Lennot kohteesta Güímar

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

Halpoja menopaluulentoja kohteesta Güímar

Halvimmat 7 päivän aikana löydetyt hinnat määritetylle ajanjaksolle kohteeseen ovat meno-paluulennoille ja yhdensuuntaisille lennoille 33 €. Sivustomme avulla löydät lisäksi kohteen lentotarjoukset vuodelle 2026. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Lisäehtoja sovelletaan.

Güímar – Lentotiedot
Lähtölentokentän IATA-koodi
TCI
Perillä Turussa

Lennot Güímar – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien Güímar – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen Güímar lähellä

Hotel Rural La Raya 1866

Hotel Rural La Raya 1866

3 out of 5
Calle la Raya 25 Güímar Santa Cruz de Tenerife
Hinta on 112 € per yö ajalle 1.3. viiva 2.3.
112 €
1.3.–2.3.
sisältää verot ja maksut
Hotel Rural La Raya 1866 sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Chacaican vesimyllyt. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja 2 baaria.
9,4/10 Exceptional! (53 arvostelua)
Kodikas maalaishotelli pikkukaupungin laidalla
Rauhallinen pikkuhotelli pikkukaupungin laidalla, ystävällinen palvelu, hyvä iltaravintola ja aamiainen. Hyvät näköalat meren suuntaan. Wifi ainoastaan yleisissä tiloissa, ainakaan kaikissa huoneissa ei tv:tä, siistit tilavat ja ihan tyylikkäät huoneet. Ilmainen parkkipaikka. Aitokanarialainen tunnelma. ...

Arvosteltu 19.2.2017

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Rural La Raya 1866
Viihtyisä talo pienessä kalastajakylässä pois väkijoukkoja

Viihtyisä talo pienessä kalastajakylässä pois väkijoukkoja

El Tablado, Güímar CN
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Teneriffan rannat. Majoituspaikassa on saatavilla pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa keittiön ja parvekkeen.
9,2/10 Wonderful! (33 arvostelua)
Es war sehr schön bei Veronika: dem Meer zu lauschen, den tollen Ausblick auf der Terrasse zu genießen und die Seele baumeln lassen. Alles war gut.

Arvosteltu 16.1.2026

Avautuu uuteen ikkunaanViihtyisä talo pienessä kalastajakylässä pois väkijoukkoja
Barceló Tenerife

Barceló Tenerife

5 out of 5
Avd. Grenamora, No. 1, Urb. San Blas San Miguel de Abona Tenerife
Hinta on 350 € per yö ajalle 28.2. viiva 1.3.
350 €
28.2.–1.3.
sisältää verot ja maksut
Barceló Tenerife on saanut loistavaa palautetta uima-altaastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta San Blasin ympäristöreservaatti. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, 7 ulkouima-allasta ja 3 ravintolaa.
8,8/10 Excellent! (960 arvostelua)
Hotel near airport
The concept of running a big hotel complex all inclusive and activities via application would be nice if the created app would work. We stayed for 5 nights and the application was not working at any point. We missed many activities because of the issue. The food was good, try especially different ...

Arvosteltu 28.2.2025

Avautuu uuteen ikkunaanBarceló Tenerife
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Hotel Las Aguilas Tenerife, Affiliated by Melia

Hotel Las Aguilas Tenerife, Affiliated by Melia

4 out of 5
Calle Doctor Barajas 19 Puerto de la Cruz Santa Cruz de Tenerife
Hinta on 136 € per yö ajalle 3.3. viiva 4.3.
136 €
3.3.–4.3.
sisältää verot ja maksut
Hotel Las Aguilas Tenerife, Affiliated by Melia sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Taoron puisto. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
8,8/10 Excellent! (184 arvostelua)
Hotel Las Aguilas
Miellyttävä hotelli, loistavat näköalat. Hotelli vähän kulunut, uima-allas aika pieni. Ruokavalikoima (all inclusive) hieman suppea, mutta maukas. Hotelli sijaitsee varsin korkealla, joten jalkaisin kaupungin keskustassa käynti, varsinkin paluu ei onnistu huonojalkaisilta, toki kunto kasvaa.

Arvosteltu 19.1.2020

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Las Aguilas Tenerife, Affiliated by Melia
Ramada Residences by Wyndham Costa Adeje

Ramada Residences by Wyndham Costa Adeje

4.5 out of 5
Torviscas Alto, Calle Galicia, 6, Adeje Santa Cruz de Tenerife
Hinta on 199 € per yö ajalle 10.3. viiva 11.3.
199 €
10.3.–11.3.
sisältää verot ja maksut
Ramada Residences by Wyndham Costa Adeje sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Gran Surin ostoskeskus. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja 2 ulkouima-allasta. Tässä 4,5 tähden huoneistohotellissa on 181 huoneistoa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
8,8/10 Excellent! (235 arvostelua)
Ramadan henkilökunta oli todella ystävällistä ja itse hotelli on siisti. Myös erilaista aktiviteettia on tarjolla oikein mukavasti. Aamupala oli hyvä, hotellin uima-altaat toimivat ja hotellilta oli helppo kävellä pari kilometriä rantaan. Hotellissa siivotaan huoneet ja vaihdetaan pyyhkeet vain kerran ...

Arvosteltu 8.1.2026

Avautuu uuteen ikkunaanRamada Residences by Wyndham Costa Adeje
Hotel Aeropuerto Sur

Hotel Aeropuerto Sur

3 out of 5
Calle Benchijigua, 4, San Isidro Granadilla de Abona Tenerife
Hotel Aeropuerto Sur on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee lähellä kohdetta El Medanon ranta. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja kahvilan.
5,8/10 (750 arvostelua)
Hotelli meluisa, välillä ei lämmintä vettä, suihku rikkinäinen. Aamupala melkein olematon! Hissi ei toiminut lähtöpäivänä. Siivouspalvelu ainoastaan ok!

Arvosteltu 24.3.2024

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Aeropuerto Sur
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Güímar
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.