Hotellit Yangjiso-gol
Vertaa 112 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 39 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Yangjiso-gol: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Yangjiso-gol

LOTTE CITY HOTEL DAEJEON

Toyoko Inn Daejeon Government Complex

Hotel Stendhal

Daejeon Yuseong Nakwon Onsen Hotel

Anook Hotel and Spa Daejeon Yuseong

Anook Ryokan Hotel Daejeon Yuseong

Hotel Onoma Daejeon, Autograph Collection

Hotel Interciti

Workers Hotel Daejeon by Anook

Hotel Skypark Daejeon 1

Hotel Graytone Dunsan

Anook Ryokan Hotel Daejeon Daeheung

Daejeon I-Hotel

Good Morning Residence Hotel HUE

Anook Air Hotel Daejeon Station
Kohteeseen Yangjiso-gol tutustuminen
Yangjiso-gol tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Yangjiso-gol ja sen lähellä kuuluu:
- Daejeon O-World -teemapuisto
- Topjeongho Watersiden ekologinen puisto
- Yuseongin kuumat lähteet
- Daejeonin kulttuuri- ja taidekeskus
- Daejeonin taidemuseo
- Daejeon World Cup -stadion
- Korean tieteen ja teknologian edistynyt instituutti
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Yangjiso-gol?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Yangjiso-gol, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Yangjiso-gol, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin -6 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 116 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 27 °C päivisin ja 6 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 306 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 15 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 744 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 19 °C ja -4 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 152 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Yangjiso-gol on 1317 cm.
Yangjiso-gol: Hotellitiedot
Majoitukset | 112 |
|---|---|
Halvin hinta | 39 € |
Korkein hinta | 195 € |
Suositut hotellit | LOTTE CITY HOTEL DAEJEON, Toyoko Inn Daejeon Government Complex, Hotel Stendhal, Daejeon Yuseong Nakwon Onsen Hotel , Anook Hotel and Spa Daejeon Yuseong, Anook Ryokan Hotel Daejeon Yuseong, Hotel Onoma Daejeon, Autograph Collection, Hotel Interciti, Workers Hotel Daejeon by Anook, Hotel Skypark Daejeon 1, Hotel Graytone Dunsan, Anook Ryokan Hotel Daejeon Daeheung, Daejeon I-Hotel, Good Morning Residence Hotel HUE, Anook Air Hotel Daejeon Station |
Viimeksi varatut hotellit Yangjiso-golebookersn tarkistamat arvostelut

LOTTE CITY HOTEL DAEJEON
"I had a room on the 16th floor with river view. The room was very spacious, with a stunning view over the area. Breakfast on the roof top floor was excellent. Very helpful staff. Plenty of local eateries and coffee shops within walking distance. The Deajeon expo area is a few minutes away by foot and worth a visit."
Lähialueen hotellit
Hotellit lähellä…
Kotimaan matkailuhelmet 2026
Suosituimpia
- Savonlinna kohteen Lemmikkiystävälliset hotellit
- Royal Lodge
- Piteå kohteen Kylpylähotellit
- Ski-Inn PyhäSuites
- Hotellit Kato Stalos
- Hampton by Hilton Berlin City West
- Etelä-Teneriffa – lähellä sijaitsevat hotellit
- Hyvinkää kohteen Hotellit ilmaisella aamiaisella
- Scandic Grand Central Helsinki
- Rooman oopperatalo – lähellä sijaitsevat hotellit
- Lomamökit Göteborg
- Tampere – Kylpylähotellit
- Helsinki-Vantaa – lähellä sijaitsevat hotellit
- Hotellit Toijala
- Mansikkaharju Holiday Camp
- Jyväskylän Paviljonki – lähellä sijaitsevat hotellit
