Hotellit Sufers

Vertaa 1 428 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 108 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Sufers: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Sufers

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Sufers
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteen Sufers hotellit

Sufers on loistava vierailukohde, mutta jos majoituksen löytäminen täältä on vaikeaa ja sinun tarvitsee löytää jokin toinen vaihtoehto, nämä lähistöllä sijaitsevat kaupungit saattavat tarjota sopivia vaihtoehtoja.

  • 19 hotellia kohteessa Spluegen
  • 2 hotellia kohteessa Casti-Wergenstein
  • 13 hotellia kohteessa Andeer

Kohteeseen Sufers tutustuminen

Sufers tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Sufers ja sen lähellä kuuluu:

  • Beverinin luonnonpuisto
  • Splügenin hiihtoalue
  • Piz Beverin
  • Via Malan kävelysilta
  • Viamalan rotko
  • Hohenrätienin linna
  • Lago di Isolan pato

Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Sufers, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen St. Moritz (SMV-Samedan). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Sufers?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Sufers, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Sufers, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja kesäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 2 °C ja öisin -12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 312 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 16 °C päivisin ja -3 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 533 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 18 °C ja öisin 3 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 550 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 10 °C ja -10 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 378 mm.
  • Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Sufers on 1773 cm.

Sufers: Hotellitiedot

Majoitukset
1 428
Halvin hinta
108 €
Korkein hinta
419 €
Suositut hotellit
Me and All Hotel Flims, by Hyatt, Hotel Krone – Aktiv & Erholt, Hotel Brocco & Posta , Hotel Cervo Sils, Hotel San Lorenzo, Val Saraina Resort Apartments Lenzerheide, House of Architects, La Tgoma - Hotel & Restaurant , Hotel Lenzerhorn – Alpine Stay, Spa & Savour, Hotel Maloja Kulm, Lodge Brocco & Posta, Hotel Arlecchino, Revier Mountain Lodge Lenzerheide, Maloja Palace, Pradas Resort Brigels