Lennot kohteesta Lutzelhouse

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Halpoja menopaluulentoja kohteesta Lutzelhouse

Halvimmat 7 päivän aikana löydetyt hinnat määritetylle ajanjaksolle kohteeseen ovat meno-paluulennoille ja yhdensuuntaisille lennoille 478 €. Sivustomme avulla löydät lisäksi kohteen lentotarjoukset vuodelle 2025. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Lisäehtoja sovelletaan.

Lutzelhouse – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
SXB
Perillä Turussa

Lennot Lutzelhouse – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Lutzelhouse – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Lutzelhouse lähellä

Hôtel Le Bugatti

Hôtel Le Bugatti

3 out of 5
3 Route Ecospace Molsheim Bas-Rhin
Hinta on 144 € per yö ajalle 17.12. viiva 18.12.
144 €
17.12.–18.12.
sisältää verot ja maksut
Hôtel Le Bugatti on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Bugatti-autotehdas 1909. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja kuntokeskus. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
9/10 Wonderful! (669 arvostelua)
We slept one night well. The kids did not like their bed. We did have a good shopping in Place de Halles, Strasbourg.

Arvosteltu 2.7.2015

Avautuu uuteen ikkunaanHôtel Le Bugatti
Hotel & Spa A la cour d'Alsace by HappyCulture

Hotel & Spa A la cour d'Alsace by HappyCulture

4 out of 5
3 rue du Gail Obernai
Hinta on 147 € per yö ajalle 30.11. viiva 1.12.
147 €
30.11.–1.12.
sisältää verot ja maksut
Hotel & Spa A la cour d'Alsace by HappyCulture sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Office de Tourisme d'Obernai. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja täyden palvelun kylpylän. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,8/10 Excellent! (247 arvostelua)
Tout ok

Arvosteltu 25.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanHotel & Spa A la cour d'Alsace by HappyCulture
Holiday Inn Express Strasbourg - Sud by IHG

Holiday Inn Express Strasbourg - Sud by IHG

3 out of 5
5 Rue De L'ill Geispolsheim Bas-Rhin
Hinta on 111 € per yö ajalle 30.11. viiva 1.12.
111 €
30.11.–1.12.
sisältää verot ja maksut
Holiday Inn Express Strasbourg - Sud by IHG on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Musée Les Secrets du Chocolat. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,4/10 Very Good! (998 arvostelua)
Ei ensimmäinen valinta..
Hotelli valikoitui lähinnä pysäköintimahdollisuutensa vuoksi. Huone oli kulahtanut ja haisi märältä koiralta. Aamulla heräsin tukkoisena, joten ei allergikoille. Huonekuvauksessa luvattu näkymä puutarhaan oli lähinnä vitsi. Aamupala ihan ok, parkkapaikka melko suuri ja alle 10 kilometriä Strasbourgiin. ...

Arvosteltu 6.8.2017

Avautuu uuteen ikkunaanHoliday Inn Express Strasbourg - Sud by IHG
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
B&B HOTEL Strasbourg Aéroport

B&B HOTEL Strasbourg Aéroport

2 out of 5
10, rue Joseph Graff Holtzheim Bas-Rhin
Hinta on 78 € per yö ajalle 30.11. viiva 1.12.
78 €
30.11.–1.12.
sisältää verot ja maksut
B&B HOTEL Strasbourg Aéroport sijaitsee lähellä kohdetta Rautatieaseman aukio. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ilmainen omatoiminen pysäköinti ja aamiainen (lisämaksusta).
8,4/10 Very Good! (788 arvostelua)
Personnel très bien, chambre propre, rapport qualité prix bon.

Arvosteltu 11.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanB&B HOTEL Strasbourg Aéroport
ibis budget Strasbourg Sud Illkirch Geispolsheim

ibis budget Strasbourg Sud Illkirch Geispolsheim

2 out of 5
10, rue de l'ill Geispolsheim
Hinta on 118 € per yö ajalle 14.12. viiva 15.12.
118 €
14.12.–15.12.
sisältää verot ja maksut
Ibis budget Strasbourg Sud Illkirch Geispolsheim on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Musée Les Secrets du Chocolat. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan.
8,2/10 Very Good! (713 arvostelua)
I liked the staff off this hotel the were really nice ewen tho there weren’t many staff members. The hotel was a little old but still nice and the bed was comfy. I did not really like suroundings of the hotel due to difficulty to find transport to the tram station and the area that the hotel was ...

Arvosteltu 13.4.2023

Avautuu uuteen ikkunaanibis budget Strasbourg Sud Illkirch Geispolsheim
ibis Strasbourg Aéroport Le Zenith

ibis Strasbourg Aéroport Le Zenith

3 out of 5
2 Rue Du Marechal Foch Lingolsheim Bas-Rhin
Hinta on 82 € per yö ajalle 14.12. viiva 15.12.
82 €
14.12.–15.12.
sisältää verot ja maksut
Ibis Strasbourg Aéroport Le Zenith sijaitsee lähellä kohdetta Zenith Strasbourg. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaiset hotellinjohtajan kutsut ja baarin.
7,2/10 Good! (214 arvostelua)
Le chauffage était beaucoup trop fort, mais sinon, tout était nickel

Arvosteltu 8.11.2025

Avautuu uuteen ikkunaanibis Strasbourg Aéroport Le Zenith
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Lutzelhouse
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.