Hotellit Sentosa
Vertaa 272 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 21 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Sentosa: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Sentosa

Salak Boutique Hotel

Tune Hotel KLIA Aeropolis

Hotel Time Nilai

Aeton Hotel

Royale Chulan Seremban

Grand Lexis Port Dickson

D'Wharf Hotel & Serviced Residence

Nilai Springs Resort Hotel

MTREE Hotel Nilai

Yootel Boutique Hotel

Klana Resort Seremban

Bayu Beach Resort

Glory Beach Resort

D&F Boutique Hotel Seremban 2

Lexis Port Dickson
Kohteeseen Sentosa tutustuminen
Sentosa tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Sentosa ja sen lähellä kuuluu:
- Serembanin kansainvälinen golfklubi
- Taman Tasik Seremban
- Terminal One Mall
- Palm Mallin ostoskeskus
- X Park Golf Driving Range
- Masjid Sri Sendayan
- Jeram Toi -vesiputous
Kun järjestät lomaa kohteeseen Sentosa, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Kuala Lumpurin kansainvälinen lentoasema (KUL). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Sentosa?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Sentosa, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Sentosa, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja kesäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 31 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 555 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 24 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 705 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 24 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 613 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 24 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 980 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Sentosa on 2854 cm.
Sentosa: Hotellitiedot
Majoitukset | 272 |
|---|---|
Halvin hinta | 21 € |
Korkein hinta | 151 € |
Suositut hotellit | Salak Boutique Hotel, Tune Hotel KLIA Aeropolis, Hotel Time Nilai, Aeton Hotel, Royale Chulan Seremban, Grand Lexis Port Dickson, D'Wharf Hotel & Serviced Residence, Nilai Springs Resort Hotel, MTREE Hotel Nilai, Yootel Boutique Hotel, Klana Resort Seremban, Bayu Beach Resort, Glory Beach Resort, D&F Boutique Hotel Seremban 2, Lexis Port Dickson |

