Hotellit Langenleuba-Niederhain
Vertaa 621 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 56 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Langenleuba-Niederhain: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Langenleuba-Niederhain

Congress Hotel Chemnitz

co56 Hotel Chemnitz

Riff Resort

Hotel Chemnitzer Hof

Modern lomamökki suoraan Hainer järvi veneellä

PLAZA INN Chemnitz

Best Western Plaza Hotel Zwickau

Super 8 by Wyndham Chemnitz

Huoneisto Hainer-järvellä Leipzigin portilla

Hotel Astor in Altenburg

ACHAT Hotel Chemnitz

Hotel Schloss Schweinsburg

Feel Good Hotel

Living aivan järven

Vacation apartment, country house kitchen, directly at the park "Fuchsgrund"
Kohteeseen Langenleuba-Niederhain tutustuminen
Langenleuba-Niederhain tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Langenleuba-Niederhain ja sen lähellä kuuluu:
- Wolkenburgin linna
- Schloss Rochsburg
- Meerane Steep Wall
- Rochlitzin linna
- Sachsenring
- Hainer See
- Colditzin linna
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Langenleuba-Niederhain?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Langenleuba-Niederhain, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Langenleuba-Niederhain, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 158 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 165 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 214 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 178 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Langenleuba-Niederhain on 716 cm.
Langenleuba-Niederhain: Hotellitiedot
Majoitukset | 621 |
---|---|
Halvin hinta | 56 € |
Korkein hinta | 157 € |
Suositut hotellit | Congress Hotel Chemnitz, co56 Hotel Chemnitz , Riff Resort, Hotel Chemnitzer Hof, Modern lomamökki suoraan Hainer järvi veneellä, PLAZA INN Chemnitz, Best Western Plaza Hotel Zwickau, Super 8 by Wyndham Chemnitz, Huoneisto Hainer-järvellä Leipzigin portilla, Hotel Astor in Altenburg, ACHAT Hotel Chemnitz, Hotel Schloss Schweinsburg, Feel Good Hotel, Living aivan järven, Vacation apartment, country house kitchen, directly at the park "Fuchsgrund" |
Viimeksi varatut hotellit Langenleuba-Niederhainebookersn tarkistamat arvostelut
