Hotellit Stephansposching
Vertaa 1 187 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 53 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Stephansposching: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Stephansposching

DORMERO Hotel Deggendorf

SCOTTY + PAUL Hotel Deggendorf

Wander- und Aktivhotel Adam Bräu

limehome Bodenmais Bahnhofstraße

Schlossparkhotel Mariakirchen

Hotel Bayerischer Wald

Hotel - Gasthof Höttl

Genusshotel Wenisch

Bayerwald - Private studio apartment in the Predigstuhl Resort

Sunny Hotel

Hotel ASAM

BERGlässig Hotel Bodenmais

Private Ferienwohnung im Familienhotel / Predigtstuhl Resort

Hotel der Bäume

Hotel Theresientor
Kohteeseen Stephansposching tutustuminen
Stephansposching tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Stephansposching ja sen lähellä kuuluu:
- Mettenin luostari
- Maria Himmelfahrt
- Schloss Egg
- Münsterschwarzachin luostari
- Deer Stone
- Edelwiesin kesäkelkkarata
- Osterhofenin luostari
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Stephansposching?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Stephansposching, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Stephansposching, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Toukokuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas maaliskuu ja huhtikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -3 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 155 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 230 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 24 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 233 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 14 °C ja -1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 190 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Stephansposching on 809 cm.
Stephansposching: Hotellitiedot
Majoitukset | 1 187 |
---|---|
Halvin hinta | 53 € |
Korkein hinta | 253 € |
Suositut hotellit | DORMERO Hotel Deggendorf, SCOTTY + PAUL Hotel Deggendorf, Wander- und Aktivhotel Adam Bräu, limehome Bodenmais Bahnhofstraße, Schlossparkhotel Mariakirchen, Hotel Bayerischer Wald, Hotel - Gasthof Höttl, Genusshotel Wenisch, Bayerwald - Private studio apartment in the Predigstuhl Resort, Sunny Hotel, Hotel ASAM, BERGlässig Hotel Bodenmais , Private Ferienwohnung im Familienhotel / Predigtstuhl Resort, Hotel der Bäume , Hotel Theresientor |