Hotellit Ippenschied

Vertaa 1 079 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 67 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Ippenschied: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Ippenschied

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Ippenschied
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Ippenschied tutustuminen

Ippenschied tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Ippenschied ja sen lähellä kuuluu:

  • Soonwald-Nahen luonnonpuisto
  • 666 Metal Wines
  • Doennhoff Winery
  • Kurhausin suolantuotantolaitos
  • Crucenia Thermen (kylpylä)
  • Bäderhausin kylpylä
  • Theodorshallen suolakaivos

Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Ippenschied, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Frankfurt, Saksa (HHN-Frankfurt–Hahn). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Ippenschied?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Ippenschied, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Ippenschied, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Kesäkuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas maaliskuu ja helmikuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 150 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 22 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 203 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 23 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 192 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 14 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 202 mm.
  • Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Ippenschied on 747 cm.

Ippenschied: Hotellitiedot

Majoitukset
1 079
Halvin hinta
67 €
Korkein hinta
345 €
Suositut hotellit
Hotel My Place, Hotel Weinberg-Schlößchen, Leonardo Hotel Bad Kreuznach, Burghotel Auf Schönburg, HOTEL AM MARKT, PAPA RHEIN Hotel & Spa, NH Bingen, Moxy Simmern, Parkhotel Kurhaus, Landhotel Airport Inn, Weinhotel des Riesling Zum Grünen Kranz, Altdeutsche Weinstube, Rhein Hotel Bacharach, Trautwein - Das Winzerhotel am La Roche, Hotel Rüdesheimer Hof