Hotellit Bir al-Maksur

Vertaa 891 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 103 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Bir al-Maksur: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Bir al-Maksur

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Bir al-Maksur
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Bir al-Maksur tutustuminen

Bir al-Maksur tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Bir al-Maksur ja sen lähellä kuuluu:

  • Nazareth-Tir'anin vuoret
  • Marian ilmestyksen kreikkalaisortodoksinen kirkko
  • Nasaretin synagogakirkko
  • Marian lähde
  • Nasaretin muinainen kylpylä
  • Kristuksen anglikaaninen kirkko
  • Pyhän Joosefin kirkko

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Bir al-Maksur?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Bir al-Maksur, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Bir al-Maksur, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Tammikuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas heinäkuu ja elokuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 19 °C ja öisin 8 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 347 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 30 °C päivisin ja 13 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 82 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 33 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 9 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 29 °C ja 11 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 206 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Bir al-Maksur on 644 cm.

Bir al-Maksur: Hotellitiedot

Majoitukset
891
Halvin hinta
103 €
Korkein hinta
300 €
Suositut hotellit
Nof Hotel, Dan Panorama Haifa, Leonardo Plaza Hotel Tiberias, Gomeh by Isrotel Collection, U Boutique Kinneret by the Sea of Galilee, Tiberia hotel, Sofia Hotel Sea of Galilee, Colony Hotel Haifa, Crowne Plaza Haifa by IHG, The Schumacher Hotel Haifa, The Dan Carmel Hotel, King Solomon Hotel Tiberias, Hacienda ForestView, Leonardo Plaza Haifa, Prima Galil