Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu concierge-palvelut, kuivapesulapalvelu ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on tallelokero vastaanotossa ja juhlasali.
Kensington Gardens Hotel tarjoaa 17 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Taulutelevisio, satelliittikanavat.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät, työtuolit ja puhelin. Lisäksi huoneissa on ilmaiset hygieniatuotteet ja pimennysverhot. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.
Kensington Gardens Hotel on saanut hyvää palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Kensington Gardens. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä kuivapesulapalvelun ja concierge-palvelut.
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
Sijaitsee vain 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Hyde Park ja 9 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Buckinghamin palatsi
Kensington Gardens Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön kiertoajelu- tai lippupalvelun, concierge-palvelut ja kuivapesulan/pesulapalvelut. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.
Tämä viktoriaaninen hotelli on savuton.
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Tallelokero vastaanottotiskillä
Palvelut asiakkaille
Concierge-palvelut
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Kuivapesula-/pesulapalvelu
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Ei hissiä
Muuta
1 rakennus
6 kerrosta
Juhlasali
Rakennettu vuonna 1854
Savuton majoituspaikka
Viktoriaaninen arkkitehtuuri
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Pimennysverhot
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Viihdetarjonta
Taulutelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat
Ruoka ja juoma
Kahvin-/teenkeitin
Vedenkeitin
Muuta
Lämmitys
Puhelin
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Työpöytä
Työtuoli
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Phoenix Hotel, 1-8 Kensington Garden Square.
Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Sisäänpääsy
Majoittaja ottaa asiakkaat vastaan
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Sisäänkirjautumisen yhteydessä lisämaksujen maksamiseen käytettävässä luottokortissa olevan nimen tulee olla sama kuin huonevarauksen tehneen henkilön nimi
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Meluttomia huoneita ei voida taata
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Phoenix Hotel, 1-8 Kensington Garden Square Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.
Lisämaininnat
Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
Kensington Gardens Hotel ei tarjoile alkoholia.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
TOP Hotel Kensington Gardens
TOP Kensington Gardens
TOP Kensington Gardens Hotel
TOP Kensington Gardens Hotel London
TOP Kensington Gardens London
TOP Kensington Hotel
Kensington Gardens Hotel London
Kensington Gardens Hotel
Kensington Gardens London
Kensington Gardens Hotel Hotel
Kensington Gardens Hotel London England
Kensington Gardens Top Hotel
Kensington Gardens Hotel London
Kensington Gardens Hotel Hotel London
Kensington Gardens Hotel – arvostelut
Arvostelut
8,4
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 408 kautta 939 arvostelua
10–Loistava
408
Arvosana 8 - Hyvä. 362 kautta 939 arvostelua
8–Hyvä
362
Arvosana 6 - OK. 120 kautta 939 arvostelua
6–OK
120
Arvosana 4 - Huono. 33 kautta 939 arvostelua
4–Huono
33
Arvosana 2 - Hirveä. 16 kautta 939 arvostelua
2–Hirveä
16
9,2/10
Siisteys
8,8/10
Henkilökunta ja palvelu
7,8/10
Palvelut/mukavuudet
8,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
Arvostelut
8/10 Hyvä
Annamari
Matkusti ryhmän kanssa
30.11.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Huone oli siisti ja henkilökunta ystävällistä.
Annamari
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2025
10/10 Loistava
Sanni
28.4.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
My room was very clean, warm (still cold weather) and quiet. The location is excellent, less than a 5 min walk from Bayswater tube station. The staff was very friendly and helpful. A minibar would have been nice and breakfast was not that special, but those things did not make my stay any less enjoyable.
Sanni
Yöpyi 5 yötä huhtikuussa 2024
6/10 OK
Laura
11.12.2023
Huonoa: Siisteys
Pieni huone
Hyvä sijainti, todella pienet huoneet.
