Hotellit Saquisilí
Vertaa 58 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 17 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Saquisilí: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Saquisilí

REEC Latacunga by Oro Verde Hotels

Chuquiragua lodge y spa

Hawkay Glamping

Hacienda La Ciénega

Imperio Real - Hosteria

Llullu Llama Mountain Lodge

Hotel Rumipamba de las Rosas

Hotel Cotopaxi

Hacienda El Rejo

Mirador Oro Verde Quilotoa

Cuscungo Cotopaxi Hostel

Hotel Makroz Colonial

Gran Hotel Rex

Hosteria & Spa Surillal

Hotel Joshed Imperial
Kohteeseen Saquisilí tutustuminen
Saquisilí tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Saquisilí ja sen lähellä kuuluu:
- Saquisilin alkuperäismarkkinat
- Maltería Plaza
- Casa de los Marqueses de Miraflores
- Laguna de Quilotoa
- Quilotoa
- Cotopaxin kansallispuisto
- Parque de Toacazo
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Saquisilí?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Saquisilí, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Toukokuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Saquisilí, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä syyskuu ja elokuu. Maaliskuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas syyskuu ja elokuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 15 °C ja öisin 7 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1178 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 15 °C päivisin ja 7 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 953 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 15 °C ja öisin 6 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 513 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 7 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1105 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Saquisilí on 3749 cm.
Saquisilí: Hotellitiedot
Majoitukset | 58 |
|---|---|
Halvin hinta | 17 € |
Korkein hinta | 151 € |
Suositut hotellit | REEC Latacunga by Oro Verde Hotels, Chuquiragua lodge y spa, Hawkay Glamping, Hacienda La Ciénega, Imperio Real - Hosteria, Llullu Llama Mountain Lodge, Hotel Rumipamba de las Rosas, Hotel Cotopaxi, Hacienda El Rejo, Mirador Oro Verde Quilotoa, Cuscungo Cotopaxi Hostel , Hotel Makroz Colonial, Gran Hotel Rex, Hosteria & Spa Surillal, Hotel Joshed Imperial |
