Hotellit Denkwitz
Vertaa 454 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 47 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Denkwitz: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Denkwitz

LEGERE EXPRESS Leipzig

Atlanta Hotel Leipzig

H4 Hotel Leipzig

Balance Hotel Leipzig Alte Messe

Good Morning+ Leipzig

Hotel Atlas Leipzig

B&B Hotel Leipzig-Nord

Parkhotel Diani

ibis Leipzig Nord Ost

Zollikof Aparts - Sauna & Studioapartments

B&B HOTEL Leipzig-Schönefeld

Leipzig Suites

Suite Hotel Leipzig

Jahrhunderthotel Leipzig

Riff Resort
Kohteeseen Denkwitz tutustuminen
Denkwitz tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Denkwitz ja sen lähellä kuuluu:
- Colditzin linna
- Platsch-vesipuisto
- Paunsdorf-ostoskeskus
- Sachsen Therme
- Störmthalerin järvi
- Brandisin metsäuimala
- Kylpylä
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Denkwitz, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Leipzig (LEJ-Leipzig - Halle). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Denkwitz?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Denkwitz, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Denkwitz, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 164 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sadem äärä tänä aikana on 165 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 223 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 179 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Denkwitz on 732 cm.
Denkwitz: Hotellitiedot
Majoitukset | 454 |
|---|---|
Halvin hinta | 47 € |
Korkein hinta | 130 € |
Suositut hotellit | LEGERE EXPRESS Leipzig, Atlanta Hotel Leipzig, H4 Hotel Leipzig, Balance Hotel Leipzig Alte Messe, Good Morning+ Leipzig, Hotel Atlas Leipzig, B&B Hotel Leipzig-Nord, Parkhotel Diani, ibis Leipzig Nord Ost, Zollikof Aparts - Sauna & Studioapartments, B&B HOTEL Leipzig-Schönefeld, Leipzig Suites, Suite Hotel Leipzig, Jahrhunderthotel Leipzig, Riff Resort |
Lähialueen hotellit
Hotellit lähellä…
Kotimaan matkailuhelmet 2026
Suosituimpia
- Kumlinge Majoitus
- Font del Llop Golf Resort – lähellä sijaitsevat hotellit
- Karavaanialueet Saukkovaara
- Jägersro ravirata ja laukkakilpailut – lähellä sijaitsevat hotellit
- Nokia Majoitus
- Saimaan järvi – Lemmikkiystävälliset hotellit
- Lestijärvi Majoitus
- Mökit Oulu
- Majatalot Helsinki
- Helsingin kaupungin keskusta – hotellit
- Ayodhaya Palace Beach Resort Krabi
- Taalintehdas Majoitus
- Hostellit Turku
- Karavaanialueet Ähtäri
- Lomamökit Salla Ski Resort
- Mökit Sipoo
- Mökit Kivijärvi
- Kirkenes – Kylpylähotellit

