch Linnhe. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja ravintola.
7/10 Good! (1 258 arvostelua)
Yöpymispaikka oli ihan hyvä, perus hotelli. Huoneesta huikeat näkymät järvelle. Ravintolan ruokalista oli hyvin suoppea, aamupala hyvä ja kaikki toimi. Henkilökunta erittäin mukavaa.

Arvosteltu 10.6.2025

Avautuu uuteen ikkunaanThe Caledonian Hotel
Ben Nevis Hotel & Leisure Club

Ben Nevis Hotel & Leisure Club

3 out of 5
North Road Fort William Scotland
Hinta on 69 € per yö ajalle 3.2. viiva 4.2.
69 €
3.2.–4.2.
sisältää verot ja maksut
Ben Nevis Hotel & Leisure Club on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Inverlochy Castle. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja sisäuima-altaan.
6,6/10 (1 000 arvostelua)
Staff good.food good.spa goodgoodgood

Arvosteltu 30.12.2025

Avautuu uuteen ikkunaanBen Nevis Hotel & Leisure Club
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Fort William ja Lochaber
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.