Laura
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2023
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
18.10.2019
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Kensington gardens hotel is a neat, nice-looking, hotel close to public transportation. It takes 30 min to get to most important sights. The breakfast buffet next door is good with only £6. My only complaint is that many of the rooms are right next to each other with thin walls so I had trouble sleeping. Ask for a quiet room when you’re making your reservation if it matters to you.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2019
10/10 Loistava
Anneli
8.9.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Location was very nice; guiet, tube&buss stop near. Personell was friendly and helpful. The breakfast in the next door hotel was plentiful. The bathroom was recently renovated. I could return here.
Anneli
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2019
6/10 OK
Jussi, suomi
15.10.2018
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
helppo kulkea metrolla joka paikkaan. rauhallinen ympäristö.
Jussi
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2018
8/10 Hyvä
sini
20.8.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huoneet siistejä ja hyvä kokoisia, alueena ihana. Kannattaa ottaa huomioon että hotellissa ei ole hissiä, joten laukkuja joutuu kantamaan useammatkin portaat. Samoin respa auki vain osan päivästä, mutta naapuri hotellista sai käydä pyytämässä apua.
sini
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2018
6/10 OK
Kirsi@wembley, Y
5.7.2017
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Gopd location, no elevator, awful shower
Ok. Close To tube bayswater. Went To see ADELE on wednesday at wembley. Hotel was To just sleep in and it did that. No water pressure in the bathroom, really annoying. Stairs just about killed me. Wonderful concierge.
Kirsi@wembley
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2017
8/10 Hyvä
Jenni
4.6.2016
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Jenni
8/10 Hyvä
Aulis, Sipoo
9.12.2015
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tyytyväisen asiakkaan arvostelu
Tämä arvostelu koskee viereistä Phoenix -hotellia, koska meidät majoitettiin sinne Kensington Gardens -hotellin remontin vuoksi. Siisti, mukava huone pohjakerroksessa. Hotellin henkilökunta mukavaa ja asiallista. Bonuksena saimme hotellissa aamiaiset, jotka eivät kuuluneet alkuperäiseen hotellipakettiin. Lähin metroasema ( Baysvwter Station) vain 400-500 metrin päässä. Ympäristössä paljon kauppoja ja ravintoloita. Olemme erittäin tyytyväisiä.
Aulis
8/10 Hyvä
Miia, Tampere
5.4.2015
Hyvää: Huoneen mukavuus
Top Kensington Bayswater
Hotelli sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien päässä lähellä Hyde Parkia. Hintaan nähden iloinen yllätys, huone oli hieman nuhjuinen mutta siisti ja hiljainen ja aamiasella oli kunnon buffet ja hyvää kahvia. Menisin toistekin, lähistöllä on ravintoloita jos ei keskustaan halua mennä mutta puiston läpi pääsee keskustaankin mukavaa kävelyreittiä pitkin.
Miia
10/10 Loistava
Ugbad
Matkusti ryhmän kanssa
28.12.2025
Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Siisteys
Great location!
Ugbad
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2025
8/10 Hyvä
Nusorn
23.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Na
Nusorn
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
8/10 Hyvä
Tim
21.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Clean room , efficient service good location
Tim
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Matthew
15.12.2025
Matthew
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
4/10 Huono
JULIEN
14.12.2025
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
JULIEN
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Yuki
12.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Clean and spacious room, welcoming staff, great location
Rosalind
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Filippo
10.12.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Tutto in ordine e pulito. Personale gentile e ottima zona per gli spostamenti perche' la metro e'vicinissima.
Filippo
Yöpyi 6 yötä joulukuussa 2025
8/10 Hyvä
John
Liikematkailija
10.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Good location plenty restraints near by
John
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
10/10 Loistava
giovanni
Matkusti perheen kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
10.12.2025
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely big room for two
giovanni
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
10/10 Loistava
Mai
Matkusti ryhmän kanssa
8.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Room was clean and had a kettle with teabags and coffee sachets. It is close to a lot of shops and restaurants. We went to a lovely cafe called Charlie’s kitchen (I believe) which was lovely. It is a 5 min or less walk to the bayswater tube station and another minute to Queensway tube station from there. Would definitely recommend this hotel. Staff were really friendly. Desk is open 24 hours.
Mai
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2025
8/10 Hyvä
lawrence
6.12.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet