Lennot kohteesta San Clemente

Monet lentoyhtiöt tarjoavat joustavia käytäntöjä muutosten suhteen

Ansaitse Bonus+-etua lentoyhtiön pisteiden lisäksi

Hyödynnä erikoistarjoukset ebookersin sovelluksessa

San Clemente – Lentotiedot
Perillä Turussa

Lennot San Clemente – Turku välillä laskeutuvat noin kahdeksan kilometrin päässä Turun keskustasta sijaitsevalle lentoasemalle. Kulkuyhteydet keskustaan ovat hyvät, ja myös Raisio ja Naantali ovat parinkymmenen kilometrin säteellä, joten niihinkin pääsee erittäin helposti. Turun keskustaan pääsee helposti paikallisbussilla, mutta jos sinulla on kiire, kannattaa varata taksi jo etukäteen terminaalin eteen.

Mikäli aiot liikkua enemmän Turussa ja sen ympäristössä, vuokra-auto on näppärin valinta. Voit vuokrata auton kauttamme samalla kertaa lentojesi varaamisen yhteydessä, joten sekin on kerralla kunnossa.

Turku on todella kaunis kaupunki ympäri vuoden. Kesällä Aurajoen varrella sijaitsevat kahvilat ja ravintolalaivat houkuttelevat niin turisteja kuin paikallisiakin nauttimaan antimistaan ja kauniista maisemista, ja joulun aikaan kaupunki muuttuu idylliseksi talven ihmemaaksi. Turusta löytyy paljon erittäin tasokkaita ravintoloita, joten lähde rohkeasti makumatkalle tutustumaan tarjontaan. Osta siis vaikka samantien San Clemente – Turku lennot ja ihastu tähän Aurajoen helmeen!

Viihtyisimmät hotellit kohteen San Clemente lähellä

Parador de Alarcón

Parador de Alarcón

4 out of 5
Avda. Amigos de los Castillos, 3 Alarcon Cuenca
Hinta on 207 € per yö ajalle 23.8. viiva 24.8.
207 €
per yö
23.8.–24.8.
Parador de Alarcón sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Castillo de Alarcon. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan.
9,4/10 Poikkeuksellinen! (105 arvostelua)
"Wow wow wow !!!!! Some of the most stunning castles that I have ever seen, are hidden in Spain. Parador de Alarcón is just amazing and to be able to have a room, in the tower section, for 2 nights, has been an incredible experience :) The staff here has been amazing and there's plenty of hiking areas ..."

Arvosteltu 10.8.2026

Avautuu uuteen ikkunaanParador de Alarcón
NUEVO MILAN I

NUEVO MILAN I

1 out of 5
C. Molina 15 San Clemente Cuenca
NUEVO MILAN I sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Fundación Antonio Pérezin taidemuseo.
9/10 Upea! (2 arvostelua)
"Todo bien, buena atención. Repetiría sin problema"

Arvosteltu 6.4.2026

Avautuu uuteen ikkunaanNUEVO MILAN I
Casa Lorenzo

Casa Lorenzo

3 out of 5
Carretera Nacional 310 Km 138 Villarrobledo Albacete
Hinta on 58 € per yö ajalle 22.8. viiva 23.8.
58 €
per yö
22.8.–23.8.
Casa Lorenzo sijaitsee lähellä kohdetta Plaza de la Constitución. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan.
8,6/10 Erinomainen! (92 arvostelua)
"todo estupendo ..........."

Arvosteltu 23.6.2026

Avautuu uuteen ikkunaanCasa Lorenzo
Kirjaudu sisään ja säästä keskimäärin 15 % tuhansista hotelleista
Hotel Juan Carlos I

Hotel Juan Carlos I

3 out of 5
Plaza Ramon y Cajal, 22 Villarrobledo Albacete
Hinta on 56 € per yö ajalle 13.8. viiva 14.8.
56 €
per yö
13.8.–14.8.
Hotel Juan Carlos I sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Iglesia de San Blas. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja baari.
8,2/10 Erittäin hyvä! (59 arvostelua)
Tunnelmallinen hotelli
"Tunnelmallinen hotelli hyvällä paikalla. Palvelu erinomaista. Vahva suositus!"

Arvosteltu 19.7.2021

Avautuu uuteen ikkunaanHotel Juan Carlos I
Charming house with garden relaxation area and private parking in San Clemente

Charming house with garden relaxation area and private parking in San Clemente

San Clemente Cuenca
Hinta on 319 € per yö ajalle 13.8. viiva 14.8.
319 €
per yö
13.8.–14.8.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Fundación Antonio Pérezin taidemuseo. Majoituspaikassa on saatavilla kuntokeskus ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
Avautuu uuteen ikkunaanCharming house with garden relaxation area and private parking in San Clemente
Hotel Juanito

Hotel Juanito

2 out of 5
Martires 15 La Roda Albacete
Hinta on 65 € per yö ajalle 13.8. viiva 14.8.
65 €
per yö
13.8.–14.8.
Hotel Juanito sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Paseon suihkulähde. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja kuntokeskus.
Avautuu uuteen ikkunaanHotel Juanito
Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa San Clemente
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Hinta, verot & maksut: ebookers.fi sivuston hinnat päivittyvät kerran päivässä. Hinnat sisältävät kaikki verot ja maksut poislukien mahdolliset matkatavaramaksut.

Takaisinmaksut/muutokset/peruutukset: Lipun salliessa muutokset tulee maksettavaksi 45.00 € ebookersin muutoskulu sekä mahdolliset verojen ja lentohintojen erotukset sekä lentoyhtiön muutoskulut.

Muut ehdot: Aikatauluissa, hinnoissa ja ehdoissa muutokset mahdollisia ilman erillistä ilmoitusta. Paikkoja on rajoitetusti ja hinnat eivät ole välttämättä saatavilla kaikilla lennoilla/päivillä. Hinnat eivät ole voimassa takautuvasti ja niitä ei voi käyttää vaihdossa kokonaan tai osittain käyttämättömiin lippuihin. Lipuissa ei ole muutos- eikä peruutusoikeutta. Hintasäännöt kullekkin lipulle tulee tarkistaa ennen varauksen maksamista ja vahvistamista.