Hotellit La Bénissons-Dieu

Vertaa 463 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 35 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

La Bénissons-Dieu: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset La Bénissons-Dieu

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa La Bénissons-Dieu
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen La Bénissons-Dieu tutustuminen

La Bénissons-Dieu tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa La Bénissons-Dieu ja sen lähellä kuuluu:

  • Roannen satama
  • Le Scarabee
  • Marche Cadran St. Christophe Brionnais
  • Notre Dame de la Salette
  • Château de Dréen linna
  • Abbaye Saint-Fortuné de Charlieu
  • Halle Des Sports Andre Vacheresse

Milloin on paras aika vierailla kohteessa La Bénissons-Dieu?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa La Bénissons-Dieu, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa La Bénissons-Dieu, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Toukokuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 225 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 298 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 26 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 249 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 17 °C ja 1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 290 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa La Bénissons-Dieu on 1061 cm.

La Bénissons-Dieu: Hotellitiedot

Majoitukset
463
Halvin hinta
35 €
Korkein hinta
591 €
Suositut hotellit
Kyriad Direct Roanne, ibis Roanne, Ace Hôtel Roanne-Mably, The Originals City, Hôtel Hélios, Chalet lammikon reunalla paikassa, jossa luonto säilyy. kalastus, kanootit, Seminar room - Chapelle St Nicolas, ibis Styles Roanne Centre Gare, ibis budget Roanne, Lananas, Maison Avec Piscine, Holiday house Bourg le Comte for 1 - 6 persons with 2 bedrooms - Holiday house, Brit Hotel Roanne - Le Grand Hotel, Clos Marie, Premiere Classe Roanne - Perreux, Delfotel, Lemon Hotel Le Coteau Roanne