Hotellit Nebelschütz

Vertaa 1 088 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 65 €

Alkamispäivä: Tulopäivä valittu.
Päättymispäivämäärä
Päättymispäivä: Lähtöpäivä

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Nebelschütz: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Nebelschütz

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Nebelschütz
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Nebelschütz tutustuminen

Nebelschütz tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Nebelschütz ja sen lähellä kuuluu:

  • Kleinwelkan labyrintti
  • Krabat-mylly
  • Knappenroden energiamuseo
  • Bautzenin tekojärvi
  • Aistipuutarha
  • Stolpenin linna
  • Geierswalderin järvi

Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Nebelschütz, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Dresden (DRS). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Nebelschütz?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Nebelschütz, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Nebelschütz, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja heinäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 8 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 158 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 197 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 24 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 257 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 14 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 182 mm.
  • Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Nebelschütz on 793 cm.

Nebelschütz: Hotellitiedot

Majoitukset
1 088
Halvin hinta
65 €
Korkein hinta
337 €
Suositut hotellit
DORMERO Hotel Hoyerswerda, ACHAT Hotel Schwarzheide Lausitz, Best Western Plus Hotel Bautzen, Ferienhaus am Partwitzer See, Elsterheide, Wellnesshotel Seeschlößchen, Hotel & Pension Müllers Gasthof, Landidyll Hotel Erbgericht Tautewalde, Point Hotel Apartments & Rooms, Gasthof Oberschmiede, Little Suite Apartments, Ferienwohnung Riemer, Traum-ferienwohnung mit Sauna und Pool, Architect's apartment, Entspannte Erholung, Upper mill

Viimeksi varatut hotellit Nebelschütz
ebookersn tarkistamat arvostelut