Hotellit Taman Mergong Jaya Fasa 1

Vertaa 70 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 20 €

Alkamispäivä: Tulopäivä valittu.
Päättymispäivämäärä
Päättymispäivä: Lähtöpäivä

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Taman Mergong Jaya Fasa 1: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Taman Mergong Jaya Fasa 1

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Taman Mergong Jaya Fasa 1
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Taman Mergong Jaya Fasa 1 tutustuminen

Taman Mergong Jaya Fasa 1 tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Taman Mergong Jaya Fasa 1 ja sen lähellä kuuluu:

  • Aman Central -ostoskeskus
  • Zahirin moskeija
  • Alor Setar -torni
  • Pekan Rabun kompleksi
  • Darul Aman Stadium (stadion)
  • Alor Star Mall
  • Kuala Kedahin lauttaterminaali

Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Taman Mergong Jaya Fasa 1, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Alor Setar (AOR-Sultan Abdul Halim). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Taman Mergong Jaya Fasa 1?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Taman Mergong Jaya Fasa 1, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Maaliskuu ja helmikuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Taman Mergong Jaya Fasa 1, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja lokakuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja tammikuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 33 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 291 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 25 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 672 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 729 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 23 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 788 mm.
  • Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Taman Mergong Jaya Fasa 1 on 2479 cm.

Taman Mergong Jaya Fasa 1: Hotellitiedot

Majoitukset
70
Halvin hinta
20 €
Korkein hinta
68 €
Suositut hotellit
The Leverage Business Hotel Mergong, The Leverage Lite Hotel - Kuala Kedah, Royale Signature Hotel, StarCity Hotel Alor Setar, Raia Hotel & Convention Centre Alor Setar, Frazel Heritage Hotel, Grand Alora Hotel, Fuller Hotel, Big Orange Hotel Jitra, The Jerai Hotel Alor Star, SUPER 8 HOTEL ALOR SETAR, T Hotel Jalan Sultanah, Urban Inn Alor Setar, Hotel Seri Malaysia Alor Setar, AST Hotel