Hotellit Oelschütz
Vertaa 909 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 41 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Oelschütz: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Oelschütz

Radisson Hotel Leipzig

Stay KooooK Leipzig City – Online Check In

H2 Hotel Leipzig

pentahotel Leipzig

Radisson Blu Hotel, Leipzig

Leipzig Marriott Hotel

Vienna House Easy by Wyndham Leipzig

HYPERION Hotel Leipzig

Hotel Royal International

McDreams Hotel Leipzig-City

Adina Apartment Hotel Leipzig

Steigenberger Icon Grandhotel Handelshof

Travel24 Hotel

Staycity Leipzig City Centre

Premier Inn Leipzig City Oper
Kohteeseen Oelschütz tutustuminen
Oelschütz tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Oelschütz ja sen lähellä kuuluu:
- Kylpylä
- Paunsdorf-ostoskeskus
- Sachsen Therme
- Colditzin linna
- Störmthalerin järvi
- BMW:n tehdas
- Kansojen taistelun muistomerkki
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Oelschütz, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Leipzig (LEJ-Leipzig - Halle). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Oelschütz?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Oelschütz, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Oelschütz, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 164 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 165 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 223 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 179 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Oelschütz on 732 cm.
Oelschütz: Hotellitiedot
Majoitukset | 909 |
|---|---|
Halvin hinta | 41 € |
Korkein hinta | 147 € |
Suositut hotellit | Radisson Hotel Leipzig, Stay KooooK Leipzig City – Online Check In, H2 Hotel Leipzig, pentahotel Leipzig, Radisson Blu Hotel, Leipzig, Leipzig Marriott Hotel, Vienna House Easy by Wyndham Leipzig, HYPERION Hotel Leipzig, Hotel Royal International, McDreams Hotel Leipzig-City, Adina Apartment Hotel Leipzig, Steigenberger Icon Grandhotel Handelshof, Travel24 Hotel, Staycity Leipzig City Centre, Premier Inn Leipzig City Oper |
Viimeksi varatut hotellit Oelschützebookersn tarkistamat arvostelut




