Hotellit Tomatlán
Vertaa 82 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 27 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Tomatlán: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Tomatlán

Gamma Orizaba Grand Hotel de France

Hotel Misión Orizaba

Hotel Alameda

HOTEL GRAND LORBE by JAMM

Holiday Inn Orizaba by IHG

Hotel Villa Florida Córdoba

Hoteles Haus Express

Comfort Inn Cordoba

Hotel Del Río Orizaba

Hotel Palacio

HOSTAL 170

Hotel Misión Los Cocuyos

Estacion Alameda

Hotel HB Córdoba

Hotel Boutique Típico
Kohteeseen Tomatlán tutustuminen
Tomatlán tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Tomatlán ja sen lähellä kuuluu:
- Córdoban kaupungintalo
- Cordoba Cathedral (kirkko)
- Dinosaurusten puiston näyttely
- Poliforum Mier y Pesado
- Orizaban katedraali
- Palacio de Hierro
- Cerro del Borregon köysirata
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Tomatlán?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen Tomatlán, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Huhtikuu ja toukokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Tomatlán, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Syyskuu ja kesäkuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 24 °C ja öisin 13 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 195 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 26 °C päivisin ja 17 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 562 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 17 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 762 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 25 °C ja 13 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 359 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Tomatlán on 1878 cm.
Tomatlán: Hotellitiedot
Majoitukset | 82 |
---|---|
Halvin hinta | 27 € |
Korkein hinta | 91 € |
Suositut hotellit | Gamma Orizaba Grand Hotel de France, Hotel Misión Orizaba, Hotel Alameda, HOTEL GRAND LORBE by JAMM, Holiday Inn Orizaba by IHG, Hotel Villa Florida Córdoba, Hoteles Haus Express, Comfort Inn Cordoba, Hotel Del Río Orizaba , Hotel Palacio, HOSTAL 170, Hotel Misión Los Cocuyos, Estacion Alameda, Hotel HB Córdoba, Hotel Boutique Típico |