Princes Gardens

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Princes Gardens valokuvagalleria

Ravintola
Ulkoalueet
Kuntosali
Majoituspaikan julkisivu
Vastaanotto

Arvostelut

7,6 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ravintola
  • Aamiainen saatavilla
  • Pysäköinti saatavilla
  • Businesspalvelut
  • Baari

Tutustu alueeseen

Näytä kartalla
Watts Way, London, England, SW7 1BA
  • Place, Victoria and Albert Museum
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Place, Hyde Park
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Place, Kensington Gardens
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Airport, Lontoo (LHR-Lontoon Heathrow)
    ‪35 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone

  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Yhden hengen huone

7,4 kautta 10
Hyvä
(32 arvostelua)
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä)

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Princes Gardens

Aamiaismajoitus, jonka tarjotaan kuuluu ravintola ja joka sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Science Museum
Tämän savuttoman aamiaismajoituksen palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja 2 kahvilaa. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on välipalabaari/deli, itsepalvelupysäköinti ja jääkaappi julkisissa tiloissa.
Princes Gardens tarjoaa 722 huonetta, joissa on ilmainen pullovesi ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä.

Kylpyhuoneista löytyy suihku. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja työtuolit. Lisäksi huoneissa on tuuletin ja pimennysverhot. Siivous päivittäin ja hiustenkuivaaja on saatavilla pyynnöstä.

Princes Gardens sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Hyde Park. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, 2 kahvilaa ja ravintola.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Jos haluat käydä nauttimassa jotain syötävää tai tilata virkistävän juoman, majoituspaikasta löytyy 2 kahvilaa, ravintola ja baari/lounge
  • Buffetaamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat elintarvikemyymälä, tietokone ja pyykinpesutilat
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Science Museum ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Kensington Gardens
Majoituspaikasta löytyy ravintola sekä 2 kahvilaa ja välipalabaari/deli. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Princes Gardens tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, kielitaitoisen henkilökunnan ja puutarhan. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla. Käytössäsi on myös kumppanimajoituspaikan kuntokeskus.

Tämä 4 tähden aamiaismajoitus on savuton.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen arkipäivisin klo 7.00–10.00 ja viikonloppuisin klo 7.30–10.30.
Majoituspaikassa on ravintola.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
  • Paikan päällä voi pysäköidä vain pyynnöstä
  • Paikan päällä pysäköinti (GBP 25 per per päivä)
  • Paikan päällä rajoitetusti omatoimisia pysäköintipaikkoja

Ruoka ja juoma

  • Buffetaamiainen saatavilla lisämaksusta klo 7.00–10.00 arkipäivisin ja klo 7.30–10.30 viikonloppuisin; 15 GBP per aikuinen ja 15 GBP per lapsi
  • 2 kahvilaa
  • Baari/aulabaari
  • Ravintola
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Perheystävällinen

  • Elintarvikemyymälä
  • Pyykinpesutilat
  • Välipalabaari/herkkukauppa

Mukavuudet

  • Elintarvikemyymälä
  • Jaettu jääkaappi
  • Matkatavarasäilytys
  • Myyntiautomaatti
  • Pankkiautomaatti
  • Pyykinpesutilat
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Palvelut asiakkaille

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • Tietokonepiste

Ulkotilat

  • Piknikalue
  • Puutarha

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi (109 senttimetriä leveä ovi)
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pyörätuolille soveltuva ravintola
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)

Muuta

  • 2 rakennusta
  • 8 kerrosta
  • Perinteinen arkkitehtuuri
  • Rakennettu vuonna 2006
  • Savuton majoituspaikka

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja (pyynnöstä)
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi
  • Yksityinen kylpyhuone

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Lämmitys
  • Tuuletin
  • Työpöytä
  • Työtuoli

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Majoituspaikan antamien tietojen käännöksissä on saatettu käyttää automatisoituja käännöstyökaluja
Tämän majoitusliikkeen lisämaksullinen uima-allas on avoinna viikolla kello 7.00–20.00 ja viikonloppuisin kello 8.00–16.00.
Alle 16-vuotiaat lapset saavat käyttää uima-allasta lauantaisin ja sunnuntaisin kello 9.00–11.00 aikuisen seurassa.

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu buffetaamiaisesta: noin 15 GBP aikuisille ja 15 GBP lapsille
  • Omatoiminen pysäköinti: 25 GBP per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Pitkäaikaisvuokraajat tervetulleita
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palosammutin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Alle 8-vuotiaat lapset saavat käyttää uima-allasta lauantaisin ja sunnuntaisin kello 9.00–11.00 aikuisen seurassa.
Jos peruutat varauksesi, sinua koskee majoittajan peruutuskäytäntö. EU:n kuluttajan oikeuksia koskevien säädösten mukaisesti peruutusoikeus ei koske majoitusvarauspalveluita.

