Lennot kohteesta Avignon

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Avignon – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
AVN
Perillä Turussa

Lennot Avignon – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Avignon – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Avignon lähellä

Hotel de l'Horloge

Hotel de l'Horloge

4 out of 5
1 Rue Felicien David, Place De I Horloge, Avignon, Vaucluse
Hinta on 146 € per yö ajalle 5. toukok. viiva 6. toukok.
146 €
sisältää verot ja maksut
5.5.–6.5.
Hotel de l'Horloge on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Paavin palatsi. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä business centerin ja aamiaisen (lisämaksusta).
9/10 Wonderful! (1 000 arvostelua)
"The overall charm of the hotel Close to dining, shopping, sight seeing."

Arvosteltu 30.4.2025

Hotel de l'Horloge
Avignon Grand Hotel

Avignon Grand Hotel

4 out of 5
34 Boulevard Saint Roch, Avignon, Vaucluse
Hinta on 112 € per yö ajalle 5. toukok. viiva 6. toukok.
112 €
sisältää verot ja maksut
5.5.–6.5.
Avignon Grand Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Avignonin festivaali. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä kuntosalin ja baarin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,4/10 Very Good! (1 001 arvostelua)
Two nights stay
"The best days behind. Large rooms with efficient central managed aircondition. Just out of old town, so essy to reach by car or train (train station views;-(). Parking under the large ugly building. Silence."

Arvosteltu 3.7.2024

Avignon Grand Hotel
Hotel Le Cloitre St Louis

Hotel Le Cloitre St Louis

4 out of 5
20 Rue Du Portail Boquier, Avignon, Vaucluse
Hinta on 116 € per yö ajalle 5. toukok. viiva 6. toukok.
116 €
sisältää verot ja maksut
5.5.–6.5.
Hotel Le Cloitre St Louis on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Avignonin festivaali. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ravintolan ja baarin. Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,4/10 Very Good! (985 arvostelua)
Upea miljöö ja hyvä sijainti
"Viikonloppumatkalla. Klassikkohuoneemme oli tilava, valoisa ja erittäin hyväkuntoinen. Pysäköinti pihalla toimiva. Aamiainen laadukas. Hotellin sijainti kaupungin muurien sisällä hyvä. Ei kannata pelästyä sisäänkäyntiä kapealta kujalta. Vahva suositus tälle paikalle."

Arvosteltu 28.10.2021

Hotel Le Cloitre St Louis
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Bristol Hotel

Bristol Hotel

4 out of 5
44 Cours Jean Jaures, Avignon, Vaucluse
Hinta on 119 € per yö ajalle 4. toukok. viiva 5. toukok.
119 €
sisältää verot ja maksut
4.5.–5.5.
Bristol Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Avignonin festivaali. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä baarin ja aamiaisen (lisämaksusta). Tämän majoituspaikan tarjoamiin lemmikkipalveluihin kuuluu ruoka- ja vesikulhot.
8,4/10 Very Good! (964 arvostelua)
"Good location, car park very close by. Easy to walk anywhere in the city center. Great breakfast included!"

Arvosteltu 21.4.2025

Bristol Hotel
Central Hotel

Central Hotel

3 out of 5
31 rue de la République, Avignon, Vaucluse
Hinta on 85 € per yö ajalle 31. toukok. viiva 1. kesäk.
85 €
sisältää verot ja maksut
31.5.–1.6.
Central Hotel on saanut loistavaa palautetta sijainnistaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Paavin palatsi. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, baari ja aamiainen (lisämaksusta).
8,2/10 Very Good! (634 arvostelua)
"Loistava sijainti pääkadulla. Pienet huoneet. Rauhallinen."

Arvosteltu 14.12.2018

Central Hotel
Apart'Hotel Sainte-Marthe

Apart'Hotel Sainte-Marthe

6 Route de Lyon, Avignon, Vaucluse
Hinta on 56 € per yö ajalle 29. toukok. viiva 30. toukok.
56 €
sisältää verot ja maksut
29.5.–30.5.
Apart'Hotel Sainte-Marthe on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee ostoskeskuksen yhteydessä, ja Rue des Teinturiers -katu on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, kuntokeskus ja kattoterassi. Tässä vuonna 2007 rakennetussa huoneistohotellissa on 105 huoneistoa 4 kerroksessa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittonurkkauksen.
8/10 Very Good! (1 056 arvostelua)
Lemmikki ystävällinen
"Automatkalla Espanjasta Suomeen, muutama pieni koira mukana. Hyvä paikka yöpyä lemmikkien kanssa."

Arvosteltu 3.11.2018

Apart'Hotel Sainte-Marthe
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Avignon
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.