Hotellit Naqadah

Vertaa 432 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 40 €

Alkamispäivä: Tulopäivä valittu.
Päättymispäivämäärä
Päättymispäivä: Lähtöpäivä

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Naqadah: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Naqadah

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Naqadah
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Naqadah tutustuminen

Naqadah tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Naqadah ja sen lähellä kuuluu:

  • Niili
  • Karnak (historiallinen alue)
  • Kuninkaiden laakso
  • Hatšepsutin temppeli
  • Karnakin ääni- ja valoshow
  • Luxorin museo
  • Kuningattarien laakso

Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Naqadah, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Luxor (LXR-Luxorin kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Naqadah?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Naqadah, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Naqadah, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Joulukuu ja maaliskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas heinäkuu ja elokuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 30 °C ja öisin 9 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 2 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 41 °C päivisin ja 19 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 0 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 42 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 0 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 35 °C ja 11 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 2 mm.
  • Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Naqadah on 4 cm.

Naqadah: Hotellitiedot

Majoitukset
432
Halvin hinta
40 €
Korkein hinta
309 €
Suositut hotellit
Jolie Ville Hotel & Spa Kings Island Luxor, Sonesta St George Hotel Luxor, Steigenberger Nile Palace, Steigenberger Resort Achti, The Temple Hotel Luxor , Sofitel Winter Palace Luxor, Iberotel Luxor, Djorff Palace, Hilton Luxor Resort & Spa, Aracan Eatabe Luxor Hotel, Pyramisa Hotel Luxor, Lotus Luxor Hotel, Susanna, Pavillon Winter Luxor, Jewel Howard Carter Hotel

Viimeksi varatut hotellit Naqadah
ebookersn tarkistamat arvostelut