Hotellit Nukkae
Vertaa 205 halpaa hotellia ja majoitusta
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Nukkae: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Nukkae

Stanford Hotel & Resort Tongyeong

Kumho Tongyeong Marina Resort

Tongyeong Anchovy tourist Hotel

Arte Resort Spa & Pool Villa

Samsung Hotel Geoje

Namiltte Resort

Tongyeong Geobukseon Hotel

Geoje Art Nouveau Suite Hotel

Geoje Oasis Hotel

Lapis Hotel

Brooks Hotel

IJE Namhae

MeinHeim

Gray Boutique hotel

Hotel Pico
Kohteeseen Nukkae tutustuminen
Nukkae tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Nukkae ja sen lähellä kuuluu:
- Pohangin matkustajaterminaali
- Tongyeong Jungangin markkinat
- Dongpirangin seinämaalauskylä
- Skyline Luge Tongyeongin näköalapaikka
- Hallyeo Waterway Observation Cable Car
- Hallyeohaesangin kansallispuisto
- Samcheonpon Yonggungin kalamarkkinat
Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Nukkae, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Jinju (HIN-Sacheon). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Nukkae?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Nukkae, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Nukkae, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 12 °C ja öisin 0 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 166 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 10 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 463 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 28 °C ja öisin 20 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 759 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 20 °C ja 2 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 179 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Nukkae on 1567 cm.
Nukkae: Hotellitiedot
Majoitukset | 205 |
---|---|
Halvin hinta | |
Korkein hinta | |
Suositut hotellit | Stanford Hotel & Resort Tongyeong, Kumho Tongyeong Marina Resort, Tongyeong Anchovy tourist Hotel, Arte Resort Spa & Pool Villa, Samsung Hotel Geoje, Namiltte Resort, Tongyeong Geobukseon Hotel, Geoje Art Nouveau Suite Hotel, Geoje Oasis Hotel, Lapis Hotel, Brooks Hotel, IJE Namhae, MeinHeim, Gray Boutique hotel, Hotel Pico |