Kansallinen luokitus

Tämän majoituspaikan virallinen tähtiluokitus on Englannin kansallisen matkailujohtokunnan VisitEnglandin myöntämä.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Prince's Gardens Campus Accommodation Hostel London
Prince's Gardens Campus Accommodation Hostel
Prince's Gardens Campus Accommodation London
Prince's Gardens Campus Accommodation
Prince's Garns Campus Accommo
Princes Gardens London
Prince's Gardens Campus Accommodation
Prince's Gardens (Campus Accommodation)
Princes Gardens Hostel/Backpacker accommodation
Princes Gardens Hostel/Backpacker accommodation London

Princes Gardens – arvostelut

Arvostelut

7,6

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 141 kautta 493 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 191 kautta 493 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 75 kautta 493 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 50 kautta 493 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 36 kautta 493 arvostelua

8,0/10

Siisteys

7,8/10

Henkilökunta ja palvelu

7,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,4/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

2/10 Hirveä

Kimmo

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

Surkein kokemani majoitus kohde.

Tämä ei ole hotelli ja taso on sen mukainen. Onneksi yövyin vain yhden yön. Sisään kirjautumisen yhteydessä allekirjoitetaan vastuu vapaus campukselle mahdollisista öisistä häiriöistä, se kertoo jo paljon. Ympäristössä vain luonnontieteen museo muuten surkea alue vapaa-ajan viettoon.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2025

8/10 Hyvä

Sari

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat

Convenient position

Good value summer accommodation in Imperial College student halls. Clean white bedding and towels. Very basic room, no tv or fridge. Carpeted floor. No air conditioning in a room. The room was really hot in the heat. Maybe better in spring or autumn. Bathroom is quite small and there is no hand shower. Convenient for Hyde Park, Museums and Royal Albert Hall . Secure. Useful small shop on site.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2025

6/10 OK

Marko

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Near everything, but not so clean
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2023

8/10 Hyvä

yang, danville

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
I do not consider this facility is a hotel. To get to the front desk you have to walk outside (about 100 yard) to get some help. There is no telephone in the room to reach the front desk. Only good thing I experienced was the front desk staff, generally friendly and helpful. I DO NOT CONSIDER THIS IS A HOTEL.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

Jonathan

Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Luis

Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Priscilla

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

Jeremy

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great stay. It's a lower price for people who are spending their day seeing the sites, and coming back to regroup and sleep. Only issue, which they do try and address: Shower sets off the fire alarm. Even if it's not your room. Went off 2 nights during my stay. Rooms clean. You can drop off your luggage before check-in, and you can check-in much later than 2pm (if you're out n about).
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Pawel

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
clean
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Jeffery

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Cool place to stay in the center of South Kensington.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Alessandra

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Faz parte da Imperial College (university) não é realmente um hotel. São lindas acomodações de estudantes. Cozinha não deixa usar nada para cozinhar, nem microondas, só pode usar a geladeira. Se tomar banho com a porta do banheiro aberto o vapor liga o alarme de incêndio de todos os dormitórios e todos tem que sair. O sensor de incêndio é bem sensível. A loja Harrods é muito perto, todos melhores museus, metrô (underground) perto, parque lindo na frente, piscina tem que pagar £15,00 para usar por 2 horas para nadar. Localização especial. Bicletas e patinetes para alugar no app quase na frente. O pessoal que trabalha lá são excelentes e ajudam muito. O café da manhã é dentro da universidade então tem que atravessar a rua entrar na universidade andar lá dentro até chegar na cafeteria. O Buffet é bom. Tem que caminhar uns 10 minutos para chegar no café da manhã.
Yöpyi 8 yötä elokuussa 2025

4/10 Huono

PATRICK

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Couldn’t find reception. The “24 hour” phone service went to ansaphone.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Nicole

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Yoshiko

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is a summer lodging of the college, meant for students but renting out to guests of all ages 18+. Excellent location to go around the city or stroll to many of nearby parks. Perfect for a solo traveler with tight budget.
Private shower
Bathroom with a large cabinet space
Closet with shelves. Also there was a 3-drawer cabinet
Study area
Yöpyi 8 yötä syyskuussa 2025

6/10 OK

Douglas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Maria

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Easy check in and 24hr front desk. Watch out for the fire alarms tho
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

mikael

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Super bien situé! Chambre d’étudiant spacieuses! Très propre! Franchement c est un bon plan pour London ! A deux pas de hyde park et collé aux musée de la science et de l histoire. Quartier propre! Parfait pour moi!
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2025

8/10 Hyvä

DAVID

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2025

10/10 Loistava

Patrick

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
It was a very great holiday and thank you for Your Service.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Samuel

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Mahia

Hyvää: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location, free wifi, accessibility was fair. Bed was high gor a wheelchair user, bed wasnt comfortable however the location was a good trade off close to museums and hyde park
Yöpyi 10 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

Anne

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus

So Convenient

Close to Hyde Park, museums, tube and places to eat. Perfect.
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

6/10 OK

Beverley

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
You HAVE to be better at defining that this is a student residence not a hotel. The address was very difficult to find. Just be transparent and more explanatory. Also, tell people in advance that breakfast is faaaar from the residence. Frankilene at the snack bar was asked to microwave something for me, she was so rude and put out like I'd asked her to strip naked, she needs a serious attitude adjustment. Nice clean room, but the bed cannot be advertised as double, it's a large twin at best. You're dressing a monkey in silk here it was okay but you have to be honest. Once we found breakfast, it was exceptional. Reception staff we're very helpful and friendly.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2025

10/10 Loistava

noriko

Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2025

8/10 Hyvä

Tabitha

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great area!
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2025