Hotellit Abanto
Vertaa 104 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 43 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Abanto: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Abanto

Globales Castillo de Ayud

Hotel Marivella

Hotel Cienbalcones

Monasterio de Piedra

Hotel Balneario de la Virgen

Hotel Balneario Alhama de Aragon

Pension Martinez

Hotel Fornos

HOTEL BALNEARIO SICILIA

Alojamientos Mundobriga

Hotel Monasterio Benedictino

PARADOR MOLINA DE ARAGÓN

La Casa de las Aldeas

Hostal Rey Mundo

Hospederia Casa Martell
Kohteeseen Abanto tutustuminen
Abanto tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Abanto ja sen lähellä kuuluu:
- Monasterio de Piedra
- Nuestra Señora de Jaraban pyhäkkö
- Laguna de Gallocantan luonnonsuojelualue
- Darocan kyläyhteisön talo
- Museo Municipal de Calatayud
- Colegiata de Santa María (kollegiaattikirkko)
- Jaraban suihkulähde
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Abanto?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Abanto, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Abanto, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Huhtikuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 13 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 107 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 26 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 159 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 13 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 71 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 20 °C ja 2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 114 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Abanto on 450 cm.
Abanto: Hotellitiedot
Majoitukset | 104 |
|---|---|
Halvin hinta | 43 € |
Korkein hinta | 160 € |
Suositut hotellit | Globales Castillo de Ayud, Hotel Marivella, Hotel Cienbalcones, Monasterio de Piedra, Hotel Balneario de la Virgen, Hotel Balneario Alhama de Aragon, Pension Martinez, Hotel Fornos, HOTEL BALNEARIO SICILIA, Alojamientos Mundobriga, Hotel Monasterio Benedictino, PARADOR MOLINA DE ARAGÓN, La Casa de las Aldeas, Hostal Rey Mundo, Hospederia Casa Martell |

